Vlakem do Polska

95
30.12.19 16:33

Vlakem do Polska

V létě bychom rádi jeli na poloostrov Hel vlakem s dětmi. Prosím, máte někdo zkušenosti s lůžkovým nočním vlakem, případně denním vlakem EC. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
46823
30.12.19 16:38

@simpa jeli jsme denním vlakem, ubytko jsme měli v Gdaňsku a na Hel jsme si udělali jednodenní výlet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25110
30.12.19 16:38

@simpa Jestli nevadí, připojím se. Taky chceme s kamarádkou a dětmi vyrazit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1486
30.12.19 16:49

Jeli jsme EC na den do Gdaňsku.
Vlak je v PL povinně místenkový a počítejte s tím, že jsou narvané - prostě min. plné všechny místa, občas někdo stojí (ti co nemají místenku a nechají je jet).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9859
30.12.19 17:34

V létě tam jezdí nějaký lůžkový vlak z Bohumína, jsem se dočetla. Ale bývá rychle vyprodaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
30.12.19 17:38

Loni jsme jeli s dětma 10 a 3 do Leby a paráda. Tripatrova palanda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
30.12.19 18:33

@laducha Hel je super, ale myslim, ze v Lebe je pro deti vetsi vyziti. Do Leby jezdi taky primy vlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25110
30.12.19 18:38
@cecetka píše:
@laducha Hel je super, ale myslim, ze v Lebe je pro deti vetsi vyziti. Do Leby jezdi taky primy vlak.

Díky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
30.12.19 19:58

Ahoj, jela jsem loni s dcerou na Hel nočním vlakem. Na cestu tam byla lůžka vyprodaná, ale cesta zpět byla super, měly jsme dvoulůžkové kupé a dcera 5 let byla nadšená. Určitě je to fajn zážitek. V Helu jsme byly 5 dní, měly jsme štěstí na počasí, takže denně koupání v moři.. Vyžití dost.

Určitě bych jela znovu, jen bych si pohlidala, aby byla ta lůžka…

My jsme to měly taky ještě dobrodružné, ze nám cestou tam vlak z Bohumína ujel… Takže jsme cestovaly nocí Polskem asi 4 vlaky s přestupy… Dost hrůza. O to víc jsme si užily tu cestu zpět. Jinak ale není to žádný Orient Express… Čisté to je. Ale není tam jídelní vůz, záchody klasika jak v každém vlaku, žádný vozík s kávou :lol:, nebo tak něco. Ale jinak super.

Jela bych znovu, ale do Bohumína tentokrát s větším předstihem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
30.12.19 20:07
@cecetka píše:
@laducha Hel je super, ale myslim, ze v Lebe je pro deti vetsi vyziti. Do Leby jezdi taky primy vlak.

Doporučila bys mi v Lebě nějaké to vyžití? Vím, že jsou tam ty duny, ale dá se tam bez auta pohybovat v pohodě? Loni jsem byla fakt nadšená z toho Polska, a taky to bylo dost levné… Že bychom si to zopakovali :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1792
30.12.19 20:13

@Fazulina Ahoj, jak dlouho jste jeli z Bohumína do Gdaňska?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10991
30.12.19 20:22
@Fazulina píše:
Doporučila bys mi v Lebě nějaké to vyžití? Vím, že jsou tam ty duny, ale dá se tam bez auta pohybovat v pohodě? Loni jsem byla fakt nadšená z toho Polska, a taky to bylo dost levné… Že bychom si to zopakovali :lol:

Nebylo to na mě, ale Lebu znám, jezdí tam všude turistické vláčky - jak na duny, tak např. do Leba parku (tam člověk s dětmi stráví v pohodě půl dne - je to velký dinopark, jsou tam i nějaká živá zvířata, indiánská vesnička, velké hřiště a řada stánků s jídlem, malé ruské kolo, šlapadla na docela velké vodní ploše, kde se dá šlapadlem jezdit po rozmístěných miniaturách majáků). Pak je tam Labyrint park, dost výletních lodí (takové ty pirátské), a na pobřeží to je na mě už moc velký cirkus. Byla jsem v Lebě před asi devíti lety a pak jsme tam zajeli na jeden den loni, a dost se to tam změnilo (nejen, že se to hodně rozrostlo, ale na nás už je tam až moc toho vyžití - na každém kroku různé automaty, autíčka apod. - my preferujeme klidnější místa). Ale co se koncentrace zábavy týče, tak je to určitě fajn a není problém se tam dopravovat.

Edit: Na duny určitě mimo víkend a ideálně hned ráno na otvíračku (nebo pěšky po pobřeží ještě předtím). Duny mají svoje kouzlo, ale když tam člověk zažije tu samotu, je to naprostá bomba (fakt jako někde na Sahaře).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
31.12.19 17:08
@Coleta píše:
@Fazulina Ahoj, jak dlouho jste jeli z Bohumína do Gdaňska?

Mrkni na jízdní řád, ale z Bohumína jede vlak v 8.12 večer a v Helu je někdy kolem 9 ráno. V Gdaňsku myslím kolem 7 ranní. Jako ten lůžkový vlak je fakt super, my jsme se vyspaly s dcerou v pohodě, je to fajn, prostě nasednes, lehnes a jsi tam. Za mě ideální způsob cestování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
31.12.19 17:10
@zrcadlo píše:
Nebylo to na mě, ale Lebu znám, jezdí tam všude turistické vláčky - jak na duny, tak např. do Leba parku (tam člověk s dětmi stráví v pohodě půl dne - je to velký dinopark, jsou tam i nějaká živá zvířata, indiánská vesnička, velké hřiště a řada stánků s jídlem, malé ruské kolo, šlapadla na docela velké vodní ploše, kde se dá šlapadlem jezdit po rozmístěných miniaturách majáků). Pak je tam Labyrint park, dost výletních lodí (takové ty pirátské), a na pobřeží to je na mě už moc velký cirkus. Byla jsem v Lebě před asi devíti lety a pak jsme tam zajeli na jeden den loni, a dost se to tam změnilo (nejen, že se to hodně rozrostlo, ale na nás už je tam až moc toho vyžití - na každém kroku různé automaty, autíčka apod. - my preferujeme klidnější místa). Ale co se koncentrace zábavy týče, tak je to určitě fajn a není problém se tam dopravovat.Edit: Na duny určitě mimo víkend a ideálně hned ráno na otvíračku (nebo pěšky po pobřeží ještě předtím). Duny mají svoje kouzlo, ale když tam člověk zažije tu samotu, je to naprostá bomba (fakt jako někde na Sahaře).

Díky moc. Zní to výborně. Co nesnáším já jsou hotelové komplexy na pobřeží. Jediné, co mě na Polsku trochu odrazuje, je počasí, protože i uprostřed července může být zima a dcera miluje koupání v moři, jela bych vyloženě kvůli ní, jinak preferuji hory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
31.12.19 17:24
@Fazulina píše:
Díky moc. Zní to výborně. Co nesnáším já jsou hotelové komplexy na pobřeží. Jediné, co mě na Polsku trochu odrazuje, je počasí, protože i uprostřed července může být zima a dcera miluje koupání v moři, jela bych vyloženě kvůli ní, jinak preferuji hory…

Ale pocasi ti nemusi vyjit ani v Chorvatsku nebo v Italii ci Bulharsku. Vlastni zkusenost v lete v mikinach s destnikama :mrgreen:
My jsme byli v Polsku spokojeni (Jastrzebia Gora) a pristi rok chceme nakombinovat tyden Leba a tyden pod Trojmestim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat