Cestování s látkovýma plenkama

4270
27.5.10 09:13

Cestování s látkovýma plenkama

Zdravím, chtěla jsem poprosit o radu, jak používat látkovky na cestování. Látkujem doma - mám na plínkách dvě děti. Venku zatím jednorázovky. Jenže cestujem čím dál víc a tak bych chtěla používat látkovky i venku a mám několik otázek.

Jaké používáte? Já mám bud klasické látkové pleny nebo baby lucy.
V čem je přepravujete? Když je dám do batohu zabere to půl batohu. Vozím tak dvoje pro každýho plus náhradní kalhotky plus nějaké náhradní oblečení. Máte nějaký speciální batoh nebo kabelu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

51286
27.5.10 09:37

Ahoj, já na cestování používám kapsovky fuzzi bunz, tak že nevím co poradit. Buď se poohlídnout po nějakých AIO či kapsovkách. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
27.5.10 10:31

ja se tez pripojuji k dotazu. My pouzivame vicevrstvy a na to kalhotky polyesterky ale na cestu je to hoodne objemny. Tak poradte zkusene latkarky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20466
27.5.10 10:55

Ahoj,
syna jsem taky látkovala jen doma a na kratší cesty, na delší měl jednorázovku.
U dcery se orientuju podle toho, kam jedu - jestli je tam možnost přebalit. Pokud ano, beru HD Pastelku nebo HHS, pokud ne, vyhrávají kapsovky Fuzzy bunz - doma je nachystám (nacpu vnitřek), dám do HD taštičky a pak jen vytáhnu novou a schovám počůranou plínku. Kapsovky mám teď nově asi tři týdny, vydržela jsem i bez nich :wink:
Taštičky jsou fakt supr, balím do nich i ty pastelky a HHS s vkládačkama a separačkou.
Většinou nejezdime nikam dál než na dvě přebalení, takže to ani nezabere moc místa…
Látkovala jsem se synem i týden na dovče v Jeseníkách, teď jsme u mamky a taky máme látkovky :wink: To se pak hodí pytel na použité plínky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13999
27.5.10 11:00

Ahoj, myslíš teda výlety přes den a ne dovolenou? Protože na dovolenou (taky jsem měla čtvrt roku dvě děti v látce) jsem samozřejmě brala, co rychle schne - zavazovačky a čtverce.

Normálně na venek ideálně něco, co jde nasadit vestoje, takže to jsem si šetřila kalhotkovky. Mám sice dojem, že jsem zvládala s dítětem v šátku na břiše starší stojící dítě přebalit i do zavazovačky, ale dneska se rosím jenom při představě :lol: .

Jinak mám málo pijící a tedy málo čůrající děti, takže soucítím, zabere to fakt hodně místa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
27.5.10 11:42

no já mám právě hodně pijíía hně čurající kluky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
27.5.10 11:44

ty taštičky zajímavý, pytel na plíny mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13999
27.5.10 15:16
Brum píše:
no já mám právě hodně pijíía hně čurající kluky :lol:

Ale tak ona to není tak marná varianta, zase člověk nemusí pořád lítat za dětmi s lahví jako fretka. Každopádně na ty dvě plenkované děti nevzpomínám nějak nadšeně, to člověk někdy celý den přebaluje, pere, věší, přebaluje a přebaluje :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
29.5.10 21:35

Lentilko taky se těším až bude Petřík bez plín, ale to si počkám.

Novire díky za tip na taštičky, pořídila jsem si 4 ks a jsou super.

Klidně pište další tipy, jen prosím nepoužívejte zkratky já nejsu tak zběhlá v různých látkovkách, doted jsme byli a jsme z větší části na klasických látkových plínkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
2.8.10 13:39

Pokusím se oživit toto téma s doplňujícím dotazem. Jak řešíte praní plínek při cestě mimo domov na týden. Četla jsem, že je dobré je přes noc namočit do Miofreshe, ale ten nemám šanci u nás na venkově sehnat, takže mám na praní HaipuDaipu (používám hlavně na plínky) anebo Lanzu ručku (na vše co je potřeba přeprat v ruce). Kdo máte zkušenosti, poraďte prosím, jak prát plínky. Budeme v kempu, ale s vlastní koupelnou i možností sušit, takže by to neměl být problém. Přivítám zkrátka rady, v čem prát, jak často, na co nezapomenout, atd. Moc díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2417
2.8.10 16:06

Já jsem teda plínky na dovolený neprala, protože nebylo kde, ale vím, že se dá koupit za pár švestek malá valcha, což hodně usnadní ruční praní :wink: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39151
2.8.10 17:16
Pastelka píše:
Já jsem teda plínky na dovolený neprala, protože nebylo kde, ale vím, že se dá koupit za pár švestek malá valcha, což hodně usnadní ruční praní :wink: :mrgreen:

Já máchala v řece a prala v kýbli pomocí zvonu :mrgreen: Byla to fajn romanťárna. Ale jen proto, že to člověk nemusí dělat denně :twisted:
Ale měla sem ten Miofresh :nevim:
Prala sem každý den ráno, aby mi to do večera uschlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51286
3.8.10 07:36

Tak na ruční praní je super ta mini valcha, stojí cca 50kč, no a pak jak zmiňovala Baba ten zvon. Já když byla se starší dcerou v lázních a malou měla sebou, tak jsem plíny prala v tekutém ecoveru, namáčela jsem je předem do perkarbonátu, používala jsem skoro jen čč, protože to rychle schlo. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama