Cestování autobusem s malým dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Verstump
Povídálka 40 příspěvků 25.04.18 09:35
Cestování autobusem s malým dítětem

Ahoj holky. Mám na Vás všechny velký dotaz. Ráda bych vyrazila koncem prázdnin s dcerou někam k moři - Itálie, Chorvatsko, Bulharsko. Teď v květnu jí bude rok, proto můj dotaz zní:

**** MÁTE NĚKDO ZKUŠENOST S CESTOVÁNÍM AUTOBUSEM S TAKHLE MALÝM DÍTĚTEM? ****

Předem děkuji za každou radu a hezký den všem :palec: :kytka: :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kontramatka
Závislačka 3765 příspěvků 25.04.18 09:37
@Verstump píše:
Ahoj holky. Mám na Vás všechny velký dotaz. Ráda bych vyrazila koncem prázdnin s dcerou někam k moři - Itálie, Chorvatsko, Bulharsko. Teď v květnu jí bude rok, proto můj dotaz zní:

**** MÁTE NĚKDO ZKUŠENOST S CESTOVÁNÍM AUTOBUSEM S TAKHLE MALÝM DÍTĚTEM? ****

Předem děkuji za každou radu a hezký den všem :palec: :kytka: :mavam:

takovou zkušenost nemám, protože bych tak nikdy nejela. Za prvé kvůli dítěti, za druhé kvůli sobě (očistec) a za druhé kvůli ostatním cestujícím (chudáci)

PupuP
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 25.04.18 09:41

Sebevražda, navíc v jejím věku si to ani nebude pamatovat a bude to otrava, to Bulharsko si neumím vůbec představit, tam se jede snad 24 hodin. mě stačila 2× Itálie a 1× Chorvatsko po 15 hodinách a nikdy nikdy nikdy už nepojedu znova. ceny letenek jsou teď navíc tak nízké, že jen blázen by jel busem. leda někam na sever (Pula, Slovinsko) ale tam to neni tak hezky

Adrasteia
Závislačka 3002 příspěvků 25.04.18 09:44

Mám. Cca před 8 lety jsme cestovali do Itálie autobusem. Byli tam rodiče s podobně starým dítětem. Chlapeček cestu snášel dost špatně, plakal, bylo mu špatně, rodiče po pár hodinách na nervy, někteří spolucestující také. Bylo mi líto hlavně toho dítěte. Navíc je to i nebezpečné, když takto malé dítě cestuje bez autosedačky.
Fakt to není dobrý nápad.

lampicka11
Závislačka 3615 příspěvků 2 inzeráty 25.04.18 09:47

Je dost malá…a zabavit dítě na tak dlouho :think:. Podle me to nedá a budeš z toho vyřízená.

Mgree
Kecalka 454 příspěvků 25.04.18 09:47

Nejala bych ani autem. Tak malé dítě by cestu nevydrželo jen sedět na sedadle. Chce pořád něco dělat a né se dívat ven z okýnka autobusu. Tak za mně rozhodně ne. A z dovolený stejně nebude mít nic dítě a ani ty, protože ho budeš muset pořád hlídat. A dítě z toho ještě nemá rozum, že je u moře.

radkka
Generální žvanilka 20805 příspěvků 25.04.18 09:53
@novakova.t píše:
Je dost malá…a zabavit dítě na tak dlouho :think:. Podle me to nedá a budeš z toho vyřízená.

Obávám se, že vyřízená nebude jen ona, ale především ostatní cestující. :zed:

rena621
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 25.04.18 09:54
@Verstump píše:
Ahoj holky. Mám na Vás všechny velký dotaz. Ráda bych vyrazila koncem prázdnin s dcerou někam k moři - Itálie, Chorvatsko, Bulharsko. Teď v květnu jí bude rok, proto můj dotaz zní:

**** MÁTE NĚKDO ZKUŠENOST S CESTOVÁNÍM AUTOBUSEM S TAKHLE MALÝM DÍTĚTEM? ****

Předem děkuji za každou radu a hezký den všem :palec: :kytka: :mavam:

Ja vlakem 9hodin byla tam i herna a uzili sme si to. Moje mala tam byla nejmensi a starsi holcicky se celou dobu s ni hrali. Hned bych si je vzala domu. Pro me neskutecna pomoc. Autem jezdim na Sk ale vzdy jen vecer kdy spi. Pres den by celu cestu rvala. Jestli tvoje dite neposedi doporucuji cestovat vecer.

krtek93
Neúnavná pisatelka 18446 příspěvků 25.04.18 09:57

Já s tehdy rok a půl velkou dcerkou letěla letadlem (Chorvatsko). A opocená jsem byla až… malý se let vůbec nelíbil, bývala by prořvala celou cestu, ale naštěstí se po nějaký době uřvala a usnula, takže zle bylo „jen“ kolem startu a kolem přistání a následně v odbavovací hale. Samotnej let trval asi hodinu a půl. Neumim si představit, jak bych to řešila v autobuse, kterej jede třeba 10, 12 hodin.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13649 příspěvků 25.04.18 10:00

Jezdíme k moři s kluky od miminek, ale vždy letadlem. Upřímně jinak bych si po par hodinách musela hodit masli a ostatní v tom autobuse by nás nenáviděli. Letenky dnes stojí par korun, takže směle do toho ;) jinak celkově dovcu jsem si takto vždy užila, dítě musíš hlídat i u mácháče, takže to uz je skutečně jedno.

krtek93
Neúnavná pisatelka 18446 příspěvků 25.04.18 10:02

@Tichošlápek Přesně tak, od dovolený jako takový bych neodrazovala, to bylo super i s tím mrnětem. Ale bus bych neriskovala.

lucenka
Hvězda diskuse 35640 příspěvků 25.04.18 10:08

Když už musíš k moři s takovým prckem, tak ber ohled yna ostatní cestující a netahej dítě X hodin autobusem. Jeď autem, leť letadlem někam blízko, případně se vydej na cestu vlakem… ale autobus s takovým prckem vynech.

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 25.04.18 10:10

@Mgree tak tim autem pres noc nevidim problem…

@Verstump autobus bych nechala az pristi rok spise trilete by se dalo v pohode zabavit uz ale takle male nic nebude bavit dlouho :(

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3878 příspěvků 25.04.18 10:17

Manžel dělá v osobní dopravě a dítě do tří let vám nikdo (zodpovědný) do dálkového autobusu nevezme (MHD a příměstská doprava mají výjimku) protože se doporučuje aby dítě do tří let bylo v autosedačce, vzhledem k tomu, že autosedačky do auta nepasují do sedadel autobusů je to docela problém. Manžel takhle kolikrát musí odmítnout přepravu školek, které mají i mladší než tříleté děti protože jejich autobusy nejsou k přepravě malých dětí přizpůsobené. Sice to není přímo v zákonu, ale policie se na tom ráda točí. Oficiální stanovisko ministerstva dopravy je, že cestování v dálkových autobusech s dětmi mladšími tří let se nedoporučuje a nepodporuje.

Janli
Echt Kelišová 8169 příspěvků 25.04.18 10:18

Pracovala jsem u cestovní kanceláře a takto malé děti jsme po velmi špatných zkušenostech do autobusů nebrali. Jedině autem nebo letadlem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama