Cestování vlakem s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rena621
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 08.12.17 08:10
Cestovani vlakem s ditetem

Ahoj maminky. Prosim Vas, jestli se nepodelite o Vase zkusenosti s cestovanim. Na svatky chci jit vlakem s moji malou (20 mes.) cesta trva skoro 6 hodin. Jizdenku mame v 6 mistnem kupe urceno pro deti. Diskuse jsem nasla, ale stare a neaktualne. Mala je hodna, ale i tak vaham jestli jizdenku nestornujem.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 08.12.17 08:15

Tyjo tak to jsi dobrá, já bych s naším nejela vlakem ani letadlem ani radši autem dýl než hodinu. S ním se to prostě nedá… :)

Pipet
Generální žvanilka 24028 příspěvků 08.12.17 08:18

Jéje, v klidu… Vezmi zásoby pohádek a her (nebo co ji baví), na chvíli i nějaká elektronika, chvíli si třeba schrupne, bude koukat z okna, můžete se procházet v uličce (jedete ČD?)…
Vlakem je to právě oproti autu v pohodě, nemusí sedět na jednom místě.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 08.12.17 08:22
@rena621 píše:
Ahoj maminky. Prosim Vas, jestli se nepodelite o Vase zkusenosti s cestovanim. Na svatky chci jit vlakem s moji malou (20 mes.) cesta trva skoro 6 hodin. Jizdenku mame v 6 mistnem kupe urceno pro deti. Diskuse jsem nasla, ale stare a neaktualne. Mala je hodna, ale i tak vaham jestli jizdenku nestornujem.

jedeš s ČD? místenka je super, ale zrovna ČD má ty místa pro děti zoufale malá. Jinak ale v klidu. Cesta k našim trvá 9,5 h, kluk zvládal lépe jak já :palec:

elen-ka
Extra třída :D 11855 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 08:24

@rena621 6 hodin jsem s dětmi nejela, myslím, že nejvíce jely tak 4 hodiny. Ale každopádně bych vzala tablet, kde budou nahrané nějaké pohádky, písničky, které ji baví, případně nějaké nové, které ještě neviděla. Pak také bych vzala nějakou hračku, spíše více, jestli ji baví „kreslení“, tak blok a pastelky, ořezávátko. Dostatek „mlsot“ a pití. Také bych vzala knížku na čtení.

Zase na druhou stranu, pokud pojedete v kupé pro děti, máš šanci, že tam může být i jiné dítko, i když nevím, zda tak malé, tak by se mohly i případně zabavit společně.

Příspěvek upraven 08.12.17 v 08:25

terinka4444
Hvězda diskuse 65798 příspěvků 08.12.17 08:25

Já tedy jezdím Pendolinem a cesta trvá necelých 5 hodin a dcera je starší, takže jako nesedíme v kupé, ale u stolečku proti sobě, ale pro dítě je to jednoznačně pohodlnější, než 4 - 5 hodin v autě z toho polovina po D1. Já si myslím, že to zvládnete v pohodě.

rena621
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 08.12.17 08:27

Od mala s ni cestujeme a vzdy v pohode. Vlakem jsem sla, ale jen hodinu. Mela 11 mes. jeste kojena a nechodici.Laka me herna, ktera je sucasti vagonu.

Dzejn111
Kecalka 173 příspěvků 08.12.17 08:31

Já jela asi před 3 týdny s dcerou (v lednu bude mít 2 roky) poprve, protože v autě bez kinedrylu zvrací a k prarodičům to máme 3 hodiny. Jely jsme s CD v kupé pro děti (kam si teda sedají normální cestující :)), vedle hned byla hernicka pro děti s dětským kinem. Brala js tablet s pohadkama, ale nakonec se moc nedivala, když přistoupila do hernicky paní s malým. klukem, tak si hrála s ním. Naprostá pohoda :)

rena621
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 08.12.17 08:32
@Pipet píše:
Jéje, v klidu… Vezmi zásoby pohádek a her (nebo co ji baví), na chvíli i nějaká elektronika, chvíli si třeba schrupne, bude koukat z okna, můžete se procházet v uličce (jedete ČD?)…
Vlakem je to právě oproti autu v pohodě, nemusí sedět na jednom místě.

Regio mistenku mame v det. vagone. Na fotkach to vypada moc hezky. Je to vagon urceny pro matky s detmi. Takze kdyby rzvala nikdo si nemuze stezovat.

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 08.12.17 08:33
@rena621 píše:

Ahoj! Já cestuju se třema dětma a defakto s každým od šesti týdnů. Jak tu nědo psal - vezmi s sebou dostatek zábavy - knížky, hračky, papír s pastelkama, na mobil nebo tablet si nahraj nějakou pohádku na chvíle, kdy bude nejhůř a taky vezmi spoustu jídla a pochutin typu kukuřičné křupky a gumové medvídky. A ničeho se neboj, to zvládnete :hug:

rena621
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 08.12.17 08:37
@Dzejn111 píše:
Já jela asi před 3 týdny s dcerou (v lednu bude mít 2 roky) poprve, protože v autě bez kinedrylu zvrací a k prarodičům to máme 3 hodiny. Jely jsme s CD v kupé pro děti (kam si teda sedají normální cestující :)), vedle hned byla hernicka pro děti s dětským kinem. Brala js tablet s pohadkama, ale nakonec se moc nedivala, když přistoupila do hernicky paní s malým. klukem, tak si hrála s ním. Naprostá pohoda :)

Vagon kde mam jizdenku je urcen primo pro matku s detmi, ale nepovedlo se mi uz rezervovat misto v detske herne. To me mrzi, protoze jsem cetla ze lidi co tam sedi maji pravo tam nikoho nepustit.

Dzejn111
Kecalka 173 příspěvků 08.12.17 08:43
@rena621 píše:
Vagon kde mam jizdenku je urcen primo pro matku s detmi, ale nepovedlo se mi uz rezervovat misto v detske herne. To me mrzi, protoze jsem cetla ze lidi co tam sedi maji pravo tam nikoho nepustit.

Aha, no já měla rezervaci taky v kupé pro cestující s dětmi, do herny se ani rezervovat nedalo, jen byla na schématu vlaku nakreslená, že je hned vedle… Tak asi záleží na vlaku. Ono se do té herny ale ani moc děti nevejde, takže záleží i na štěstí, kolik dětí zrovna pojede.

rena621
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 08.12.17 08:45

Dekuji, urcite musim vzit. Bude to po Vanocich 26.12. Budu nove hracky a vanocne dobroty.
@Amys @Pipet

rena621
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 08.12.17 08:49
@Dzejn111 píše:
Aha, no já měla rezervaci taky v kupé pro cestující s dětmi, do herny se ani rezervovat nedalo, jen byla na schématu vlaku nakreslená, že je hned vedle… Tak asi záleží na vlaku. Ono se do té herny ale ani moc děti nevejde, takže záleží i na štěstí, kolik dětí zrovna pojede.

No presne. Zalezi na stesti a na koho narazis, proto vaham nejsem ten typ co se umi hadat a domlouvat. Nejhorsi je ze kazde misto je obsazene takze deti bude hodne a mista malo.

tejuho
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 08.12.17 09:04

Ja jezdim se synem vlakem casto a v pohode. Poprvy jel v sesti tydnech :) Ale muzu doporucit Leo express, tam maji pul vagonu primo pro matky s detmi a fakt super.CD jsou horsi, ale da se to.Chce to dostatek jidla, piti a hracek, popr. tablet s pohadkama.My si berem casto nejaky novy detsky casopis, modelinu a kresleni, to ho vzdycky zabavi nejdyl.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama