Česnekové kapsle a urivac na močový měchýř

Anonymní
10.6.21 17:22

Česnekové kapsle a urivac

Ahoj, máte někdo zkušenost s cesnekovymi kapslemi na močový měchýř? A urivac vám zabral? Snažím se lecit gynekologické zanety - vaginální dyskomfort gynimunem. Nechci jíst stále ATB. Máte někdo zkušenosti prosím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.6.21 17:31

Ahoj, česnekové kapsle nevím, ale urivac mě zbavil opakovaných zánětů močových cest, na které jsem trpěla roky - krev v moči, šílená bolest, hnus. Brala jsem ho myslím docela dlouho, snad tři krabičky.

Teď už jsem asi tři roky v klidu. Občas se ozve jen takové pálení, tak se okamžitě zabalím do deky, dám si nohy do horkýho lavoru, piju čaj a přikládám si teplý hrnek tam dole, beru prevenci vážně, ale už se to nikdy nerozjede do regulérního zánětu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 17:37

@Žižkovská žena no já jsem právě měla dost ATB, tak teď pijí blokurimu a je to lepší, ale občas ještě cítím takový divný pocit. Hrozně mě štve, že lékaři nehledají příčinu, a nedělají kultivace hned. Našli mi klebsiellu. Prevenci dodrzuji maximálně. Ale je to zvláštní. Jinak ten Urivac je na předpis nebo ne? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 17:38

@Žižkovská žena to je dobře. Alepson nějaká naděje, že se jich dá zbavit.

• Citovat
  • Nahlásit
10.6.21 17:43
@Anonymní píše:
@Žižkovská žena no já jsem právě měla dost ATB, tak teď pijí blokurimu a je to lepší, ale občas ještě cítím takový divný pocit. Hrozně mě štve, že lékaři nehledají příčinu, a nedělají kultivace hned. Našli mi klebsiellu. Prevenci dodrzuji maximálně. Ale je to zvláštní. Jinak ten Urivac je na předpis nebo ne? Děkuji

Já taky na to dostávala ATB, když máš akutní zánět tak to má asi smysl jako nejrychlejší pomoc, ale samozřejmě že to nikdo nechce brát opakovaně.

Urivac je doplněk stravy, mně ho teda předepsal můj urolog, ale dá se koupit volně v lékárně.

Hele vím že tahle diskuse o tom není, ale náš zdravotnický systém lékařům absolutně nedovoluje se věnovat lidem a jejich nemocem komplexně. Osobně si myslím, že moje záněty byly hodně spojené s psychikou, měla jsem jeden konkrétní spouštěč. Ne vždycky je příčina čistě biologická. Ale dobře nastavená medikace je určitě velká pomoc. Přeju ti, ať ti to tentokrát zabere, záněty močových cest jsou fakt hrozné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
10.6.21 19:52

Ahoj, mne Urivac zabral naprosto vyborne. Jednou rocne me vzdycky chytl brutalni bolestivej zanet, behem par hodin krev v moci, no des… a antibiotika jsem nechtela taky porad brat. Urivac me toho zbavil. Pote jsem mela zanet jenom jednou, ale z promrznuti, a zdaleka nebyl tak strasnej. Za me ten Urivac fakt doporucuj. Je volne dostupnej, bez predpisu.
Jinak z prirodni lecby je na vlekly gyn. zanety suprovy delat si sedaci koupele a semtam caj z kvetu rebricku.
Preju, at se zanetu brzo zbavis :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 20:57

@Žižkovská žena děkuji. Já vím, ale člověk si tam připadá jako zbozi na pase. Další, další. Celkově je ten systém špatnej.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 21:00

@Neilika děkuji. A sedací koupele z čeho? Já ho vyzkouším. Snad to už zabere. Od listopadu to řeším a mám ATB dost, i když je doberu, stále mám divný pocit. A vždy 2 dny před menstruaci dostanu zánět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 05:58

@Žižkovská žena ještě jsem se chtěla zeptat, ten Urivac jste zacala brát i kdyz jste cítila nějaký začínající zánět, nebo jste to nejdrive prelecila ATB a pak jej nasadila? Děkuji. :)

• Citovat
  • Nahlásit
70
11.6.21 08:07
@Anonymní píše:
@Neilika děkuji. A sedací koupele z čeho? Já ho vyzkouším. Snad to už zabere. Od listopadu to řeším a mám ATB dost, i když je doberu, stále mám divný pocit. A vždy 2 dny před menstruaci dostanu zánět.

Tak zkus tu koupel. Recept rika toto:
100 g natě dáme na noc do studené vody, následující den zahřejeme k varu a přilejeme do koupele.
Preju ti, at to pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.6.21 08:27
@Anonymní píše:
@Žižkovská žena ještě jsem se chtěla zeptat, ten Urivac jste zacala brát i kdyz jste cítila nějaký začínající zánět, nebo jste to nejdrive prelecila ATB a pak jej nasadila? Děkuji. :)

To jsem začala brát na radu svého urologa, když mi zrovna nic nebylo. Na akutní záněty jsem dostala nějaká antibiotika, ty fungovaly, ale bylo mi z nich blbě. O tom urovacu mi řekl, že to je biologická léčba. Co to znamená, už nevím, ale můžete pogooglit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
11.6.21 10:00

Jo, Urivac je imunologicka lecba, funguje to udajne na podobnym principu jako ockovani. Dostanes do sebe neaktivni precisteny bakterie, co nejcasteji zpusobuji zanety, takze telo je pak schopny je driv rozpoznat a zlikvidovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
11.6.21 12:22

Urivac má klebsiellu uvedenu, takže by ti mohl zabrat a naučit imunitu se s ní vypořádat. Taky doporučím dlouhodobě manozu, která brání aby se bakterie chytaly v měchýři. Ví se, že třeba E Coli si zaleze/přichytí do sliznice moč. měchýře, má na to správné úchyty, přečká tam v malém množství léčbu, a když je příhodná doba, tak se zas pomnoží. Jsou to pak pořád ty stejné bakterie, není to nová infekce. (Dělali DNA rozbory a toto vyplývá.) Tam pak rady o hygieně atp pochopitelně nefungují. Proto když máš „štěstí“ tak to máš furt dokola a za pár let poničený močák. Často je to dohromady se špatným vaginálním prostředím. Tam se to dá podpořit nějakými lokálními probiotiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 13:11

@Okta děkuju, já právě docela trpím na vaginální obtíže, zavádím probiotika. Ale jdu raději ještě na venerologii i s partnerem. Dřív jsem tyhle problémy nikdy neměla, až s ním, bohužel. Tak snad již něco zabere a vyléčí se to konečně. Děkuji moc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat