Nejsem schopna zabavit či zaujmout roční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Misha_HF
Nováček 1 příspěvek 30.07.19 12:30
Nejsem schopna zabavit či zaujmout roční dítě

Moc vás zdravím, to už musí být vážně krize, když jsem si vytvořila profil na emiminu :lol: Mám ročního kluka, od narození velmi uplakaný, náročný, vše, co vás napadne, byl u nás problém - kojení, bolení břicha, spánek, řev při všech činnostech - oblékání, přebalování, nesnášel kočár, ještě víc šátky či nosítka. Kolem 8.měsíce se to zlepšilo a z celodenního pláče byl půldenní, někdy ani to ne. Jinak bych řekla, že je docela šikovný - umí pápá, paci paci, jak dělá indián, ukáže, jak je velký, dá pusu, udělá malá, rozumí hají, hačí, papat, podej, pozná pár věcí, ukáže, kde má vlasy, nos, ucho, pupík, ví, kam patří čepička a kam ponožky, říká máma, táta, brm brm a mňam apod. Nicméně mě trápí už asi druhý měsíc jedna věc… Nejsem schopna ho ničím zabavit. Nemám přehnaná očekávání, nechci, aby si hrál sám a vydržel u toho třeba hodinu. Ale já mu ukážu hračku - třeba navlékání kroužků na kužel, navleče jeden kroužek a jde pryč. A tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Nic ho nezaujme, nic nechce dělat, jeho pozornost se dá počítat na vteřiny. Snažila jsem se vymýšlet všechno možné - dát mu noviny, hrnce, vařečku, pet lahev, otevřela jsem mu šuplík s ponožkami a nic. Nic ho nebaví a samozřejmě pak pláče. Jsme z toho s manželem vyčerpaní, jelikož už nevíme, co vymyslet. I ho necháváme, aby sám zkusil objevovat po bytě, kde co je, ale to on sedí v prostřed místnosti jak přilepený a pláče, dřív ho utišily knihy, teď vůbec, otočí jednu stránku a hotovo… Trvá to přes dva měsíce, pozornost ztrácí i u jídla, v klidu jí, najednou slyší štěkat psa a je po jídle. To, že s ním neumyju ani hrnek od kafe, nemusím zmiňovat, v jeho přítomnosti se ani nenajím, strašně pláče a když mu dám ochutnat, tak to stejně nechce… Řekla bych, že mu spíš vadí, že v klidu sedím… Nemůžu se od něj vzdálit ani na metr… Takže většinu dne prosedím na koberci, snažím se něco vymýšlet nebo ho i nechat, ať si tu krabici s hračkami vyháže sám, ale nee… Nechce, nebaví ho to a pláče… Takže i když se stavím na hlavu, nejsem schopna zabavit či zaujmout roční dítě… :,(
Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji moc.

Reakce:
Stueyina
Kecalka 381 příspěvků 30.07.19 12:49

@Misha_HF Ahojky,náhodou jsem narazila na tvůj příspěvek a tak jsem si řekla, co může být za problém s ročním dítětem, mě to vždycky strašně bavilo tenhle věk..Neumím se ani tolik vyhrát s naší 4letou cacorkou, ale s malým ročním synovcem si dokážu hrát hodiny…Každé dítko je unikát a asi to chce čas..Možná jestli nemá přiliz hraček, že neví, co dřív(to mi jednou říkala paní maminka),ale já fakt, že malé stačilo dát do flašky koření a ona si chrastila takovou dobu, až mi začala lest na nervy…Možná jestli si jen nevyrvava pozornost, těžko říct, když je takový šikovný, jak píšeš..Zabavit se v tomhle věku už by měl, aspoň na chvilku, sám… :nevim: :think:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 30.07.19 13:01

Ja mam taky vzteklinu a nejvic pomaha vypadnout z baraku. Ted jsme byli par dni u more a ani jsem o ni nevedela. Prvni den doma a uz zase fnuka kvuli vsemu. Zitra jedeme na vylet:-) Ja si proste myslim, ze se nudi a nejvic si to vybije na tobe.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 30.07.19 13:14

První syn byl to samé. Věčně nespokojený. Proto jsem s ním trávila většinu času venku. Ráno v 8 hodin jsme odešli z bytu, vrátili se na oběd, potom chvilku spal a zase jsme šli ven kdy jsme se vraceli večer až na koupání a večeři. Jinak ho bavilo jedině nošení po bytě. A já k němu ještě měla tou dobou novorozence :lol: mám kluky po roce. Takže miminko spalo v kočáru a starší lezl venku a večer padl vyčerpáním :lol: Doma bych se s nimi zbláznila. To si počkej na zimu, jak se budeš modlit, ať se dostanete alespoň na chvilku ven, ta dlouhá rána, než se rozední a zase brzké večery. To jsou nekonečné dny s malými dětmi. Ne teď. :palec:

jezek1
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.07.19 13:21

Jako byste popisovala mého staršího :o)) Do té doby, než se se mnou byl schopný domluvit, tak byl na vraždu - nespokojený, uřvaný a uvztekaný mládě…Přitom byl neskutečně šikovný - zvířátka a všelijaké skopičiny ovládal do 1 roku s přehledem. U něho bylo teda vztekání kvůli tomu, že jsem mu nerozuměla, takže mi většinou stál za zadkem a řval a řval a řval. Takže jsem ho učila mluvit v jednoduchých větách - mami dej, prosím…a pak knížky - sedla jsem ukazovala a chtěla, aby opakoval a jinak jsme byli neustále venku na odrážedle, na pískovišti, s mladším v kočáru… Mluvit se naučil velice rychle - jakmile se domluvil, spousta vztekání odpadla. Mladší byl úplně jiná liga - ten zas do 3. let mluvit úplně odmítal, komunikoval jen gestama a úsměvem.
Nebojte, přejde to, ale často je to na chocholouška ;)

aknadar
Kecalka 488 příspěvků 30.07.19 13:21

Mám právě roční dcerku, baví ji pouze lezení a bordeláření. Tož tak :lol:

AnastazieB
Echt Kelišová 8841 příspěvků 30.07.19 21:39

@Misha_HF nechala bych ho prostě na koberci a šla dělat, co potřebuju. Neumím si představit, sedět celé dny s dítětem na zemi. Nemusíte dítě nic učit - není to cvičený pejsek. Dítě pozoruje rodiče a učí se prostě nápodobou. Myslím, že jsi ho tou neustálou pozorností naučila, že jsi věčně u něho. Chápu, že byl náročný, že hodně plakal, ale začala bych pomalu zkoušet se od něj vzdalovat a nechat ho, ať se učí zabavit se sám. Postupně, třeba po minutách.

Vernika15
Stálice 69 příspěvků 31.07.19 04:06

@AnastazieB ahoj, to se lehko řekne, ale hůř dělá, když za tebou prostě přileze a řve u nohy :slight_frown:
@Misha_HF mám 15 měsíční holku dost podobnou tvému klukovi (jen ty miminkovské věci jako kojení, prdiky, spánek… u nás problém nebyl).
Zkus ho zabavit nehračkami - schovat něco třeba pod peřinu, pod hrníček apod., dělat na sebe baf, koukat na sebe ruličkou od toaleťáku, házet míčky do ruličky, zpívat a do rytmu bubnovat, i třeba dát na zem trochu vody do mísy a k tomu kelímky, pod něj ručník (pokud teda vydrží chvíli na miste)… A vždycky zabere honění :grinning: jinak v tomhle počasí prostě ven. Ale připadá mi, že čím víc jsme venku, tím je to pak doma horší :grinning: a lepší se to s věkem a chozením, teď v tich 15 měsících už dokáže leccos vymyslet sama a někdy mi třeba i přinese knížku, míček apod. A i doma je fajn odrazedlo.

Vernika15
Stálice 69 příspěvků 31.07.19 04:15

Jinak podle mě ne každé dítě je objevitel. Někdy potřebují ukázat, co se s čím dá dělat a jak si hrát, a teprve pak sami dokážou něco vymyslet. Moje malá byla nejspokojenější, když bylo hodně lidí / dětí a prostě mohla pozorovat. Doma, když má na pozorování jen mě, ji to prostě nebaví. Teď se z ní pomalu stává i ten objevitel :grinning:

Váš příspěvek
Reklama