Cestovní průvodce

Anonymní
31.12.19 19:53

Cestovní průvodce

Maminky, ráda bych se inspirovala, kam na letní dovolenou. Láká mě úplně všechno (s nadsázkou) jsou nějaké cestovní průvodci, které byste doporučily? Nemusíme jet s cestovkou, zvládnu zařídit ubytování/letenky sólo. Jazyk umíme, ale pouze anglicky a děti máme dvě (10,3). Byli jsme Anglie, Chorvatsko, Řecko a teď právě by to chtělo změnu. Něco jako roadtrip po Evropě (Francie, Andorra, Španělsko, Portugalsko - v rámci 14 dní), nebo moře a cestování na ostrově třeba jako Sicílie. Cenový limit 60-80. Prosím anonym - finance. Přemýšlela jsem i Thajsko atd., ale to se manželovi zdá, že by byl syn ještě malý, navíc bychom chtěli jet v létě… No těším se na odpovědi.
Případně, kam jste vyjeli a byla to pro Vás nejlepší dovolená? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.12.19 20:00
@Anonymní píše:
Maminky, ráda bych se inspirovala, kam na letní dovolenou. Láká mě úplně všechno (s nadsázkou) jsou nějaké cestovní průvodci, které byste doporučily? Nemusíme jet s cestovkou, zvládnu zařídit ubytování/letenky sólo. Jazyk umíme, ale pouze anglicky a děti máme dvě (10,3). Byli jsme Anglie, Chorvatsko, Řecko a teď právě by to chtělo změnu. Něco jako roadtrip po Evropě (Francie, Andorra, Španělsko, Portugalsko - v rámci 14 dní), nebo moře a cestování na ostrově třeba jako Sicílie. Cenový limit 60-80. Prosím anonym - finance. Přemýšlela jsem i Thajsko atd., ale to se manželovi zdá, že by byl syn ještě malý, navíc bychom chtěli jet v létě… No těším se na odpovědi.
Případně, kam jste vyjeli a byla to pro Vás nejlepší dovolená? :kytka:

Maďarsko, Srbsko Černá Hora, Albánie, lze to stihnout za 14 dní. Nebo projet Bulharsko od Sofie k moři a zpět. No a nebo pak klasika Itálie hory a moře.

• Citovat
  • Nahlásit
46838
31.12.19 20:34

Lonely planet

my s prcky jezdili do Rakouska-Alpy jsou přizpůsobené pro děti (lanovky, hřiště, dětské atrakce), odpolko jsme stíhali koupáky, lázně. Vyplatí se koupit místní turistickou kartu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 20:46
@matkabagristy píše:
Lonely planetmy s prcky jezdili do Rakouska-Alpy jsou přizpůsobené pro děti (lanovky, hřiště, dětské atrakce), odpolko jsme stíhali koupáky, lázně. Vyplatí se koupit místní turistickou kartu.

K Rakousku jen typ, že některá ubytovani mají kartu v ceně ubytka. To je pak super dovca :)

• Citovat
  • Nahlásit
7279
31.12.19 20:50

Katalog zajezdu Mayer Crocus je dobrou inspiraci, jak trasu poskladat.
Ale jinak proste cist cestopisy, zapisovat si, co chces videt, a pak to objet.
Zmineny Lonely Planet je pro jednotlive zeme fajn.
Ps: Ja se chystam vyrazit podle atrakci v google mapach. Proste vzdy zadam ty v okoli a jednu vyberu. Az ji prohlidnu, zadam dalsi. A tak celou cestu, kam me zavede a dokud bude cas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46838
31.12.19 20:55
@Anonymní píše:
K Rakousku jen typ, že některá ubytovani mají kartu v ceně ubytka. To je pak super dovca :)

jj, škoda každé atrakce, co jsme nevyužili :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 21:00
@matkabagristy píše:
jj, škoda každé atrakce, co jsme nevyužili :palec:
:palec:
  • Citovat
  • Nahlásit
4077
31.12.19 21:08

V Evrope miluju Dolomity a Svycarsko. Luzern, Interlaken, Zermatt. Da se koupit karta na vlaky a lanovky, plati na vsechno krome Jungfraujoch, a ten uz je cenove dost brutalni. Jsou tam fantasticke vylety pro kazdeho, byli jsme uz s 15ti mesicnim. Pruvodce kupuju Lonely Planet, vzdycky podle toho kam jedeme. Pak mam rada Malajsii, Thajsko a Indonesii, ale tam je problem se sezonou, ne vsude je v lete vhodna doba a ja bych s tim triletym jeste pockala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
31.12.19 21:14

Jinak dalsi pekny vylet by byl Italie. Jet Florencie, Rim, Neapol- Vesuv, Pompeje pak na jih na trajekt na Sicilii a tu objet dokola plus v Milazzu trajektem na Liparske ostrovy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 22:37

@Ijen díky za zmínku Italie, to mě hodně zaujalo, mrknu na to :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 22:39

@matkabagristy na to jsem narazila, myslím od mámy v báglu, taky jsem o tom přemýšlela, nějaký rok si to určitě dáme :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
46838
31.12.19 22:55
@Anonymní píše:
@matkabagristy na to jsem narazila, myslím od mámy v báglu, taky jsem o tom přemýšlela, nějaký rok si to určitě dáme :pankac:

použila bych aktuální verzi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat