Dcera má po jogurtu kolem úst červené fleky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aduska912
Kecalka 292 příspěvků 15.09.18 15:32
červené fleky po jogurtu

Ahoj, dnes jsem poprvé dceři dávala jogurt a okolo pusinky jí pak naskákaly červené fleky, je kojená, když jsem jednou zkoušela dávat UM, tak to samé, asi je to nějaká alergie že? máte s tím někdo zkušenost? je to na celý život nebo to vymizí?

Přečtěte si článek: Nejčastější alergie u dětí a jak je léčit

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 15.09.18 15:46

ano, vypada to na alergii na mleko. zkus par mesicu pockat a pak znova dej jogurt. syn mi v 7 nebo 8 mesicich po jogurtu zvracel obloukem. ted je mu 8 let a mlecne vyrobky mu vubec nevadi. vetsinou tato alergie vymizi sama kolem druheho nebo tretiho roku. pokud ne, bude to chtit vysetreni na alergologii.

aduska912
Kecalka 292 příspěvků 15.09.18 15:55

takže by nesměla jogurt,sýry,UM, prostě nic?je jí 9 měsíců, ještě se zeptám jaký je rozdíl mezi normálním zvracením obloukem?dcera mi někdo po příkrmu zvrací když se asi přejí,zvrací škaredě,ale žádné velké oblouky to nejsou

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 15.09.18 18:54

no logicky pijud se mi dite po nejakem jidle osype, davat mu to nebudu, ne? a s tim zvracenim po prikrmech - jsi si jista, ze to je z prejezeni? neni to po nejake potravine? zkus to vypozorovat. me deti lehce zvracely pouze jako kojenci, kfyz se prepily a dala jsem je brzo po jidle na bricho… jinak zvraceni po prikrmech neznam ani od jednoho z deti.

sediza
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 15.09.18 20:52

V žádném případě nepodávejte mléčné výrobky. Většinou tato alergie vymizí, ale až cca po roce věku. Nahlaste to pediatrovi a ten by vás mel poučit, jak dále postupovat. Syn to měl také. Osypal se mi po UM i po jogurtu. Dnes už ve 4 letech pije kravské mléko a je v pohodě. Alergií na potraviny může mít víc. Nové věci do jidelnicku zařazujte opatrne a v malé míře s časovým odstupem týden.

aduska912
Kecalka 292 příspěvků 15.09.18 21:05

@sediza a dělali vám nějaké testy?

aduska912
Kecalka 292 příspěvků 15.09.18 21:06

@sediza a kdy vám ta alergie zmizela?

sediza
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 15.09.18 22:49

Testy nedělali. Zmizelo to asi na roce a čtvrt. Resp. v te dobe zvladl jogurt. Mléko jsem dala až po 2. roce. Jinak při kojeni do cca roka jsem musela drzet dietu - vse bez laktozy, nebo jen v malém množství. Jinak měl syn zelenou stolici, občas s krví. Bylo to hlavně dokud byl plně kojeny.

aduska912
Kecalka 292 příspěvků 15.09.18 22:57

@sediza že by dcera měla zelenou stolici se mi nezdá a krev neměla nikdy,zatím jím mléčné výrobky tak uvidíme co nám řekne doktorka

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >