Reklama

Centrální hypotonie držení hlavičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enes
Nováček 10 příspěvků 04.02.17 12:18
Centrální hypotonie držení hlavičky

Ahoj, našemu 6ti měsíčnímu miminku diagnostikovali težkou centrální hypotonii a koordinační poruchu 4 tého stupně. Tři měsíce cvičíme vojtovu metodu, ale pokroky nic moc, jde to hodně pomu. Malý zatím nedrží ani hlavičku a při tzv. trakčním testu kdy dr zvedat za ručičky miminko do sedu, má stále hlavičku v záklonu a ani zatím žádný náznak zvednutí. je tady někdo se stejným problémem s držením hlavičky a stejnou diagnózou?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 04.02.17 12:38

Ahojky, zkus diskuzi těžká centrální hypotonie, jestli jsi ji ještě neobjevila ;) Můj Malej měl taky strašně dlouho bembaci hlavičku určitě do takového 8 měs. mame diagnostikovanou hypotonii, hlavně ji měl axiální, nejprve osovou.

Enes
Nováček 10 příspěvků 04.02.17 13:43

Já už pročetla snad vše. Ale nikde jsem nečetla, že by v 6 ti měsících ješte padala do záklonu v trakčnim testu. Vám ještě v 8 mi měsících u přitahování do sedu vysela? Nebo myslíš jako když si ho držela vertikálně? A jak jste na tom teť, jestli se můžu zeptat, zpravilo se všechno, nebo nějaký následky? Malej ještě nemá ani úchop, hračku udrží tak své sekundy.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 04.02.17 14:12

No někdy ji trochu držel a někdy mu vysela, ono taky záleželo, jestli chtěl, ale hlavičku doteď nezvedne v leže na zádech z podložky a řekla bych, že mu vysi stále, má prostě ty svaliky slabé. Je mu teď 20 měsíců, moc jsem se natrapila jestli je v pořádku, nikde mu nic nenašli, tak snad už nenajdou. Otacet pravidelně na bříško začal až v 7,5 mes, plazit v 9,opírat se o plne natažené ruce až po 10 měs. poprve si stoupl po 12mes, lézt a sedět začal někdy ve 13mes, obcházet 14mes a chodí od 17,5 město. Takze jsme se taky na všechno nacekali. Jinak mentalne, rozumové a sociálně byl vždycky na úrovni, ale pohybove odpovídal vždy tak o 3,4 mes. opozdeni.
Co vám řekla neuroložka?

kotyk
Echt Kelišová 7858 příspěvků 04.02.17 14:39

@Enes Dcera má smíšenou. Začínali jsme taky na centrální. Koordinační poruchou měla taky. Znáte příčinu?

Enes
Nováček 10 příspěvků 04.02.17 14:40

My máme ještě k tomu tu koordinační poruchu, takže to je blbé Mám strach aby s toho nebyla obrna :,( nikdo se nám k tomu zatím moc nevyjádřil, jen cvičit cvičit..

kotyk
Echt Kelišová 7858 příspěvků 04.02.17 14:43

@Enes Pokud tu hračku chytne, tak úchop má. I když třeba slabý.

@Danulinka16 Tomu bych ani neřekla, že jste se načekali. Prakticky všechno jste zvládli v normě, i když jste se na to asi dost nadřeli.

kotyk
Echt Kelišová 7858 příspěvků 04.02.17 14:46

@Enes Koordinační poruchu vyfásne skoro každý, kdo má takové problémy. Jak dlouho tuhle diagnózu máte?

Enes
Nováček 10 příspěvků 04.02.17 14:50

To je pravda že to vyfásne spousta děti, ale většinou jen ckp 2 třeba. my máme 4 a bylo nám už naznačeno, že v ručičkách obrna je a směřuje to k tomu :,(

kotyk
Echt Kelišová 7858 příspěvků 04.02.17 14:58

@Enes Máte za sebou rezonanci a nějaká další vyšetření?

Enes
Nováček 10 příspěvků 04.02.17 15:05

Nemáme, zatím nikdo o tom nemluvil, v kolika měsících s to dělá?

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 04.02.17 15:14
@kotyk píše:
@Enes Pokud tu hračku chytne, tak úchop má. I když třeba slabý.@Danulin­ka16 Tomu bych ani neřekla, že jste se načekali. Prakticky všechno jste zvládli v normě, i když jste se na to asi dost nadřeli.

V širší normě :) nadřeli, ale hlavně co mě to stalo nervů :( vůbec jsem si ho jako miminko neužila, nejhorší byly 3mesice, když jsme čekali na výsledky metabolických vad…
Enes, víte, já bych vám strašně přála, ať máte zdravé děťátko, ale chci Vám říct jednu věc, pokud máte podezření na obrnu, tak je tady šance, pokud se opravdu poctivě cvičí, to hodně vypilovat, že třeba budou následky minimální, vždyť vojtovka byla tuším hlavně vyvinuta pro tyhle děti…A kdyby náhodou, tuk, tuk, tuk…Tak Víte, jsou ještě mnohem, mnohem zakernejsi choroby, kterými můžou naší miláčkové trpět. Ja když jsem čekala na ty výsledky, tak jsem se ještě modlila, aby to byla „jen“obrna…Ale vím, že tyhle moje řeči, Vám momentálně vůbec nepomohou, ale kdyby náhodou bylo nejhůř, tak se na to lze dívat i z této stránky…

kotyk
Echt Kelišová 7858 příspěvků 04.02.17 16:50

@Enes Jakmile má doktor podezření, že něco s nervovým systémem není, jak má být.

@Danulinka16 Ono je hezký slyšet taky něco s dobrým koncem :palec: U nás to nedopadlo, ale většina maminek, se kterýma jsme se potkávaly, to taky „vycvičily“.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 04.02.17 18:42
@kotyk píše:
@Enes Jakmile má doktor podezření, že něco s nervovým systémem není, jak má být.@Danulinka16 Ono je hezký slyšet taky něco s dobrým koncem :palec: U nás to nedopadlo, ale většina maminek, se kterýma jsme se potkávaly, to taky „vycvičily“.

To mě mrzí :( hodně síly…@Enes dobrá zpráva pro Vás ;)

Honska
Kelišová 5102 příspěvků 04.05.17 06:20

@Enes dobry den, chci se zeptat, jak se vyvijite dal? Mame to same. Zatim ji jsou 2 m a cvicime od narozeni.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama