Charita - na co přispíváte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 07.05.19 11:19
Charita - na co přispíváte?

Chtěla bych se inspirovat. Zajímalo by mě, na jaké charitativní projekty přispíváte. Které vidíte jako nejpotřebnější?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
elena.78
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 07.05.19 11:26

Nepřispívám na žádnou charitu. Když chci pomoci, pomůžu konkrétní osobě, nějak v tyto charitativní projekty a nadace nevěřím.

Ale: v roce 2002 nebo kdy byly ty příšerné povodně v jižních Čechách, můj otec přišel o všechno, neměl tam trvalý pobyt, proto se ho netýkala pomoc, kterou poskytovaly obce svým občanům. Tehdy mu cca 50tis. a desinfekčníma prostředkama pomohla jakási křesťanská charita.

Příspěvek upraven 07.05.19 v 11:32

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 07.05.19 11:26

Pravidelně každý měsíc Dobrý anděl a občas když potkám třeba ve městě Život dětem nebo Světlušku, občas pošlu i DMS..
za nesmyslné považuju všechny charity, které putují do afriky apod. známý v tom dělá a největší část peněz jde na výplaty a na letenky pro ty dobrovolníky, na to bych nikdy nepřispěla…

Lalelale
Závislačka 4486 příspěvků 07.05.19 11:27

@Enmamma občas drobným útulkum a záchranným stanicím, co jsou hodně aktivní na fb. Takže vidím, kam ty peníze jdou. Velké charitě bych nejspíš nepřispěla, nevěřím jim, že se všechny peníze dostanou kam mají

Jeanny21
Kecalka 426 příspěvků 07.05.19 11:29

@Kaileee stejně, Dobrý anděl, DMSky občas, na Den proti rakovině, atd.

J.O.V
Kecalka 308 příspěvků 07.05.19 11:29

Také jsem posílala peníze na Dobrého anděla, myslím že tam to má smysl. Jinak většinou konkrétní osobě, jinak nikam ani korunu.

Zabatko
Závislačka 4651 příspěvků 07.05.19 11:29

Na nic, jen konkrétním lidem v konkrétní situaci.

Jeanny21
Kecalka 426 příspěvků 07.05.19 11:31

A když už jsme u přispívání, hodíte taky sem tam něco lidem na ulici? Třeba těm klečícím na Karláku nebo tak?

vedma007
Kecalka 121 příspěvků 07.05.19 11:32

Přispívám na transparentní účet jedné holčičky, co zustala těžce postižená po vakcinaci, peníze využívají na lázeňské pobyty, které jim pojišťovna neplatí.

vedma007
Kecalka 121 příspěvků 07.05.19 11:33
@Jeanny21 píše:
A když už jsme u přispívání, hodíte taky sem tam něco lidem na ulici? Třeba těm klečícím na Karláku nebo tak?

ne

Kajak18
Kecalka 416 příspěvků 07.05.19 11:34

Kupují kytičku při Dnu proti rakovině, nebo na Světlušku. Výborný zážitek je v jejích kavárně potmě, takže, tam dám velice ráda více peněz, než za kafe chtějí. Jinak nic.

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 07.05.19 11:37

Taky ten život dětem nebo svetluska, když narázím někde ve městě, ale pravidelně nic. Moc tomu nevěřím. Když už tak radši zanesu nějaký žrádlo atd do útulku pro pejsky, nebo třeba daruju nějaké věci po dětech mamince v nouzi, staré oblečení na charitu atak.

Lalelale
Závislačka 4486 příspěvků 07.05.19 11:37
@Jeanny21 píše:
A když už jsme u přispívání, hodíte taky sem tam něco lidem na ulici? Třeba těm klečícím na Karláku nebo tak?

Já to jeden čas dělala, ale pak jsem jednoho dne viděla, jak to od nich vybírá týpek v kožený bundě a pár dalších podezřelých věci. Od té doby ne. Bojím se, že bych tím jen sponzorovala moderní otroctví. Ale mluvím za hodně velkou metropoli, na menších městech to snad je jinak

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 11:41
@Jeanny21 píše:

Ne, jednak v Praze je to prý jen jejich velký business a i pokud by tomu tak nebylo, tak si myslím, že se do této dané situace tihle lidé dostanou vlastní blbostí ( nejčastěji alkohol), tak je v tom nemíním podporovat. Mě taky nikdo nic jen tak nedá. Moje ségra se taky jednou dostala do situace, kdy i ze synem byla na ulici. Samozřejmě se za to strašně styděla, ale když jsme to zjistili, tak jsme ji v tom nenechali. Proto si vždycky říkám, jaký ten člověk asi je, když mu nechce pomoci ani rodina. Jo a to moje ségra fakt není svatá. Prosím anonym, nepíšu o sobě.

Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 07.05.19 11:42
@Kaileee píše:
Pravidelně každý měsíc Dobrý anděl a občas když potkám třeba ve městě Život dětem nebo Světlušku, občas pošlu i DMS..
za nesmyslné považuju všechny charity, které putují do afriky apod. známý v tom dělá a největší část peněz jde na výplaty a na letenky pro ty dobrovolníky, na to bych nikdy nepřispěla…

Dobrý anděl mě také oslovuje, líbí se mi. Jde posílat peníze na účet pro konkrétní rodinu nebo si ty peníze organizace dle potřeby přerozděluje?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama