Cesta autem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 22:32

Cesta autem

Dobrý večer,
chci se zeptat, jestli to máte taky někdo tak, nebo jsem jediná. O víkendu jedu poprvé sama 100km autem a mám z toho fakt strasnej strach, nikdy jsem tak daleko nejela. Furt si říkám, ze co když nabouram, nebo udělám něco spatne. :( Spatne neridim, ale zase neridim jak profík. (mám řidičák 2 roky) Možná bych šla radši i pesky :lol:

Co vy? Jeli jste už někdy sami dal? Báli jste se? Stalo se něco?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3697
21.10.21 22:36

Včera jsem jela 400km tam a 400 km zpátky. Cesta úplně ok. Dneska ráno mě málem sejmula ženská 2 km od baráku :nevim:
To si prostě nevybereš. Jeď opatrně a šťastnou cestu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
21.10.21 22:56

No když nabouráš tak přijede odtahovka, když uděláš něco špatně (třeba dopravní krpu) vždycky se můžeš omluvit. Za volantem je strach to nejhorší. Prostě jen pojedeš déle a dále než jsi zvyklá. Zkušenosti se sbírají jen praxí a to musíš jezdit. Jak píše @kavenka karambol se může stát i přímo u domu, jediný rozdíl je v tom, že to máš pak kousek domů, ale řešení situace je totožné. Takže klid to zvládneš, budou to pro tebe nové zkušenosti. Soustřeď se na cestu, žádný stres a bude to dobrý :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
21.10.21 23:27

Souhlasím s @kavenka . S rozdílem toho, že u mě to byly asi 4 km od domu a chlápek se třemi promile v krvi.
Tvé obavy chápu, měla jsem to taky tak. Ale člověk to překoná a pak už se na to ani neohlédne. Mé začátky taky nebyly nic moc. Říkala jsem si, kdy na něco zapomenu a způsobím nehodu. Jezdím 6 let, myslím, že už dobře a auto mi rozstřelil někdo jiný. Já udělala jen šrám na nárazníku o sloupek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16730
22.10.21 00:01

Já bourala cestou z práce, respektive jsem byla nabourána…mám to domů 3 kilometry :lol: Přes 100 kilometrů jsem už jela několikrát a to bylo vždy ok…já třeba nemám ráda ježdění přes cizí města, kde je navíc velká koncentrace aut, kolony a podobně…třeba Praha je pro mě noční můra, tam jedině vlakem :P Ale rychlostní silnice, dálnice a pod, to je myslím si v pohodě…vybírej cestu, aby jsi se vyhnula velkým městům. Nebo klidnější cesty přes vesnice…jen je to teda zase pomalejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
22.10.21 05:16
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
chci se zeptat, jestli to máte taky někdo tak, nebo jsem jediná. O víkendu jedu poprvé sama 100km autem a mám z toho fakt strasnej strach, nikdy jsem tak daleko nejela. Furt si říkám, ze co když nabouram, nebo udělám něco spatne. :( Spatne neridim, ale zase neridim jak profík. (mám řidičák 2 roky) Možná bych šla radši i pesky :lol:Co vy? Jeli jste už někdy sami dal? Báli jste se? Stalo se něco?

Statisticky se většina nehod stává do cca 20km od domu, jelikož tam si je člověk „jistější“ a dává menší pozor než v úplně cizím prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3590
22.10.21 06:04
@kavenka píše:
Včera jsem jela 400km tam a 400 km zpátky. Cesta úplně ok. Dneska ráno mě málem sejmula ženská 2 km od baráku :nevim:
To si prostě nevybereš. Jeď opatrně a šťastnou cestu :kytka:

To je takova klasika, ujedes 1000km bez prekazek a pak te nekdo malem zabije tesne pred znackou obce. Stalo se mi to uz aspon 3×. Na druhou stranu si tim clovek uvedomi, ze je jedno jak daleko jedes, jestli pres pul Evropy nebo jen do vedlejsiho bloku, posledni jizda to muze byt vzdycky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
22.10.21 06:28

@Ernais přesně tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79406
22.10.21 06:51
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
chci se zeptat, jestli to máte taky někdo tak, nebo jsem jediná. O víkendu jedu poprvé sama 100km autem a mám z toho fakt strasnej strach, nikdy jsem tak daleko nejela. Furt si říkám, ze co když nabouram, nebo udělám něco spatne. :( Spatne neridim, ale zase neridim jak profík. (mám řidičák 2 roky) Možná bych šla radši i pesky :lol:Co vy? Jeli jste už někdy sami dal? Báli jste se? Stalo se něco?

No, tedy nevim, ale tvrdit o sobe, ze špatně neridim a desit se 100km cesty :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
22.10.21 07:18

Jo, jasně, když jsem měla teplý řidičák, tak jsem taky měla z první delší cesty obavy, ale neboj, to si sedne. Hlavně nepřestávej kvůli obavám jezdit, jak si dáš měsíc pauzu, budeš mít problém za ten volant vlézt i na 5km mezi vesnicema :mavam:
No a když nabouráš? No tak zastavíš, zavoláš si asistenční službu a oni ti poradí. Neboj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
22.10.21 08:38

Vždyť 100 km není žádná velká vzdálenost :nevim: to jsi doteď ty dva roky jezdila jen z domu do obchodu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat