Počůrávání u odplenkovaného dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 01.08.19 07:47
Počůrávání odplenkovaného dítěte

Ahoj maminky, jdu si pro radu. Syn má 2,5 roku a půl roku už je bez plenek. Vždy v noci jsem ho 1× budila na nočník, později už bez buzení vydržel až do rána celou noc. Nicméně asi 2 týdny se děje to, že se počůrá v noci, ale někdy i přes polední spaní - vždycky zavolá až už je mokrý. Jsem už z toho lehce na nervy, včera jsem ho budila kolem půlnoci, tak se vyčůral, ve 4 ráno se vzbudil počůraný, tak jsem ho převlíkla, znova povlíkla postel a šel spinkat a o půl 7 to samé :zed: I přes den se mu teď asi 3 x stalo, že se počůral do trenek. Vůbec nevím co mám dělat, chápala bych, že ještě není připravený, kdyby byl čerstvě bez plenek. Ale po půl roce? Jinak žádná změna u nás doma nenastala, že by třeba na to reagoval. Jen tedy asi 3 týdny nemá dudlík ( měl ho na spaní ), ale toho se vzdal bez řevu, naprosto v pohodě - jen sem tam si vzpomene, tak nevím jestli by to s tím mohlo mít souvislost. Prosím o radu, nebo tipy jak to řešit. Zda jste to také tak měla některá doma ( s prvním synem jsem nic takového nezažila )

Reakce:
Karleon
Kelišová 5782 příspěvků 01.08.19 07:51

3 týdny nemá dudlík a 2 týdny se počůrává

To je celé

Trojlístek
Závislačka 3881 příspěvků 01.08.19 08:00

@Kari-nka je malinký. Na několikanásobné prevlekani postele, bych neměla nervy a podle toho se taky zařídila. Myslim, že na něj kladeš vysoké nároky.

Megerka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 01.08.19 08:02

Nemá a dudlík a předpokládám, že teď víc pije, jak je teplo.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31661 příspěvků 01.08.19 08:04

To že někoho v noci budíš na čurání, on se vyčurá a jde zase spát, neznamená že je připravený na to aby byl v noci bez plen..To je pro něho jen nucená činnost, neznamená to že je na pleny přes noc ještě zralý, protože to nedělá tělo samo, ale ty ho do toho nutíš, tím vzbuzením a vyčuráním se.
Dej mu na noc pleny a počkej si až k tomu v noci dozraje sám a nuceně ho nebuď..
na noc se bez plen naučit nedá..

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 01.08.19 08:07

@smurfka to jsem ho budila ze začátku, teď už spal bez buzení až do rána a ráno se vyčůral do nočníku. Proto mě zaráží ta změna

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 01.08.19 08:10

@Megerka to pití se snažím před spaním omezovat, napít se samozřejmě může, ale ne tak, že by vypil celou láhev. Pije tak nějak pořád stejně, tak jako v období, kdy se nepočůrával. Tak asi to má na svědomí fakt ten dudlík :(

Pet83
Povídálka 42 příspěvků 01.08.19 08:13

Mám stejně starého syna. Přes den paráda, řekne si, je bez plenky. Na noc dávám plenku- z většiny suchá, ale pokud ne, neřeším to. Neumím si představit ho v noci budit na WC, tohle podle mne není cesta, musí dozrát k tomu, aby se zkoncentrovala moč a vydržel tak do rána. Je malý, mohou nastat jakékoliv psych. a fyziol. výkyvy.

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 01.08.19 08:20

@Pet83 ale já psala, že jsem ho dříve budila jednou za noc, ale teď už nějakou dobu spal celou noc bez buzení celou noc a ráno se pak vyčůral do nočníku. Proto mě zarazila tato změna. U prvního syna jsem toto nezažila, ten byl také od dvou let bez plenek.

Pet83
Povídálka 42 příspěvků 01.08.19 08:24

@Kari-nka Příspěvek jsme psaly asi ve stejnou chvilku ;) Možná opravdu tím dudlikem. Asi bych trochu polevila, zkusila plenku na noc a uvidíte, až bude zase suchá :)

NiDa
Stálice 68 příspěvků 01.08.19 08:44

Syn je asi stejně starý, bez plen kompletně od začátku roku, ale bohužel večer před spaním vypije 6dcl pití a usíná už dost unavený, takže první čůrání prostě zaspí, nevadí mu ani, že je v mokrém. Výjimečně se stalo, že by byl do rána suchý. Cca po hodině spaní v mokrém se vzbudí, v klidu si zajde na nočník/záchod, a potom až do rána se krásně budí (jenže pokaždé, když se vzbudí, tak si dá další 3dcl pití, takže vstává cca 3× za noc). Taky nevím, co s tím, a bohužel pokud mu večer zmenším dávku pití, uspávám ho i 3 hodiny, a potom je tak unavený, že se na čůrání stejně nevzbudí, jak spí tvrdě. :zed:

luci.no
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 01.08.19 09:27

Muze byt nachlazeny. Nebo je to jen obdobi, ktere brzy prejde. Ja bych plenu na noc nevracela a vydrzela bych. Pripadne dat pod nej jednorazovou podlozku (pokud z ni nesleze), aby se nemusela prevlekat cela postel.

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 01.08.19 11:46

Taky se mi vracet plenka nechce, je půl roku bez - fakt je moc šikovný. No snad je to jen období a hlavně ať brzy zase přejde :mrgreen:

sloninka
Ukecaná baba ;) 2196 příspěvků 01.08.19 21:02

@Kari-nka Plenku bych určitě nevracela. Synek by si mohl připadat zpátky jako miminko. Vydrž ve stejném režimu, převlékej. Uvidíš, že se to urovná samo.

Váš příspěvek
Reklama