Cestování vlakem

2380
26.12.19 20:59

Cestováni vlakem - rady

Holky, prosim ty, ktere nekdy cestuji vlakem o prakticke tipy. Ja nejsem vubec zvykla vlakem jezdit, v podstate netusim, jak to funguje. V sobotu se chystam s dvema skolkovymi detmi na cestu vlakem, skoro 3 hodiny, dva prestupy. Mam si jizdenky koupit predem, pres idos? Nebo je to zbytecne a vlaky nebyvaji tak nacpane? Jinak se kupuje na nadrazi nebo ve vlaku? Zvladnu najit ten vlak, do ktereho budeme prestupovat? Hlasi se to tam nebo je to nekde napsane? U obou prestupu budeme mit jen cca 5 min, takze zadny cas neco hledat. Samozrejme se zeptam kdyz to bude mozne. Mam trosku strach, abychom dojeli kam mame :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3120
26.12.19 21:04

Zalezi, kam jedete, ale pro jistotu a klid duse bych si ty jizdenky poridila predem.. nebo pokud nechces, tak radsi na prepazce, nez pojedete.. staci si pres idos vyhledat to konkretni spojeni,,klidne si to nekam napis,,v kolik kterej vlak jede, klidne i cislo vlaku a az dorazite na nadrazi, tak na kazdym nadrazi maj velkou tabuli, na ktery se pisou aktualni informace - kterej vlak v kolik jede, jestli a zpoždění a hlavne na ktery nástupiště mas jit, ale to ti tam napisou az treba 5-10 minut pred odjezdem vlaku.. takze staci sledovat tu tabuli, je to fakt jak pro blby, neni se ceho bat ;) vsechno je vsude prehledne popsany a kdyz uz dorazis na tu spravnou kolej, tak mas vyhrano ;) urcite to zvladnete, pri nejhorsim mas pusu a zeptas se ;)..ale trochu bych se bala tech kratkych casu na prestup, co kdyz bude mit nejakej vlak zpozdeni? Byva to docela casto :nevim:

Příspěvek upraven 26.12.19 v 21:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2687
26.12.19 21:05

@peta81 Záleží, co je to za vlak. Podívej se přes idos na obsazenost, kdyz kupuješ jízdenku přes net, máš mistenku zdarma, (když si ji kupuješ ve vlaku, platíš prirazku) s detma bych si to tak koupila, budeš mít jistotu, že budete sedět spolu, sice jsou matkám s dětmi vyhrazena sedadla, ale víš jak.. Řekni pruvodcimu, kde a na co prestupujes, někdy volají do druhého vlaku, at počká, kdyz je zpoždění. A jestli zvládneš najít vlak, fakt nevím. Hlásí to v rozhlase, píše se to na inf. tabulich, k nástupišti bývají šipky. 5 min na přístup může být na větším nástupišti problém, hlidej si stanice a nachystejte se tak, abyste vystupovali první a měli co nejvíc času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33044
26.12.19 21:10

Jestli pojedeš rychlíkem, tak si kup raději místenku, pokud koupíš jízdenku předem přes net, budeš mít místenku zadarmo, u pokladny tě bude místenka stát 35 Kč.
Pět minut na přestup se dá stihnout když nebude zpoždění.
Nainstaluj si aplikaci „Můj vlak“, můžeš přes ní jednak koupit jízdenky a hlavně uvidíš případné zpoždění a z kterého nástupiště vlak pojede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21418
@peta81 píše:
Holky, prosim ty, ktere nekdy cestuji vlakem o prakticke tipy. Ja nejsem vubec zvykla vlakem jezdit, v podstate netusim, jak to funguje. V sobotu se chystam s dvema skolkovymi detmi na cestu vlakem, skoro 3 hodiny, dva prestupy. Mam si jizdenky koupit predem, pres idos? Nebo je to zbytecne a vlaky nebyvaji tak nacpane? Jinak se kupuje na nadrazi nebo ve vlaku? Zvladnu najit ten vlak, do ktereho budeme prestupovat? Hlasi se to tam nebo je to nekde napsane? U obou prestupu budeme mit jen cca 5 min, takze zadny cas neco hledat. Samozrejme se zeptam kdyz to bude mozne. Mam trosku strach, abychom dojeli kam mame :lol:

Jestli jedeš rychlíky Praha - Brno - Ostrava, rezervaci bych udělala. Na regionálních tratích to u nás jde, jen v neděli a pátek je rychlík do Prahy nařachaný. Na které koleji, to je hlášeno, na větších nádražích jsou u vstupu na peron cedule s číslem vlaku, to si vytiskni. Líp se budeš orientovat. Nemusíš jet je s ČD, je víc dopravců. Tak bacha při koupi lístku.
Já dojela vlakem až na Sicílii. Takže neboj, vlakem je cestování celkem fajn. Někdy adrenalin :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Jízdenky předem si kup, pokud je vlak místenkový. Běžně se jízdenky kupují na pokladně na nádraží. Pokud bude mít vlak zpoždění, zeptej se průvodčího, ten má možnost zjistit, jestli další vlak čeká na příjezd toho vašeho. Jinak na nádraží je rozhlas, světelná tabule, tam se poskytují informace, kdy a odkud jede vlak. Napiš si čísla vlaku pro snadnější orientaci. Jo a kup si jízdenky až do cílové stanice, Moji první jízdu vlakem jsem absolvovala tak, že jsem si v každé stanici kupovala jízdenku do té následující, se mi to prodražilo :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
26.12.19 21:11

Jizdenky koupit pred jizdou, ve vlaku byva prirazka. Detem do vlaku nejake skladne hry (auticka, omalovanky).
A nechci strasit, ale 5 minut na prestup, navic se dvema detma se mi zda malo, staci male zpozdeni, coz neni nic neobvykleho, a uz to nestihnes. Zjistila bych si i alternativni spoje.
Nastupiste byva uvedeno i na idosu.
Stastnou cestu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2380
26.12.19 21:12

Diky, holky ;) cestu mam vypsanou, vyfotila jsem si to i na mobil vcetne cisel vlaku. listky tedy asi koupim dopredu, at mam aspon tohle v klidu. to si pak musim neco vytisknout nebo jak, nevite? prestupujeme kutna hora a kolin, asi to budou vetsi nadrazi, netusim :nevim: zeptam se pruvodciho, ten mi snad poradi. jestli nam to nekde ujede, jsme v pytli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21418
26.12.19 21:14
@peta81 píše:
Diky, holky ;) cestu mam vypsanou, vyfotila jsem si to i na mobil vcetne cisel vlaku. listky tedy asi koupim dopredu, at mam aspon tohle v klidu. to si pak musim neco vytisknout nebo jak, nevite? prestupujeme kutna hora a kolin, asi to budou vetsi nadrazi, netusim :nevim: zeptam se pruvodciho, ten mi snad poradi. jestli nam to nekde ujede, jsme v pytli :D

Vytisknout nebo to lze mít jen v mobilu a načte si Q kod. Jestli máš teda připojení na internet v mobilu. Já bych si to pro jistotu vytiskla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
26.12.19 21:16

Ještě je fajn při krátkém přestupu sledovat si ve vlaku tabuli s odjezdy vlaků ze stanice, jsou tam i nástupiště a zpoždění. Je o vlastně ta tabule, co je i na nádraží.
http://tabule.idos.cz
Můžeš se tam přepnout na záložku příjezdy a uvidíš, na které nástupiště přijede váš vlak.

Příspěvek upraven 26.12.19 v 21:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33044
26.12.19 21:19
@Russet píše:
Vytisknout nebo to lze mít jen v mobilu a načte si Q kod. Jestli máš teda připojení na internet v mobilu. Já bych si to pro jistotu vytiskla.

Dá se při koupi přes net poslat SMS, tu pak stačí ukázat a není třeba připojení ba net.
Nebo v té aplikaci maš rovnou jízdenky a taky nemusíš byt na netu když přijde průvodčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
26.12.19 21:35

@peta81 :kutna hora je mensi nadrazi, kolin ma v podchodu tabule kde je napsane odkud ktery vlak jede. Oboji prehledne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9080
26.12.19 23:02

Pět minut na přestup nestačí, vlaky mají v 90% zpoždění, alespoň 5 minut. Takže to nestihneš. Najdi si vlaky tak, aby byly alespoň 15-20 minut od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 23:27

No, jelikož cestuji vlakem dost často,5 minut se dvěma dětmi bych si nefandila, leckdy běžím a to říkám opravdu běžím z jedné strany nádraží na druhé a to jsem poměrně mladá a mám co dělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2380
27.12.19 10:02

Tak to jste me dostaly teda. ja myslela, ze tu cestu, co mi vyplivne idos, tak ta je proste realna a mam se ji ridit, ze na sebe ty vlaky navazuji :nevim: ach jo. pokud nam ten nasledujici vlak ujede, budu muset s detmi cekat dve hodiny na dalsi. to teda nevim jestli do toho mam jit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama