Cerazzette a NEKOJENÍ

22315
10.3.10 15:08

Cerazzette a NEKOJENÍ

Ahoj holky. Je tu někdo, kdo bere Cerazette a nekojí?

Jde o to, že mi můj dr. řekl, že když mi ATK vyhovuje i po skončení kojení( nekrvácím), tak můžu pokračovat dále.

No první mne zarazilo , že po skončení kojení jsem MS nedostala vůbec- tak honem jsem dělala TT a uf- negat.
Ale teď jsem dobrala platíčko a načla další a už druhý den mám slabé špinění.

To asi znamená, že ATK mi už vyhovovat nebude asi.
Budu jěště chráněná před početím???
Chtěla jsem včera jít k DR. pro tělísko, ale má dovolenou- takže dostanu se až příští týden.
No ale s tělískem asi taky problém- zavede mi ho až při MS- tu zatím vůbec nemám.

Díky za zkušenosti!!!

Katka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15672
10.3.10 15:23

No mně říkal doktor, že aby Cerazette mělo účinkovat, tak bych měla kojit aspoň 7krát za den. Ale já jsem asi 8 měsíců po porodu začala krvácet a špinit prakticky neustále, takže jsem ji přestala brát (a kojila jsem dál ještě hodně dlouho).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
10.3.10 15:30

Já teda beru a kojím. Ale kamarádka přestala kojit a dál tuhle antikoncepci užívá. Je to normální antikoncepce, jenom oproti kombinované neobsahuje hormon estrogen, proto je vhodná pro kojící mamči. Nevýhodou je že můžeš slabě krváce v nepravidelných intervalech, ale taky prý nikoliv. Každopádně to nemá vliv na účinnost.
Jestli Tě to uklidní, tak já kojím a občas se to dostaví i u mě. :mrgreen:
s tělískem na tom budeš asi stejně, ségra ho má a občas špiní, pak třeba několik měsíců nic. Je to prý normál :-) ale určo si zajdi k DR. on Tě to vysvětlí rozhodně líp :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
10.3.10 15:32

Účinnost Cerazette nesouvisí s kojením. Sama ho beru už 2 roky, kojila jsem pouze 7 měsíců. Doktor mi ho ponechal z důvodu hematologické vady, je pro mě vhodnější, protože obsahuje nejmenší množství hormonů.
Mě vyhovuje, za celou dobu jsem špinila pouze krátce 2×, jinak nic.

Martina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
10.3.10 15:32

Tak to slyším poprvé, o tom kojení 7× denně, jedinné co mě říkal že bych to měla jíst pravidelně ve stejnou dobu. :think:

hkac píše:
No mně říkal doktor, že aby Cerazette mělo účinkovat, tak bych měla kojit aspoň 7krát za den. Ale já jsem asi 8 měsíců po porodu začala krvácet a špinit prakticky neustále, takže jsem ji přestala brát (a kojila jsem dál ještě hodně dlouho).
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17128
10.3.10 15:37

mě jí dr. předepisoval když jsem přestávala kojit nebo jsem věděla že už to nebude mít dlouhé trvání (ve 2 měsících malé jsem s tím sekla) a chrání tě normálně bez ohledu na kojení jen většinou když přestaneš kojit tak můžeš začít nepravidelně špinit, což je nepříjemný a já kvůli tomu s touhle HA skončila, normálně jsem navázala klasickou HA a je klid :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24988
10.3.10 15:49

Beru ji a 7× denně nekojím. Ale vím o ženské co ji bere a nekojí vůbec. Takže je to podle mě blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
502
10.3.10 18:04

Ahoj, já ji brala a to jsem ještě zdaleka nebyla těhotná!!! Asi od 3 roky v kuse!!! Prakticky jsem „to“ 3 roky nedostala! Brala jsem ji, protože jiná mi nevyhovovala, bohužel mi dr. ke kterému jsem pak přešla, když jsem se přestěhovala musel 3× vyvolávat menzes, páč se mi díky těmhle práškům přestala tvořit sliznice…prý se nehodí pro ženy, který ještě neměli dítě!!! Ale každopádně jsem důkazem toho, že tahle antikoncepce se dá brát nezávisle na kojení!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
10.3.10 18:12

Teda jste mne potesili.
Zak ja ji snad dam jeste sanci- mesic. a pak se uvidi. Ano vyhovuje mi nemit MS, ale zase spineni? Neni o co stat.........

Tak dekuji a piste i dalsi se zkusenosti :-D

Hlavne mi nepiste ze jste pres ni otehotneli :mrgreen: :mrgreen: bo bych uz byla v Bohnicich asi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
10.3.10 18:23

Ahoj. Já brala Azalii, což je v podstatě totéž. Po skončení kojení mi dal gynekolog na výběr, jestli chci klasickou HA nebo pokračovat s azalii a v podstatě nemít menses.
Mě se to nějak nezdálo, chceme druhé mimi a měla jsem strach z toho nemít ms. Ale asi je to můj subjektivní pocit, ale raději jsem dala přednost normální Ha.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama