Cena venkovních rolet

Anonymní
15.6.20 13:12

Cena venkovních rolet.

Ahoj, uvažuji o venkovních roletach na dvě klasická paneláková okna. Máte zkušenost, na kolik vás vyšla jedna roleta i s montáží, dopravou apod.? Všude píšou, že dělají kalkulaci individuálně a nechce se mi zatím psát na různé weby. Na kolik vás tedy rolety vyšli? Ruční stahování, barva klasická, a okno klasika panelák. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4506
15.6.20 13:21

Od toho ta kalkulace ale je. Je to hrozně idividuální. Ceny se můžou lišit o tisíce korun. Podle montáže, barev, materiálu, firmy atd. atd. Brát cenu z netu je úplný nesmysl. Poptejte firmy a rozhodněte si mezi nimi.

Když vám řeknu že to stálo 10tis okno, tak nevíte vůbec nic. Rozměry, materiál, provedení, montáž, doprava atd. jsou vždycky jinačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
15.6.20 13:24

Vezměte z projektu výkaz na okna a pošlete to na několik firem, většinou to do pár dní pošlou. Kdo kolik zaplatil je pro vás absolutně bezpředmětné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
15.6.20 13:27

Chtěla jsem zakládat nedávno také tento dotaz - tak s dovolením počkám, jaké budou reakce… A mám doplňující dotaz - může sdružení vlastníků bytů v domě zabránit dát tam ty rolety? (není to historický dům - tam jsou pravidla jasná, ale jestli je odlišný vzhled oken potom překážka či nikoli). Předem díky všem za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
15.6.20 13:31

@kyblsroubu ano, je to zásah do fasády a vzhledu domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 13:37
@kyblsroubu píše:
Chtěla jsem zakládat nedávno také tento dotaz - tak s dovolením počkám, jaké budou reakce… A mám doplňující dotaz - může sdružení vlastníků bytů v domě zabránit dát tam ty rolety? (není to historický dům - tam jsou pravidla jasná, ale jestli je odlišný vzhled oken potom překážka či nikoli). Předem díky všem za reakce.

Na našem sídlišti trvá radnice na jednotné barvě a mají další požadavky. Jedná se o klasické sídliště. Jinak svj samozřejmě nemusí instalaci povolit. Je to zásah do pláště budovy. Záleží jak to máte u vás nastavené. U nás se to třeba ani neprojednava na schůzi. Jinak ohledně ceny nikdo moc tady psát nechce. Mě se nechce psát na jednotlivé firmy zvlášť a čekat na odpovědi. A hlavně, teď momentálně mám jen rozměr oken, žádné technické parametry nemám. Proto zakládám dotaz. Stačí mi odpověď jedninokono vyjde cca v rozmezí 10-20 tis nebo 50-60…

• Nahlásit
  • Citovat
958
15.6.20 13:44
@Anonymní píše:
Na našem sídlišti trvá radnice na jednotné barvě a mají další požadavky. Jedná se o klasické sídliště. Jinak svj samozřejmě nemusí instalaci povolit. Je to zásah do pláště budovy. Záleží jak to máte u vás nastavené. U nás se to třeba ani neprojednava na schůzi. Jinak ohledně ceny nikdo moc tady psát nechce. Mě se nechce psát na jednotlivé firmy zvlášť a čekat na odpovědi. A hlavně, teď momentálně mám jen rozměr oken, žádné technické parametry nemám. Proto zakládám dotaz. Stačí mi odpověď jedninokono vyjde cca v rozmezí 10-20 tis nebo 50-60…

Jedno jaký okno? My máme rozměry od 40×300cm až po 300×600cm, myslíš, že cena je stejná? Motory taky stojí každý jinak. A když se ti “nechce” posílat ani poptávku, tak na tom stejně přeplatíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
15.6.20 13:51
@Anonymní píše:
Na našem sídlišti trvá radnice na jednotné barvě a mají další požadavky. Jedná se o klasické sídliště. Jinak svj samozřejmě nemusí instalaci povolit. Je to zásah do pláště budovy. Záleží jak to máte u vás nastavené. U nás se to třeba ani neprojednava na schůzi. Jinak ohledně ceny nikdo moc tady psát nechce. Mě se nechce psát na jednotlivé firmy zvlášť a čekat na odpovědi. A hlavně, teď momentálně mám jen rozměr oken, žádné technické parametry nemám. Proto zakládám dotaz. Stačí mi odpověď jedninokono vyjde cca v rozmezí 10-20 tis nebo 50-60…

Za info děkuji. O cenu mi ani nešlo, já narozdíl od zakladatelky budu mailovat všem poptávky, chci to vědět skoro napřesno dopředu. Šlo mi o běžnou praxi (ne)schvalování rolet na paneláku, zda se u Vás řeší barva nebo vůbec nechtějí venkovní stínění povolit. Díky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
15.6.20 13:55

Ahoj, no já nevím, stačilo by napsat 2 nebo 3 firmám, ne? Stejný mail na různé adresy. Mám zkušenost, že odpověď je do druhého dne. Jinak našla jsem na jedněch webovkách vzorový příklad - bílá roleta s ručním navíjením, rozměr 120×80 cm za 3500,– bez DPH a bez dopravy a montáže. S tím, že je možná indiv. sleva. Tak to asi pro hrubou představu. A chceš roletu nebo žaluzii? To druhé mi přijde praktičtější :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
15.6.20 14:05

@kyblsroubu Novostavba, máme předschválený typ, který se musí použít, dále se již nikomu nic neschvaluje.

A ta cena, kamarádka to má na dvě okna, jen jsou velká a až k podlaze, nějaký základní motorek a vyjde je to na 50tis. Z toho fakt člověk nic neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
15.6.20 14:05

@Makurka Já jsem ve fázi úvah, byt jsem teprv koupila, má okna na tři svět strany a já tedy zrovna nemusím horko a slunce (rozuměj mým snem je polotmavá kobka, prostě to tak mám :) ) Takže první z věcí, které budu řešit, bude stínění, obyč. žaluzie tam jsou, ale to je prostě nic, pere tam slunko jako blázen.
Pravda, neznám (ne)výhody žaluzií a rolet, to ještě budu asi muset prozkoumat…A také jak jsem se ptala na tu akceptaci venkovního stínění, nechci na sebe hned upozorňovat a dělat rozbroje, že chci stínění - a nikdo jiný v domě ho nemá. Ale samo nevím, z jakých důvodů - zda ho nepovolil, nebo jsou všichni milovníky sluníčka :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
15.6.20 14:16

@Altavista Moc díky, u novostavby chápu, že si každý nemůže dělat, co chce. U paneláku (pravda, paneláku po zateplení s barevnou fasádou) čekám trochu volnější opratě - vlastně v ně doufám :D
Jak jsem psala, o cenu mi nejde, to já se v tom narozdíl od zakladatelky vyžívám, od začátku si to obeslat a pak srovnávat…
A děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
15.6.20 14:16

U venkovních žaluzií můžeš regulovat průchod světla, naklápět je. U rolet máš buď zataženo nebo ne, nic mezi tím. Osobně nevím, proč se na novostavby automaticky předokenní stínění nedává (že by finance?). Já mám ráda světlo, velká okna i slunce, ale v létě se péct při 33 stupních je za trest, vnitřní stínění proti přehřívání bytu nepomůže. Zkušenost z obývání krásného světlého podkroví v novostavbě. Plánujeme stavbu domu a předokenní žaluzie na jižní straně jsou nutnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 14:24
@Makurka píše:
U venkovních žaluzií můžeš regulovat průchod světla, naklápět je. U rolet máš buď zataženo nebo ne, nic mezi tím. Osobně nevím, proč se na novostavby automaticky předokenní stínění nedává (že by finance?). Já mám ráda světlo, velká okna i slunce, ale v létě se péct při 33 stupních je za trest, vnitřní stínění proti přehřívání bytu nepomůže. Zkušenost z obývání krásného světlého podkroví v novostavbě. Plánujeme stavbu domu a předokenní žaluzie na jižní straně jsou nutnost.

O roletách uvažujeme i z důvodu odhlučnění ruchu z ulici, to žaluziemi tolik nejde… nebo ano?

• Nahlásit
  • Citovat
73
15.6.20 14:26
@Makurka píše:

Samozřejmě, že jde o finance. Pak taky modelů a mechanismů je tolik, že nejde vybrat jeden univerzální typ a standard pro použití do novostaveb. (mechanické, atumatické ovládání, automatické s ovládačem na stěne, nebo na dálkové ovládání)
Nehledě na to, že pokud chceš mít podomítkové žaluzie a ne takové ty kastlíky, co se dodělávají a zmenšují ti plochu skla, tak musíš mít hlubší polystyren. Tzn. nejde jen o cenu žaluzií, ale o zateplení celého domu. :pankac: :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama