Nachlazení v 38. tt

Anonymní
30.1.21 11:28

38tt nemoc

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli některá z Vás na tom nebyla stejně. Jsem v 38tt a už třetí den jsem nechlazená. Mám rýmu, bolest v krku a kašel a včera večer se přidali i teploty. Nejsou nějak vysoké jen jednou jsem měla 38.2, ale hned jsem to srazila a teď se to pohybuje kolem 37.2, 37.5 a je to jak na běžícím páse. Vypadá to spíš na nějakou chřipku, jen nevím jestli si mám radši zavolat do nemocnice, protože se bojím aby to nemělo vliv na malou.
Heřmánkový a zázvorový čaj s medem piju, když je mi hodně zle vezmu paralen, ale moc to nepomáhá.
Co myslíte? Nechci zbytečně plašit :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3942
30.1.21 11:44

Já chytla virózu ve 40 tt, zkušenost mám.
Zázvorový čaj nepij, pokud nechceš v dohledné době porodit.
Na testu na covid jsi byla?
Sežeň si Septilen na ten krk, jestli se ti podaří (na podzim měl výpadek, ale snad už někde bude). A vitamíny, hodně céčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 12:25
@Whitedog píše:
Já chytla virózu ve 40 tt, zkušenost mám.
Zázvorový čaj nepij, pokud nechceš v dohledné době porodit.
Na testu na covid jsi byla?
Sežeň si Septilen na ten krk, jestli se ti podaří (na podzim měl výpadek, ale snad už někde bude). A vitamíny, hodně céčka.

Je tak to jsem netušila o zázvorovým čaji, mě ho právě doporučila tchýně, že ji vždy zabral :mrgreen:
Na testu na Covid jsem byla už třikrát a ten poslední není ani 14 dní :nevim:
Děkuju, zkusím to sehnat a vitamíny beru celé těhotenství pravidelně.
Snad to přejde.

• Citovat
  • Nahlásit
3942
30.1.21 12:39

Ale test na covid před 14 dny nevypovídá absolutně nic o současném stavu, probůh!
Tím spíš, když jsou příznaky…
Tím bych začala. Už kvůli tomu, kdyby se rozjel porod, ať v porodnici vědí.
Ano, zázvor je na virózy prima, protože krásně rozehřívá, jenže rozehřívá i dělohu a v těhotenství se nesmí. Ve 38 tt už to není žádná tragédie, ale pokud nechceš ještě rodit, už ho nepij. Já rodila nemocná a bylo to fakt blbý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
30.1.21 13:09

Zavolej mudr. a objednej se na test. Pred 14.dnima si byla negativni, tak ted muzes byt pozitivni. hlavne nikde netrajdej at tu havet nerozneses

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19409
30.1.21 13:14

Jak ti píší holky, s největší pravděpodobností máš covid, objednej se na testy a zázvorový čaj rozhodně nepij, ať nerodíš jako pozitivní na covid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
30.1.21 13:32

Jsi nachlazená, hodně pij, odpočívej, pokud by teplota lezla nad 38, dej paralen, nebo koupel, ale ne uplne studenou :D chce to hodně vitamínů (ovoce, zelí, citrony) a budeš určitě brzy zdravá, kdybys jela rodit, nahlaš, že ti něco je (netuším, proč ti hned všichni vnucují koroňáka :zed: ), aby se kdyžtak připravili. Naber sílu, ať ji pak v pravou chvíli můžeš využít :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
30.1.21 13:47

Tak teď se testuje už kde může, tak nevím, proč by nešla na test, kdyz má podobné příznaky. Já bych to chtěla vědět a i pro doktory to bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3942
30.1.21 14:00

@whooro

Koroňáka ji nikdo nevnucuje, ale ta pravděpodobnost tam prostě je.
Příznaky má a testuje se zdarma všude možně.
Já bych to teda brala jako samozřejmost (když už ne povinnost), že na test s těmito příznaky si dojdu - protože já osobně bych tedy nechtěla dojet do porodnice s tím, že mám rýmu a kašel a na testu jsem nebyla. Nechtěla bych ohrozit zdravotnický personál, ostatní maminky ani miminka.
Je ve 38. týdnu, je nemocná, prolévá se zázvorem, porod se jí může rozjet úplně kdykoli - a když už tam pojede, je fajn říct, jsem nemocná, ale na testu jsem byla a jsem negativní. Než na ně jenom blbě koukat…
Kdyby neměla před porodem, budiž. Na test by ji nikdo nehnal. Ale v tomto případě, kdy hrozí, že by mohla nakazit lidi kolem sebe, by to mělo být samozřejmé.
Trochu zodpovědnosti a ohleduplnosti k druhým by to chtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
30.1.21 14:07

Nepřeháníte to už s tím covidem, není snad na světě jen covid :mrgreen:
Zakladatelko, vylež se, dej si čaj, céčko, pusť si film a bude dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
30.1.21 14:15

@Whitedog
Tvůj názor. Můj je raději se vyležet doma, než někam courat s každou bolestí hlavy a nervovat se že mám tu “strašlivou” nemoc. Ohleduplná jsem dost, těhotná ve 21.t, s přidruženými problémy, každou chvíli po doktorech, starší dítko ve školce, plus jej vozím na tréninky, staré rodiče o které se musí pečovat, ale prostě když je mi blbě, omluvím se z kontroly/tréninku/nákupu a kafíčka rodičům a vyležím to.. s rýmou a bolestí v krku bych na test nejela.. ani s teplotou a kašlem.. k dr/ na test jen, když by bylo jó špatně.
Každý ať radí dle svého svědomí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3942
30.1.21 14:27

@whooro

Tak ona ta situace ve 21.tt a 38.tt je dost odlišná.

A když vyřadí z provozu na 10-14 dní jednu celou směnu v malé oblastní porodnici, může ochromit chod celého porodního oddělení.

Je potřeba koukat se dál než na špičku vlastního nosu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
30.1.21 14:29

@Whitedog

Počkej.. vezmu si brýle…

Vidím to furt stejně :lol:

Krásný den!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
30.1.21 14:32
@Whitedog píše:
@whooro

Tak ona ta situace ve 21.tt a 38.tt je dost odlišná.

A když vyřadí z provozu na 10-14 dní jednu celou směnu v malé oblastní porodnici, může ochromit chod celého porodního oddělení.

Je potřeba koukat se dál než na špičku vlastního nosu :mavam:

Vidím, že ze zakladatelčina nachlazení už jsi zvládla udělat katastrofu regionálního významu :mrgreen: gratuluji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
30.1.21 14:42

Tak drive in testování, ani nevyleze z auta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat