Červené dlaně a obličej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 15:49
Červené dlaně a obličej

Ahoj všichni,
Je mi devatenáct a mám dotaz ohledně mých rukou. Jde o to, že je mám většinou nepříjemně červené až zarudlé a funguje to na ten způsob, že když je dám nad hlavu (prostě jako když se hlásím), tak chytí normální barvu, jako má každý, ale jakmile je vrátím přirozeně svisle dolů, tak do pár vteřin jsou prokrvené, spíš bych řekla „překrvené“ a mají červenou barvu. Mám tenhle problém už opravdu velmi dlouho (pár let, od dospívání), byla jsem s tím na neurologii a tam mě poslali na vyšetření v oboru revmatologie (teprve mě to vyšetření čeká).
Pro přesnost mám červené pouze dlaně a ne celou ruku – končí to na hranici zápěstí. Občas když je dlaň „překrvená“, cítím v ní i takové to klasické tepání. Nejen dlaně ale chytají takové různorodé barvy, všimla jsem si totiž, že i obličej je často začervenalý, pak tak trochu do fialova a upřímně je to trochu frustrující na obličeji, ale ve výsledku ani ruce nejsou méně frustrující. Lidé se mě často ptají, proč je mám tak moc červené a já se je neustále snažím schovávat, nemůžu prostě chodit s rukama nad hlavou celé dny.
PS: Mám diagnostikovaný Raynandůw syndrom, ale nemám pocit, že by to s tím nějak moc souviselo.

Děkuju za všechny odpovědi. :srdce:

Reakce:
iPodPrd
Kecalka 352 příspěvků 21.05.19 16:40

Co tlak? Přímou zkušenost nemám, ale můj táta měl vždycky dlaně a obličej až do fialova, stupňovalo se to po alkoholu. Zanedbával prevenci, nakop ho až infarkt ve 46 letech a momentálně i dna. Dva roky se drží s životosprávou a zfialoví opravdu jen po alkoholu (vyjma Plzně, to je jaksi jediné zásadité pivo). :nevim: Nejsem z toho moc chytrá, ale podle toho, co jsem si o tom tvém syndromu načetla, by to klidně souviset mohlo. A ještě se zeptám čistě ze zvědavosti - nejsi blondýna nebo zrzka? Neznám totiž jediného člověka s touto přirozenou barvou, který by nečervenal. Ale to jen tak pro mě :D

Váš příspěvek
Reklama