Cestovaní a odplenkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 08:29
Cestovaní a odplenkování

Ahoj, mám otázky a trochu tápu.
Naší malé budou teď 2 roky, už chápe nočník, sem tam se do nej i vycura. S kakanim je to horší. Když jsme doma je bez plen a zkoušíme. Nenutím jí, ale vidím, že už ví a přijde mi škoda toho nevyuzit.
Nicméně jak to děláte, aby doma nebylo vše procurane?
Venku se do trávy boji curat, takže se skoro vzdy pocura.
Za 14 dni jedeme na dovcu. Kdyz ji dam do auta plenu, nezkazim to zase? Pochopi pak zase, kam ma curat?
Jak to mam udelat napr. v zoo nebo na rozhledne? Nemuze tam prece curat, kde se ji zachce a na zachod to nestihneme.
Poradite mi v techto zacatcich odplenkovavani?
Děkuji

Reakce:
CarolineJ
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 02.08.19 08:37

V úplném začátku jsem oboum nechávala na delší cesty pleny. Na čůrání venku doporučuji cestovní nočník. Je super a skladný. Hodí se do kočárku nebo batohu. Má svůj obal. Jinak kamarádka teď malé taky 2 roky vzala plenu, nedala ji na noc ani do auta a zvládla to perfektně. Je to měsíc a už se ani nepocurava, chodí už si sama.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 02.08.19 08:40

Na cesty měly pleny. Na výlety ne, mám kluky, tak holt pocurali nějaký ten ker. Ale oni si řekli vždy aspoň par minut předem, tak se to dalo řešit. Kdyby řekli a hned curali, tak mají ty pleny i na výlet.

stinga
Echt Kelišová 8370 příspěvků 02.08.19 08:41

Já do auta dala do autosedačky nepropustnou podložku, nicméně v samých začátcích odplenkování bych na delší cestu plenu dala

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 02.08.19 08:47

Já na začátku dala plenu do auta na cestu delší 20minut. Nebo když jsem jeli po dálnici, u nás je hned blízko. Nezkazilo se to tím. Přes den byla bez plín před druhým rokem, na noc až ve třech. A do auta jsem dávala tak do 2,5 na dlouhé cesty

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 02.08.19 08:48

Taky jsem dávala na delší cestu plenu, dítěti jsem vysvětlila, ze je to jen na cestu, ze pojedeme po dálnici a ze nemůžeme hned zastavit.

Jinak jsme chodili čurat preventivne předem na WC pred vstupem do hradu, rozhledny… Nebo holt na trávu. Nikdo mi nic neřekl, když byli deti male.

Jinak s nocnikem muzes zacinat několikrát, to je holt riziko, dítě se muze z jakéhokoliv důvodu zaseknout.

Lu1234
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 1 inzerát 02.08.19 09:47

U nás jsme odplenkovani dovolenou zkazili. Byli jsme 3 týdny v pronajatém bytě a nechtěla jsem, aby tam něco počůrala, tak měla plínu. Před tím už si měsíc říkala na záchod a chodila na redukci (1,5 roku). Na dovolené a po ní se to úplně zastavilo a začalo se dařit až za půl roku, téměř spolehlivě to umí až teď v téměř 2,5 letech. Snad to nebude váš případ.

Lucie_Sx
Závislačka 3999 příspěvků 02.08.19 12:42
@Anonymní píše:
Ahoj, mám otázky a trochu tápu.
Naší malé budou teď 2 roky, už chápe nočník, sem tam se do nej i vycura. S kakanim je to horší. Když jsme doma je bez plen a zkoušíme. Nenutím jí, ale vidím, že už ví a přijde mi škoda toho nevyuzit.
Nicméně jak to děláte, aby doma nebylo vše procurane?
Venku se do trávy boji curat, takže se skoro vzdy pocura.

Za 14 dni jedeme na dovcu. Kdyz ji dam do auta plenu, nezkazim to zase? Pochopi pak zase, kam ma curat?
Jak to mam udelat napr. v zoo nebo na rozhledne? Nemuze tam prece curat, kde se ji zachce a na zachod to nestihneme.
Poradite mi v techto zacatcich odplenkovavani?
Děkuji

Tahle metoda, sundám plínu a děj se vůle boží, mi přijde jako naprosto nesmyslná.
Lidi spoléhají na to, že mokro bude dítěti nepohodlné, ale ruku na srdce - kdo jste někdy zažil oblečené dítě, jak se nadšeně ráchá v louži a mokro je mu úplně fuk - musí vám být jasné, že tudy cesta nevede.
Jediné, co se dítě naučí, je, že čůrat na zem a do oblečení je ok. A takto vám to bude provozovat dalších pár měsíců. Na palici.
Jak to dělám já, aby doma nebylo vše počůrané? Prostě dávám pleny. Na nočník posazuju jen po probuzení a čekám, až jim to sepne. Snadno se vybuduje reflex, že do nočníku se čůrá, a pak si dítě začne samo říkat, samo svlékat u nočníku, nebo začne reagovat na otázku „nechceš čůrat?“ (střídmě a rozumně používanou, určitě ne pořád).
I poté, co dítě už doma na nočník umí, dávám do auta plenu, ven plenu, na noc plenu. Čůrání do travičky nebo někde na velký záchod je až další level a dítě s tím musí přijít samo, že už to chápe a je to ok. Jakékoliv lámání nebo „učení“ je kontraproduktivní.

Váš příspěvek
Reklama