Hysterie u 2 letého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:21
Histerický záchvat 2 leťáka

Ahoj, mam doma hodného chlapečka, který krásně mluví. Je až moc chytrý na svůj věk. Z toho ale dostává poslední dobou histerický záchvaty (většinou když je unavený). Když mu něco zákažu, nebo když ho něco rozhodčí (většinou prkotiny.. např. srolovana ponozka). Začne strasne řvát. Kope nohama, skáče kolenama ma zem a propíná se do luku. Řve na mě, že chce utřít nos(vadí mu sopel) Ale nenechá se utřít. Chce chovat, kdyz ho chci vzít do ruky tak couvá.. Jsem z toho vyřízena…snažím se být v klidu.Na zadek taky dostal, ale vůbec to nepomáhá. Poslední dobou na všechno říká nechceš. Zatím takové záchvaty ma doma, Ale uz se pomalu schyluje na veřejnosti. Normálně do 2 let poslouchal..stačilo zvýšit hlas, ale poslední 3 měsíce to stojí za to :D Jinak je to zlatý chlapeček. Poradi někdo, zda je to normální?

Reakce:
jahuhudka
Extra třída :D 14742 příspěvků 26.07.19 17:23

Odejit z mistnosti

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9904 příspěvků 26.07.19 17:28

No jo, normal.
Ja si do nedavna myslela, jak mi dcerka dela jen slaboucke pidi hystericke sceny, nez jsem s ni vlezla do obchodu s botama. Nejak jsem pozapomnela na to, ze je v ni zenska :mrgreen: Dokud si mohla prohlizet regal divcich bot, byla zlata, kdyz jsem zavelela k odchodu…no co budu povidat, jeji laska k botum se projevila v plne mire. Takze za revu dvouletaka, jsem rychle zapaltila a hura pryc… :pankac:
Jednou to prejde. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:31
@jahuhudka píše:
Odejit z mistnosti

To když jdu pryč tak historický za mnou bezi

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9904 příspěvků 26.07.19 17:33
@Anonymní píše:
To když jdu pryč tak historický za mnou bezi

A chce potom utesit? Tohle mi prave normalne dcera dela. Neco ji treba vezmu a ona spusti. Ja hodim tezce ignorujici oblicej a ona to stoci do toho, ze chce utesit. A je po scene… vec na par sekund. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:34

Sousedka se mě ptala co mu dělám, že když malej vidí je tak zlatý..připadám Si jak kdybych mu nějak ublizovala..byla tu mamka a viděla ho jak se tu valí po zemi a nechápala:D Snad to brzy přejde :D tchýně mi zas pro změnu řekla ať jdu s ním k dr, že to není normální…Tak jsem ji řekla, že se děti vztekaji..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:36
@Lenka_Hal píše:
A chce potom utesit? Tohle mi prave normalne dcera dela. Neco ji treba vezmu a ona spusti. Ja hodim tezce ignorujici oblicej a ona to stoci do toho, ze chce utesit. A je po scene… vec na par sekund. :think:

Právě říká chovat, ale couva nechce..

Ju21na
Kecalka 483 příspěvků 26.07.19 17:37

Normální stav, to znám :mavam: Malý, když je unavený, tak má podobné záchvaty i ve 3 letech :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 17:42
@Lenka_Hal píše:
A chce potom utesit? Tohle mi prave normalne dcera dela. Neco ji treba vezmu a ona spusti. Ja hodim tezce ignorujici oblicej a ona to stoci do toho, ze chce utesit. A je po scene… vec na par sekund. :think:

Jak záchvat skončí je v pohode a říká že brečel:D

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9904 příspěvků 26.07.19 17:55
@Anonymní píše:
Jak záchvat skončí je v pohode a říká že brečel:D

Uz chape, ze ho neco rozhodilo, ted uz zbyva jen ten druhy krok, aby se naucil ovladat. Ono to pro takoveho prcka neni lehke, nekteri dospeli to neumi do ted :mrgreen:

alialiali
Kecalka 472 příspěvků 26.07.19 18:04

Ja mam 2,5leteho syna a to samé, od 16 mesicu mel takové to období vzdoru - že třeba chtěl chodit přes cestu sem a tam tak se vzteknul, že mu to zakazujeme, a jiné, ale od 2.narozenin kdy se mu narodila ještě ségra tak je to ještě horší, ma taky takové hysteráky, hlavně když je unavený, nebo nenajezený, spustí to cokoli a už to nejde zastavit, moje mamka by mě s nim taky hnala k pediatrovi, ale to je tím, že oni to už pozapomínali jak jsme se chovali my a jinou zkušenost nemají, tak si myslí jak jiné děti jsou hodné a toto nedělají… už to neřeším, ale teda nedělá mi to dobře :(

Elessa
Kecalka 239 příspěvků 26.07.19 21:11

Nas prcek (2 roky) to dela taky. Vetsinou pomuze, kdyz pojmenuju to, kvuli cemu rve. Napr. ty se zlobis, protoze jsem ti zakazala behat po silnici? On odpovi hmmm a prestane plakat :) Pak se chce vetsinou pomazlit a je to dobre. Ale da mi hodne prace zustat v klidu, je to velka skola trpelivosti :D

Ba-stet
Závislačka 2752 příspěvků 26.07.19 21:49

Četla jsem, že to má „na svědomí“ zatím nedozrálá nervová soustava. Když není po vůli dítěte, nahrnou se na něj spousta emocí a „nervy rupnou“. Pláč to zas uvolní a jede se dál. I proto se někdy děti skrz slzy už smějí, pak to vypadá, že to jen hrají, ale prý to tak není. Trpělivost, zakladatelko, nebude to navěky.

Váš příspěvek
Reklama