Černý čaj v těhotenství

Anonymní
30.1.21 16:32

Černý čaj v těhotenství

Ahoj, pijete nebo pily jste v tehotenstvi cerny caj? Mam nizky tlak a kvuli nevolnostem jiny napoj nesnesu, ani vodu. Ale drzim se pouze 1 hrnku slabeho vyluhu denne. Kafe nepiju, ani nemam na nej chut. Vim, ze se cerny caj v tehotenstvi nedoporucuje, ale kdyz ze vseho jineho je mi jaksi na zvraceni.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.1.21 16:40

Nesmíš to brát tak vážně. Jsem momentálně nastydlá v 6.měsíci a piju několik konvic denně.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15536
30.1.21 16:45

Celá východní asie pije čaj i v těhotenství a zjevně to dětem zas až tak neškodí.

Když to nebudeš přehánět s množstvím a silou tak prostě pij co sneseš.

Jako problematická se ukazuje vyšší dávka než 100 mg kofeinu/teinu denně. To jsou tři espressa.

https://link.springer.com/…4-014-9944-x

Jinak mrkni na nabídku dekofeinovaných černých čajů - třeba ti to bude vyhovovat.

https://www.fairmade.cz/…u-kenya-80ks
https://caje.heureka.cz/…nu-20-x-2-g/
https://www.manutea.cz/…ny-caj-x1620

Plus zkus jestli by ti na nevolnosti nepomáhal zázvorový čaj - lžička nastrouhaného závzoru zalít hrokou vodou nechat vylouhovat osladit medem případně přidat citron.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4750
30.1.21 16:48

Pokud není s rumem, tak je to v cajku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12753
30.1.21 16:50

Pila jsem i kafe, hlavně u druhého, jinak bych nebyla vstala z postele. Teoreticky vadí kofein ale až od určitého množství, vzhledem k tomu, že to stačí na 2 kafe denně, s jedním slabým hrnkem jsi naprosto v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
30.1.21 16:53

Piju denně, max. dva půllitrové hrnky a nenechávám louhovat dlouho. Jiný čaj mi nikdy nechutnal a nechutná. Vzhledem k tomu, že nic jiného s kofeinem nepiju, tak to ničemu nevadí. Káva má kofeinu víc a přesto ji těhotné pijí denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19707
30.1.21 17:05
@Anonymní píše:
Ahoj, pijete nebo pily jste v tehotenstvi cerny caj? Mam nizky tlak a kvuli nevolnostem jiny napoj nesnesu, ani vodu. Ale drzim se pouze 1 hrnku slabeho vyluhu denne. Kafe nepiju, ani nemam na nej chut. Vim, ze se cerny caj v tehotenstvi nedoporucuje, ale kdyz ze vseho jineho je mi jaksi na zvraceni.

slabých výluhů černého čaje si můžeš dát i 6 hrnků denně a ničemu to nebude vadit, v těhu se můžou i 2 hrnky slabší kávy, čistá voda většinou je „těžká“ do žaludku, raději pij slabý čaj, než omezovat tekutiny :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2688
30.1.21 17:15

Piju kafe i černej čaj, řídím se tím, na co málo tělo chuť. Doktor je s tím ok. Nesmíš to tak moc hrotit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
30.1.21 17:34

Kafe piju denně 1-2. Když mám chuť na čaj, dám si čaj.. jako neprolívám se tím celý den, ale když mám chuť tak si dám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24889
30.1.21 17:39

Pila jsem všechny čaje(kromě šalvějového, ale ten nepiju ani tak), kávu, sem tam kolu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
30.1.21 17:42

Prosím tě, kde se nedoporučuje pití čaje v těhotenství :nevim:?
Míň čti a víc přemýšlej :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
30.1.21 18:03
@Anonymní píše:

Ahoj, také mám nízký tlak. Na začátku těhu jsem kafe úplně přestala pít, stejně tak i černý čaj… Skončilo to tak, že jsem okolo 12tt měla děsné závratě a pocity na omdlení z nízkého tlaku. Když jsem se s tímto problémem svěřila dr. tak mi odpověděl, ať si dám ráno kafe, když mám nízký tlak a od té doby je vše naprosto ok. ;) Černý čaj taky piju normálně. Zjistila jsem, že nemá moc cenu to zase tak řešit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
30.1.21 18:38

Černý čaj jsem pila, občas jsem si dala i kafe. Někde jsem četla, že negativní účinek kofeinu v těhotenství je ten, ze opravdu velké množství může způsobit předčasný porod. Malé množství nevadí ničemu. Obě děti jsme prenasela skoro dva týdny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
30.1.21 22:24
@Anonymní píše:

Pila jsem spíše zelený, černý občas. Tak 2-3 denně. Z kafe mi bylo zle. Negativní účinky žádné, dobré na žaludek, tlak i na soustředění v práci :) Porod 3 dny po termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat