Červená řepa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wwpetule
Kecalka 304 příspěvků 19.02.09 11:24
červená řepa

Ahoj prosím o radu dnes jsem koupila červenou řepu ale nevím jek ji mám upravit. A můžu ji dát do mražáku? Díky za rady Petra

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 19.02.09 11:41

4 malé červené řepy, pokrájené na ,sirky‘
1 lžíce přírodního cukru
20 g másla
3 vepřové panenky
3 lžíce bílého portského vína
2 lžíce javorového sirupu
1 lžička mletého zázvoru
50 g drcených lískových oříšků
mořská sůl a hrubě mletý černý pepř
Kousky řepy a dvě lžíce vody vařte na mírném plameni asi pět minut. Přidejte cukr, 10 g másla a povařte dalších pět minut, až bude řepa měkká.
Zbylé máslo rozehřejte na pánvi. Na vyšším plameni opečte panenky ze všech stran dohněda; občas maso otočte. Osolte, přilijte portské i javorový sirup a povařte asi dvacet minut, dokud omáčka nezkaramelizuje. Občas panenky potírejte.
Maso nakrájejte na řezy. Do řepy vmíchejte zázvor, osolte a opepřete, posypte drcenými oříšky a podávejte.

Zatím jsem to nezkoušela, ale chystám se na to, takže vlastní zkušenost nemám.

Taky můžeš řepu uvařit a rozmixovat do příkrmů Barborce.

Romana

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.09 11:43

jestli myslis pro malou, tak normalne uvarit - ja ji delam treba s mrkvi a bramborem - v mrazaku ji taky mame
tak at chutna :wink:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 19.02.09 12:20

Ještě přidám recept na skvělý salát ze syrové červené řepy:

400g na jemno nastrouhané červené řepy
200g na hrubo nastrouhaných vykrájených jablek (i se slupkou, pokud nejedí malé děti - my děláme bez slupky pro Matýska)
1 malá na jemno nakrájená cibule
trochu kmínu, soli
1-2 lžičky strouhaného křenu (já dávám i ze skleničky, ale je ho třeba víc)
1/8 l olivového oleje a ocet podle chuti - prošlehat a nalít na salát

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 19.02.09 12:34

Já dělám takový „můj boršč“ :-) Řepu rozpůlím a uvařím doměkka s mrkví, kouskem petržele a kouskem celeru. Jak to má kdo rád. Potom vše rozmixuji a osolím podle chuti. Dokud byli kluci malí, nedávala jsem moc koření, dnes tam přidám bobkový list a pár kuliček nového koření a místo soli do polívek kupuju v DM bio zeleninovou kostku. Řepu nekrájím na malé kousky, protože pak polívka nezůstane tak krásně červená. Podáváme se zakysanou smetanou. Kluci ji milují.

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 19.02.09 17:28

Řepa je výborná. Do polévky ji krájím s ostatní zeleninou (brambor, celer, mrkev, kmín). Pro dítě mixuju. Na mrazák ji dávám vařenou. Řepu já prostě miluju :D

lupita
Kecalka 347 příspěvků 19.02.09 19:45

Ahoj..
ja koupim treba 2-3 repy, nakrajim na kosticky a vrazim na mrazak.Davam malemu do polivky, normalne do takove mismasove (brambor, zelenina…). NEbo uvarim brkasi, repu zvlast a masiko k tomu…(mozno vlastne varit asi maso+repu dohromady, chytne to nejakej smrnc ;-)

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 19.02.09 19:51

Ten boršč je mooooc dobrej. Já o řepu vůbec nestojím, ale tahle polívka mi fakt chutná.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 19.02.09 22:10

tak mi taky jedem v řepě, potažmo v „borščti“ dokonce jsme ho pasovali na „vánoční“ oběd. Prostě taková hustá červená polívka se zakysanou smetenou. No úplně se mi spustil „Pavlův reflex“ :lol:

wwpetule
Kecalka 304 příspěvků 20.02.09 10:14

Jé holky vy jste zlaté, díky moc za rady určitě vyzkouším. Petra

Eldzejka
Povídálka 50 příspěvků 16.08.11 18:50

ahoj, nevíte prosím některá, jak zpracovat červenou řepu? Do mražáku se nám ale nevejde, tak bych ji nejradši zavařila. Jaký mám udělat nálev, aby to mohla jíst pak moje roční holčička? děkuji.

ikyki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.13 20:42

Ahoj holky jak tepelně upravit řepu pro malou? Mám jí nechat neoloupanu a ve vodě nebo oloupat a na páře a můžu jí dát s kuřecím masíčkem nebo třeba žloutkem?

stazinka09
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.13 20:51

@ikyki
ahoj, já řepu loupala a vařila nebo dusila. Nebo jsem ji neloupala a pekla v alobalu, to je teda moc dobrý, z to jsem dělala pak carpaccio, ale tak to je pro velký. Pro malou jako přílohu klidně na páře.

ikyki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.13 21:04

@stazinka09 Děkuju malý je 5m takže to musí být co nejšetrnější a nevím co jí k tomu dát jen řepa jí bude málo

Tereza1986
Kelišová 6751 příspěvků 21.09.13 21:07

Někde jsem četla, že když se vaří olopaná, zničí se vitamíny. Takže vařím oloupanou. Přidávám k ní dítěti kteroukoliv jinou zeleninu. :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >