“Charitativní” pouliční prodej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KaZeAd
Stálice 89 příspěvků 29.08.19 15:45
“Charitativní” pouliční prodej

Hezké odpoledne všem :mavam:

Chci se zeptat, co si myslíte o takovém tom prodeji předmětů pro charitu (na děti, zvířátka…)?

Dneska se mi to stalo v Teplicích na parkovišti u obchoďáku. Nastupuju do auta a přiběhne! za mnou paní o holi, která mi chce prodat nějakého plyšáka na pomoc týraným zvířátkům. Jsem si na milion procent jistá, že tyhlety věci jsou prostě podvod, jde to do kapsy majiteli a brigádníkovi a ten pejsek nebo dítě neuvidí ani halíř.. tudíž paní říkam, nemám zájem, nezlobte se. Paní na to přispějte aspoň pár korun, já na to opravdu ne, jsem ochotná přispívat nějak transparentně, nezlobte se. Paní na mě že se nezlobí, ale co až řekne těm zvířátkům, že nechceme jim pomoct nebo tak něco 8o v té chvíli jsem zabouchla dveře a nastartovala. Paní se ihned rozběhla k jinému autu, ta hole byla asi jen doplněk, jak zahrát víc na city.

Přiznám se, že mě to docela vykolejilo, ale to je asi účel, jak vyměknout a něco dát. Co si o tom myslíte a jak na tohle reagujete?

Reakce:
veria
Nadpozemská drbna 26216 příspěvků 29.08.19 15:51

Myslím si o tom ze je to v podstatě podvod.

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 1 inzerát 29.08.19 15:55

Tak oni jsou nějaký známý ty charity, co lidi znají, chodívali jsme ve škole nabízet a šlo vidět, že lidi znají a ochotně přispějí, kupovali se takové ty květinky. Jinak jsou to podvodníci a nedala bych nic.

Lalelale
Kelišová 5443 příspěvků 29.08.19 15:57

Stejný názor co ty. Paní podle mě byla podvodnice. Upřímně, její přístup (démonizace toho, že jí nechceš dát prachy na ruku) by mě urážel natolik, že bych si vyžádala jméno dané charity, abych věděla, komu už nepřispívat nikdy.

iPodPrd
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 29.08.19 15:57

V Olomouci před Hornbachem - potřebovali jsme narychlo něco sníst, sotva jsme se posadili, už nám kluk házel olezlé korálky skoro až do jídla. Nebyli jsme dvakrát příjemní, vedro, hlad a on nás nenechal ani v klidu najíst. Mluvil trošku divně, asi jakože postiženě. Tak mu manžel vysvětlil, že nemáme hotovost, že ať nám dá kdyžtak kontakt a my si je najdeme a můžeme přispět na transparentní účet. No najednou mluvil úplně normálně - no, mluvil - seřval nás, že ho to nezajímá, drbl do stolu a šel otravovat dál, tentokrát někomu lezl do auta a děsně kulhal…takže za mě NE.

Možná někde existují skutečně poctiví, ale kdo to má poznat, tenhle chlapec mě v tom jen utvrdil :nevim:

Ou
Echt Kelišová 9027 příspěvků 29.08.19 16:06

Hele teoreticky by u sebe měla mít papíry o sbírce a o tom, že je oprávněná vybírat prachy - jestli se s ní chceš dohadovat, tak to chtěj vidět.

Ale teda mě přijde tahle forma fundrisingu idiotská i když je pravá.

toma0105
Kecalka 402 příspěvků 29.08.19 16:10
@KaZeAd píše:
Hezké odpoledne všem :mavam:

Chci se zeptat, co si myslíte o takovém tom prodeji předmětů pro charitu (na děti, zvířátka…)?

Dneska se mi to stalo v Teplicích na parkovišti u obchoďáku. Nastupuju do auta a přiběhne! za mnou paní o holi, která mi chce prodat nějakého plyšáka na pomoc týraným zvířátkům. Jsem si na milion procent jistá, že tyhlety věci jsou prostě podvod, jde to do kapsy majiteli a brigádníkovi a ten pejsek nebo dítě neuvidí ani halíř.. tudíž paní říkam, nemám zájem, nezlobte se. Paní na to přispějte aspoň pár korun, já na to opravdu ne, jsem ochotná přispívat nějak transparentně, nezlobte se. Paní na mě že se nezlobí, ale co až řekne těm zvířátkům, že nechceme jim pomoct nebo tak něco 8o v té chvíli jsem zabouchla dveře a nastartovala. Paní se ihned rozběhla k jinému autu, ta hole byla asi jen doplněk, jak zahrát víc na city.

Přiznám se, že mě to docela vykolejilo, ale to je asi účel, jak vyměknout a něco dát. Co si o tom myslíte a jak na tohle reagujete?

Stejný názor jako ty, hlavně se nenechat obalamutit a nevyměknout :pankac:

Netopirek
Extra třída :D 10449 příspěvků 29.08.19 16:25

Já na ulici přispívám jen těm co znám. Takže kupuji Nový prostor, pak vozíčkář co prodává omalovánky…

Ale ostatní ani ťuk. A milá jsem na ně málokdy

Azeretereza
Závislačka 3014 příspěvků 29.08.19 16:40

Já si nemyslím, že to musí být vyloženě podvod, ale už s tím bylo tolik průserů, že prostě nepřispívám, pokud to není nějaká známá akce. S paní bych se vůbec nebavila, reagovala bych stejně jako ty, já říkám jen děkuju nechci, a jdu dál.

sakota
Kelišová 6037 příspěvků 29.08.19 16:45

Prispivam jen na proverene a zname sbirky: svetlusku, trikralovou a kytickovy den, jinak nic. Neverim tomu.

Kettlery
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 29.08.19 17:12
@sakota píše:
Prispivam jen na proverene a zname sbirky: svetlusku, trikralovou a kytickovy den, jinak nic. Neverim tomu.

Tohle často dobrovolně dělají studenti. Já jsem učitelka na střední, takže si celkově cením toho, že mají zájem se někde angažovat. Tudíž když vidím mladé lidi s kasičkou, přispěju jim.

KaZeAd
Stálice 89 příspěvků 29.08.19 17:29

Koukám, že máte vesměs stejný názor :kytka: já logicky vím a jsem přesvědčená, že jsou to jen podvody, ale cítím se trochu nepříjemně, že přece jen možná..

sakota
Kelišová 6037 příspěvků 29.08.19 17:32

@Kettlery jj, my jsme na gymplu taky dobrovolnicili na kytickovem dni nebo pro svetlusku. A s farnosti zase na tri krale. Takze co znam osobne, tam rada pomuzu. Jinak na ulici nic, max Novy prostor.

Knihomyš
Extra třída :D 10723 příspěvků 29.08.19 19:57

@KaZeAd Jestli chceš přispívat, tak si vyber nějakou charitu, které věříš a dává ti smysl a přispívej třeba trvalým příkazem nebo DMS. Mohlo by ti to pomoct od nepříjemných pocitů při jednání s takovýmihle citovými vyděrači.
(„co řekne zvířátkům“ - se mi normálně otvírá kudla v kapse, brr).
I poctivých organizací je moc na to, abys přispěla úplně každé, pokud nejsi Petr Kellner, to by ses musela cítit nepříjemně furt.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2260 příspěvků 30.08.19 07:11

Ja uz mam neduveru ke vsem sbirkam a neprispivam na nic. Vyjimkou jsou dve nemocne deti, jejichz rodiny znam a penize jim posilam nebo dam osobne nekomu potrebnymu penize, obleceni nebo jidlo klidne i na ulici.

Váš příspěvek
Reklama