Červené fleky na tvářích

89
15.5.09 09:17

červené fleky na tvářích

Dobrý den maminky,
mám 2,5letého synka. Včera se mu na každé tváři udělal obr červený flek. Je i teplejší než ostatní pokožka. Ale horečku nemá.Malej si to neškrábe nic - ale nemluvíme,takže mi ani nic neřekne. Včera jsem mu dávala ráno akorát Fenistil kapky, máme rýmu , pokašláváme.A den před tím jsme mu dali i Sinecod.Máme doma osmáky degu - ale ty mám co se narodil,takže tam mě alergie moc nesedí.
Nemáte někdo podobné zkušenosti??
Volala jsem dr. - máme stále dávat Fenistil a mazat bepanthenem.Díky za názory.
Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

404
15.5.09 09:26

Stefko, to je divne, ze to ma teplejsi…to mi jako alergicka reakce ci ekzem nesedi, ale treba se mylim, sla bych asi k doktorovi.
Akorat jsem chtela reagovat na ten bepanthen, nechapu, proc ho doktori porad doporucuji, jo je fajn na zadecek a prsa, ale mazat ho na oblicej? takovy neprodysny tlamolep…no nevim, ja bych to bepanthenem nemazala. Vubec bych to asi nemazala, pouze pokud by to zhrublo a zacalo byt suche. Pokud je to jenom cervene, tak bych to nemazala nicim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
15.5.09 09:30

červené fleky na tvářích

No dr. se též lehce divila a říkala, že netuší..myslím, že by mi to řekla i osobně u ní. Občas jí volám, a ona řekne, zda mám přijít či ne. Důvěřuju jí. Počkáme do pondělka, teď v pátek by mi asi nikdo nic nevyřešil.

Ale jak říkám, malej je v max. klidu… žádné náznaky,že mu něco je vůbec nejsou. ani ta horčeka. jenty rudé tváře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.5.09 09:38

Červenými fleky na tvářičkách se projevuje ta pátá, či šestá nemoc, teď je toho docela dost a jiné příznaky to ani moc nemá. Zkusila bych, ať se na něj koukne Mudr.

• Nahlásit
  • Citovat
9867
15.5.09 10:01

Druhou diskusi jsem smazala, prosím, nezakládej další.

Nemluvíte spolu nebo malý nemluví? Jak jsi to napsala, tak nerozumím, co myslíš - pokud nemluví s tebou nemůže mít chycený krk?

Teď byl docela studený vítr, aspoň u nás. Nemůže mít ošlehlé tváře plus třeba malinko spálené od slunka? Zkus namazat panthenolem, tím zaručeně neublížíš.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
15.5.09 10:04
popodopo píše:
Stefko, to je divne, ze to ma teplejsi…to mi jako alergicka reakce ci ekzem nesedi, ale treba se mylim, sla bych asi k doktorovi.
Akorat jsem chtela reagovat na ten bepanthen, nechapu, proc ho doktori porad doporucuji, jo je fajn na zadecek a prsa, ale mazat ho na oblicej? takovy neprodysny tlamolep…no nevim, ja bych to bepanthenem nemazala. Vubec bych to asi nemazala, pouze pokud by to zhrublo a zacalo byt suche. Pokud je to jenom cervene, tak bych to nemazala nicim.

Bepanthen obsahuje panthenol - a na červené fleky a podrážděnou kůži je panthenol dobrý. Ne každý má doma panthenol v jiné podobě než je poměrně rozšířený bepanthen. Takže já doktory poměrně chápu :) I když také raději používám přímo emulzi.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
15.5.09 18:24

červené fleky na tvářích

No chtěla jsem tim říci, že malej ještě nepovídá…tak snad už jsem to napravila..chiii

jinak o páté a šesté nemoci slyším zde poprvé, tak jsem si to zjištovala co to je.. a mooožná to vypadá na tohle. No zajimavé, člověk je zas chytřejší…

díky všem Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
15.5.09 18:30

Re: červené fleky na tvářích

Štefka píše:
No chtěla jsem tim říci, že malej ještě nepovídá…tak snad už jsem to napravila..chiii

jinak o páté a šesté nemoci slyším zde poprvé, tak jsem si to zjištovala co to je.. a mooožná to vypadá na tohle. No zajimavé, člověk je zas chytřejší…

díky všem Jarka

Na šestou nemoc bych to neviděla, tu Anežka měla a projevuje se hlavně vysokými horečkami (Anežka je měla asi tři dny, a to nad 40°C) a vyrážka se projeví až v den, kdy horečka klesne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
15.5.09 18:37

červené fleky na tvářích

No myslím, že to bude ta pátá nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
15.5.09 18:54

u nás na diskusi mělo jedno dítko pátou a mělo to na obličeji (a plynule z páté přešly do šesté - tam se prý osypává hrudník - 3 dny vysoké horečky ap ak prudce klesnou a dítě se vysype)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.5.09 19:00
Anonymni píše: Červenými fleky na tvářičkách se projevuje ta pátá, či šestá nemoc, teď je toho docela dost a jiné příznaky to ani moc nemá. Zkusila bych, ať se na něj koukne Mudr.

to je nesmysl!!!pátá nemoc se vyskytuje po horečkách které trvají 3 dny a následně se dítě osype ale né fleky ale drobná krupička která nemusí být na první pohled ani vidět!!

řekla bych že to bude nějaký exém nebo elargická reakce na něco či na nějaký pokrm!

• Nahlásit
  • Citovat
1762
15.5.09 21:32

Pátá nemoc - červené tváře (tvar motýla), může být zvýšená teplota Šestá nemoc - tři dny vysoké horečky kolem 39, pak pokles a osypání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
18.5.09 21:09

červené fleky na tvářích

Tak jsme byli dnes u dr. A nejdříve zkoumala a pak také řekla,že to bude ta pátá nemoc. Obličej už máme pěkný, ale máme to po celém tělíčku. A bylo nám doporučeno být týden doma aby nám to slezlo. Že když se bude chodit ven, tak ty fleky máme tak na 3 týdny. Tak to určo zmákneme doma…
Díky za pomoc

Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
18.7.13 12:13

Dámy, potřebovala bych poradit. Syn (1,5 r) má na jedné tváři velký červený flek. Objevil se v zimě a od té doby ne a ne zmizet. Nemá to pupínkatý, ani nejsou vidět cévky, jen je ta kůže mírně vysušená. Z čeho by to mohlo být a jak na to?
Byli jsme za doktorkou, ta dávala nějakou mast, která nezabrala. Když na „postižené“ místo přiložím ruku, tak cítím horko.
Ještě otázka: může to být dědičné? Já to mám taky od nepaměti, ale mám malý flíček, kdežto syn má celou tvářičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
25.4.16 15:10

červené suché fleky na tvářích

Ahoj, vim že je téma starší ale připojím se k těm červeným flekum na obliceji, malé 3 roky se dělaly ty fleky před rokem v létě pořád pod očima ze začátku byli červené potom to mela hrozně suche. Minuli tyden byla na slunku, tak sem jí mazla opalavacim krémem (Nivea) a zase měla ty fleky znovu. Takže u nás to bude nejspíš dělat opalovací krém. Fleky mažu calciovkou a pomáhá to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama