Čepy na mandlích - řešit?

Anonymní
18.5.20 17:44

Čepy na mandlích - řešit?

Řešily byste čepy na mandlích které nijak nebolí? Občas v krku škrábe, ale nic hrozného, ani teplota. Je to angína? Musí se to antibioticky řešit? Poslední dobou se mi to dělá, vypadne a utvoří se to zase a po vypadnutí vidím díry.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

62
18.5.20 18:11

S takovým krkem bych šla určitě k doktorovi. Normální to asi nebude. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
18.5.20 18:32

Dcera měla dlouho strašně, dělali stery a vše v pořádku. Nakonec pomohlo stále vytahovat, hned jakmile se jeden objevil tak jsme vytáhly asi za 2 měsíce už se přestali dělat úplně a od té doby má klid :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
18.5.20 18:35

Žádný čep tam nevidím, vidím jen epiglottis. Já mám čepy chronické, jednou za čas, nemám žádné příznaky, občas mi samy vypadnou, ani o tom nevím. Vyndavat je pro mě nemá cenu, je to nechutné. Jestli nějaké opravdu máte a nezpůsobují potíže, nechala bych to být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
18.5.20 20:36

Taky tam žádné čepy nevidím a taky na ně trpím. Řešila jsem to několikrát na ORL, výtěr pokaždý čistý i přes obrovský čep. Bylo mi doporučeno odstranění mandlí. Nějak k tomu ale nevidím důvod, protože čepy si teď už vyndavám sama a k vyndání mandlí nějak nevidím důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1101
18.5.20 20:50

Jednu mandli mám děravější, když se v ní něco vytvoří, tak to vyloupnu, aby mi netáhlo z huby. Nenapadlo mě to nějak řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.20 23:27

Já třeba teď zánět nemám, ale před měsícem jsem měla asi menší angínu, bolest v krku trochu natekla mandle a menší bílý čep, po seskrabnuti jsem v zahybu objevila další, od té doby v té mandlí cítím zaseknute zbytky jídla, mandlí nemám vůbec velkou, špatně se k ní dostávám, stříkam X přípravku, zatím nic nepomáhá. Na Orl mi řekl, že jedině vyndat ale to nedoporučuje :,( tak co mám jako dělat? Nabídl jakoby vysati té mandlí ale prý to vydrží max týden.. Ach jo, tohle je fakt hrůza :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34229
23.5.20 23:38

Taky vyndavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu