Cena rekonstrukce domu

Anonymní
21.2.21 09:29

Cena rekonstrukce

Ahoj, omlouvám se za anonym, moc nepřátel je tu :mrgreen: plánuju rekonstrukci domu, taková ta kamenná špageta, kde jsou místnosti za sebou. Jednopatrový, ale chtěla bych vybudovat obytné podkroví, nezvedat patro, ale vytáhnout ložnice a pokoj nahoru. Koupelna a kuchyně zůstanou dole. Podřezání, okna, jednu koupelnu a kuchyň kompletně překopat včetně nového odpadu + ta vestavba podkroví, kam nevedou ani schody, je to půda přístupná žebříkem. Chtěla bych se zeptat, kdo jste dělal nějakou podobné velkou rekonstrukci, do jaké ceny je reálné, se vejít? Vím, že ta půdní vestavba bude hodně drahá, ale myslíte, že 2 miliony by stačily? Čím míň, tím líp, samozřejmě, ale musela bych stejně žádat o úvěr.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19025
21.2.21 09:37

To by ses vejít mohla, ale vezmi si statika, ty “kamenný nudle” totiž nemívají základy a podkroví tam často vybudovat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 09:42

@Janli S tím počítám, rozhodně projekt a posouzení, jestli by to dům zvládl :)

• Citovat
  • Nahlásit
2664
21.2.21 09:52

My dělali rekonstrukci bytu 3+1 za 1 500 000 (komplet vše nové, změna dispozice, bez oken), nevím jestli i s podkrovím se vejdeš do dvou milionů. Ale když budeš šetřit tak třeba jo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
21.2.21 09:58

Mynted rekonstruujeme cca 180 m² dvoupatrovy dům, kompletně, fakt úplně všechno, zůstane snad jen obvodové zdivo a střecha. Vzali jsme si na to právě ty 2 mil s tím, že načerpat musíme min 1,4 mil. Tak uvidíme. Hodně děláme sami, s kamarády, máme známé nebo příbuzné stavare, topenare, projektanta.. i jim za práci platíme, ale firma by vyšla určitě dráž. Ononhodne záleží, jakou kvalitu chceš, a jak to budeš dělat. Jestli svépomocí, na klíč, nebo si bude s na jednotlivé prace najímat různě firmy.. Do dvou mil by ses vejít mohla, ale vzhledem k tomu, co chceš dělat, to nebude žádný luxus, bude s ráda, když to. vubec půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
21.2.21 15:03

" S tím počítám, rozhodně projekt a posouzení, jestli by to dům zvládl :)

Správný postup, první vyhozené peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19025
21.2.21 15:30
@Dědek 66 píše:
S tím počítám, rozhodně projekt a posouzení, jestli by to dům zvládl :)Správný postup, první vyhozené peníze.

Proč vyhozený peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 15:32

@Dědek 66 Proč by to měly být vyhozené peníze? Potřebuji taky pro úvěr vědět, na kolik mě to přijde, kolik na to potřebuji reálně půjčit, banka potřebuje předložit plán a firma taky musí mít podle čeho stavět. Vysvětlení rovnou v komentáři, prosím, takhle mi opravdu nepomůžete :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
288
21.2.21 15:33

@Janli Taky jsem mimo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19025
21.2.21 15:46
@Mista1 píše:
@Janli Taky jsem mimo :mrgreen:

Zřejmě další umělec, co staví fon vok a pak se diví, že se mu barák rozjíždí… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
21.2.21 15:47

@Janli báj vočko stavbyvedoucí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
21.2.21 15:55
@Dědek 66 píše:
S tím počítám, rozhodně projekt a posouzení, jestli by to dům zvládl :)Správný postup, první vyhozené peníze.

Tvé moudro je sice úplně k prdu, ale je fakt, že je zadarmo :mrgreen:
Já bych službu zkušeným odborníkem vnímal spíš jako ušetřené peníze, ne jako vyhozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
21.2.21 15:58

@Zumpa Taky si myslím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 15:59

@Zumpa Mám na to názor, že kvalitní projekt, podle kterého se dá stavět, se sice zaplatí, ale zase se ušetří za to, že se něco poděla, něco nefunguje, něco nevěděli „jak udělat a jak jsem to chtěla“ :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
232
22.2.21 16:51
@Zumpa píše:
Tvé moudro je sice úplně k prdu, ale je fakt, že je zadarmo :mrgreen:
Já bych službu zkušeným odborníkem vnímal spíš jako ušetřené peníze, ne jako vyhozené.

Je fakt senkrovno plná informaci z netu že zde vyhráváš a jsi ctěn a vážen, ač nevíš vlastně o co jde. Průměrný kvalifikovaný člověk který není manukretka, nepotřebuje odborníka, který ho pouze oškube. Že ty jsi opravdu skušený a vyzrálí odborník na vše už čiší z tvého projevu zde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat