Změna bydlište, pri neschopence

Anonymní
15.6.20 06:40

Změna bydlište, pri neschopence

Ahoj. Chci se zeptat. Jsem na neschopence uz celkem dlouho 2 a pul mesice, myslite ze mam pravo si zmenit bydliště? Chtela bych na tyden za synovcem, ktereho jsem jeste nevidela. Dekuji za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

297
15.6.20 06:52

O změně pobytu(v rámci ČR) rozhoduje ošetřující lékař. Tak jej požádej a uvidíš, zda tvé žádosti vyhoví nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20061
15.6.20 06:59
@Anonymní píše:
Ahoj. Chci se zeptat. Jsem na neschopence uz celkem dlouho 2 a pul mesice, myslite ze mam pravo si zmenit bydliště? Chtela bych na tyden za synovcem, ktereho jsem jeste nevidela. Dekuji za odpoved

Právo na to asi nemá nikdo. Právo změnit pobyt má lékař. Ty musíš slusne požádat a buď ti vyhoví nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4184
15.6.20 07:35
@Anonymní píše:

Právo na to nemáte. Můžete max požádat svého ošetřujícího lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10812
15.6.20 07:44
@Anonymní píše:

Pravo prestehovat se do jineho bydliste samozrejme mas a lekar ti adresu na neschopence automaticky zmeni.
Ty se ale ptas, zda muzes odjet na navstevu za pribuznymi. A to zalezi jen na lekari, zda se mu tento tvuj vrtoch nebude pricit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16888
15.6.20 08:31

Záleží s čím jsi na neschopence, jestli ti zdravotní stav vůbec dovoluje nekam cestovat, jestli jo, tak se můžeš domluvit s lékařem, který neschopenku vystavil, om musi zhodnotit jak jsi na tom zdravotně s jestli nějaký přesun zvládneš. Možné to je, moje mamka byla loni dlouhodobě na neschopence s rukou a dr ji přepsala adresu na penzion kam jeli na dovolenou, vše je o domluvě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama