Zdra.sestřičky - poraďte

Anonymní
15.6.20 07:51

Zdra.sestřičky - poraďte

Ahoj holky, sestřičky, kolegyně…chtěla bych se zeptat těch z vás, které pracují na ambulancích nebo u soukr. lekare, jak zvládáte agresivitu a negaci pacientů (nejčastěji, když musí dlouho čekat…)? Vypouštíte to nebo vás to taky tak stresuje?
Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.6.20 07:59

Nejsem sestra, ale vlastním zdravotnické zařízení. Pacienti u nás čekají v průměru 10 minut, tudíž ke stíznostem nedochází. Chce to navrhnout vedení lepší systém. My mame objednavaví program na míru naší praxe. Čekání u některých oborů vzdy občas bude. Ale vetsinou to lze upravit. Jinak kdyz se ceka u nas dele nez 20 minut, hlasime pacientovi dopredu, omlouvame se v cekarne a pak jeste v ordinaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.20 08:01

A hlavně dát pacientovi za pravdu, že ho chápete, že je naštvaný, že se pan doktor bohužel zdržel s jiným pacientem a že se moc omlouváte.

• Nahlásit
  • Citovat
3753
15.6.20 08:08

Pokud vím a moje zkušenost to potvrzuje, že nejvíce spěchají ti, co nemají celý den nic na práci. S agresivitou se každý vypořádá jinak, velmi často pomáhá vyjednávání. Když to ne, vyhodit ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 08:09

Ano, někde to jde, ale k nám chodí pacienti řadu let a vědí, že to tady občas takhle je, i když jsou objednání, nejde vždy ovlivnit dobu, kterou pacient u Dr. stráví… Oni jsou rádi, že sem můžou chodit, dr.je třída, jen má zpoždění a já občas nedávám, když začnou vriskat, nadávat nebo mi kopat do dveří. Ne, že bych si s nimi nevěděla rady, ale ten stres, když víte, že je plná čekárna a Dr. má skluz…ani se mi nechtějí otevřít dveře do čekárny. Spíš mě zajímalo, jak se to daří ostatním „neřešit“.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.20 08:11
Ano
@Ram16G píše:
Pokud vím a moje zkušenost to potvrzuje, že nejvíce spěchají ti, co nemají celý den nic na práci. S agresivitou se každý vypořádá jinak, velmi často pomáhá vyjednávání. Když to ne, vyhodit ven.

Ano, máš pravdu. Nejvíce nervózní jsou ti, co nemusí nikam pospíchat. Snažím se smířlivě, potom asertivně…je pravda, že dr.me v tom většinou nenechá, ale je to stres no

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.20 08:13

Jj, k sestře si dovolí a na Dr. Jsou jak sluníčka. Někdy jim řeknu, že to si musí vysvětlit s panem doktorem. A když je to fakt kousek, tak ho k lékaři uvádím se slovy pane doktore, tady pan Novák se velmi rozčiloval, že jste ho nechal čekat. Náš doktor mu to vysvětlí po svém a příště si to pan už nedovolí.

• Nahlásit
  • Citovat
13906
15.6.20 08:15

Moc mě to nebere, u nás je normální dlouhá cekacka, člověk si na to zvykne, že občas někomu dojde trpělivost. Asertivně opakuji, že pořadí pacientů určuje lékař podle toho, jak je kdo akutní. Za dverma si pak ponadavam :mrgreen: Ale na druhou stanu pokud někdo slušně poprosí, že nestihne vlak domu nebo má ještě jiného lékaře, snažíme se vyhovět jak jen to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 08:17
@Anonymní píše:
Jj, k sestře si dovolí a na Dr. Jsou jak sluníčka. Někdy jim řeknu, že to si musí vysvětlit s panem doktorem. A když je to fakt kousek, tak ho k lékaři uvádím se slovy pane doktore, tady pan Novák se velmi rozčiloval, že jste ho nechal čekat. Náš doktor mu to vysvětlí po svém a příště si to pan už nedovolí.

Ano, to taky říkám, ať si to vyřídí s Dr., že je chápu, ale že já to neovlivnim. A ano, většinou jsou jako sluníčka a kolikrát se omlouvají, ale na tom jim s..e bílý tesák.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.20 08:20
@PetiteFillette píše:
Moc mě to nebere, u nás je normální dlouhá cekacka, člověk si na to zvykne, že občas někomu dojde trpělivost. Asertivně opakuji, že pořadí pacientů určuje lékař podle toho, jak je kdo akutní. Za dverma si pak ponadavam :mrgreen: Ale na druhou stanu pokud někdo slušně poprosí, že nestihne vlak domu nebo má ještě jiného lékaře, snažíme se vyhovět jak jen to jde.

To samé u nás. A na dveřích máme ceduli, že obj.doba je orientační a poradí pacientů určuje lékař nebo sestra. No snad si zvyknu. Dělala jsem léta na spec.luzk.oddeleni a nedávno jsem kvůli rod. situaci musela přejít na ambulanci. Je to změna, práce mě baví, jen toto trochu stresuje.

• Nahlásit
  • Citovat
13906
15.6.20 08:22

Pohledem z druhé strany.. Na vyšetření u jednoho doktora jsem přes objednání na určitou hodinu čekala 4 hodiny s 1,5r starým synem v čekárně 3×3m. Málem mě šlak trefil, do ordinace jsem vchazela pěkně nasraná. Ale dr byl tak úžasný, že jsem mu během pár vteřin odpustila a příště přišla vybavena knížkou a bez děcka :lol: Chodím k němu už pár let, je to pořád stejné a k jinému bych nešla. U nás to tu lidi, co chodí opakovaně mají asi stejně. Přestože ví, že v 10h fakt do ordinace nepůjdou a můžou si v klidu skočit ještě na oběd, stejně přijdou zas, protože s péčí jsou spokojeni. Nějaký prudic se najde vždycky, taky se mi kolikrát ani nechce otevřít dveře. To pak vždycky jen rychle otevřu, zavolám jméno, moc se nerozhlizim a rychle zavřu, než na mě někdo začne něco hartusit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13906
15.6.20 08:25
@Anonymní píše:
To samé u nás. A na dveřích máme ceduli, že obj.doba je orientační a poradí pacientů určuje lékař nebo sestra. No snad si zvyknu. Dělala jsem léta na spec.luzk.oddeleni a nedávno jsem kvůli rod. situaci musela přejít na ambulanci. Je to změna, práce mě baví, jen toto trochu stresuje.

Taky to tam máme a ještě že přednost mají akutní stavy jako krvácení a dušení a stejně to občas někdo zkusí, že tam sedí už 2 hodiny a paní, co teď přišla, jde hned do ordinace. Že ta paní krvácí je jim jedno. Naštěstí takových lidí je pořád daleko min než těch normálních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3753
15.6.20 08:26
@Anonymní píše:
AnoAno, máš pravdu. Nejvíce nervózní jsou ti, co nemusí nikam pospíchat. Snažím se smířlivě, potom asertivně…je pravda, že dr.me v tom většinou nenechá, ale je to stres no
Žena je zdravotnice, dělá na lůžkovém oddělení, co občas vypráví.. Pacient utekl z nemocnice, a když mu volali, tak jim řekl, že se vrátí ale že si zrovna objednal k večeři v. hospodě steak… Alkoholici, to je jasné, často jim hrabe. Bezdomovci jsou rádí, že se vyspí v čistým, ale jednomu doktorka vyndala 73 klíšťat.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 08:29
@PetiteFillette píše:
Pohledem z druhé strany.. Na vyšetření u jednoho doktora jsem přes objednání na určitou hodinu čekala 4 hodiny s 1,5r starým synem v čekárně 3×3m. Málem mě šlak trefil, do ordinace jsem vchazela pěkně nasraná. Ale dr byl tak úžasný, že jsem mu během pár vteřin odpustila a příště přišla vybavena knížkou a bez děcka :lol: Chodím k němu už pár let, je to pořád stejné a k jinému bych nešla. U nás to tu lidi, co chodí opakovaně mají asi stejně. Přestože ví, že v 10h fakt do ordinace nepůjdou a můžou si v klidu skočit ještě na oběd, stejně přijdou zas, protože s péčí jsou spokojeni. Nějaký prudic se najde vždycky, taky se mi kolikrát ani nechce otevřít dveře. To pak vždycky jen rychle otevřu, zavolám jméno, moc se nerozhlizim a rychle zavřu, než na mě někdo začne něco hartusit :mrgreen:

Přesně :grin:… Ale 4hod teda u nás nikdo nečeká.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.20 08:31
@Ram16G píše: Žena je zdravotnice, dělá na lůžkovém oddělení, co občas vypráví.. Pacient utekl z nemocnice, a když mu volali, tak jim řekl, že se vrátí ale že si zrovna objednal k večeři v. hospodě steak… Alkoholici, to je jasné, často jim hrabe. Bezdomovci jsou rádí, že se vyspí v čistým, ale jednomu doktorka vyndala 73 klíšťat.

Dělala jsem v jedné fakultní nemocnici a tam jsem jednou hledala 2pacienty, po nějaké době přišli sami, že byli naproti v pizzerce a ať se nezlobím, že mi taky jednu vzali… Měli ještě kanylu v ruce. Nebo se opili, to bylo časté…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama