Chce kakat jen do pleny - 3 roky

71
2.1.19 23:24

Chce kakat jen do pleny - 3 roky

Projížděla jsem diskuze a asi nikdo nemá stejný problém.. nebo jsem jen špatně hledala?
Syn (3 roky) odmítá kakat jinam než do pleny. Normálně je už cca od dvou let bez plen. Nepočůrává se. Řekne si. Už se i sám svlékne a dojde se vyčůrat. Byl to tedy boj. Dělal šílené scény na nočníku. Nárazově jsme to zkoušeli.. až jednou prostě sám chtěl čůrat na bočník a zůstal při tom. Ale to kakání.. Je celkem rozumný. Povídáme o tom často.. ale on mi vždy odpoví, že ne a hotovo.. a pak se ptá „mamino, máš plínku?“
Už jsem ho i „mučila“, že nemám a nedám mu jí.. ale vydržel to celé odpoledne zadržovat.. a brečel.. a nevykakal se ani do kalhot. Prostě to vydržel..
Co s tím?
Od září chodí do školky.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2319
2.1.19 23:41

@pooopelka A jak to řeší ve školce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8739
2.1.19 23:54

@pooopelka toto jsem prožívala s dcerou až do pěti let. Hnali nás i na gastro, ale já věděla, že je to v hlavě. Zkoušeli jsme vše možné, nakonec pomohla prostá věc. Kombinace samolepkoveho motivacniho systému, kdy nejprve dostávala samolepky za pokusy a následně za úspěchy. Určitý počet samolepek pak znamenal supr cupr dětský koutek a také Dostala na záchod iPad a mastí tam hry, odvede to pozornost dítěte. Teď už kaka i bez toho někdy. Jinak taky mrkni na knížku skřítek v pyžamku. Je tam zpracována tématika záchodu zase trochu z jiného úhlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
2.1.19 23:56

@sloninka nekaká.. většinou mi v autě řekne, že až přijedem domů, dám mu plínu. Nechce ji dát v autě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
3.1.19 00:00

@Térouš Díky.. máme doma Malý nočník, malé hovínko a Co je to hovínko? Obě jsou super.. ale nepomohli.
Už jsem našla i nějakou diskuzi, tak ji pročítám. No je to děs..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
3.1.19 00:58

syn to dělal taky. Byl od 2 let bez plen, čůral do záchodu, kakal do kalhot. Jendou mi ruply nervy a řekla jsme mu, že to je naposled, co mu ten zadek myju, že příště mu tam ten bobek nechám. No a od té doby kakal do záchodu. Uznávám, že výhružky možná nejsou hezké, ale po dobrém (domluvou, motivačním systémem apod.) to asi rok vůbec nešlo. Dnes je mu 5 a půl a myslím, že tenhle můj „výstup“ na něm žádné stopy nezanechal, vůbec už si to nepamatuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
3.1.19 01:00
@Valerie83 píše:
syn to dělal taky. Byl od 2 let bez plen, čůral do záchodu, kakal do kalhot. Jendou mi ruply nervy a řekla jsme mu, že to je naposled, co mu ten zadek myju, že příště mu tam ten bobek nechám. No a od té doby kakal do záchodu. Uznávám, že výhružky možná nejsou hezké, ale po dobrém (domluvou, motivačním systémem apod.) to asi rok vůbec nešlo. Dnes je mu 5 a půl a myslím, že tenhle můj „výstup“ na něm žádné stopy nezanechal, vůbec už si to nepamatuje

a ještě si vzpomínám, že stejným způsobem jsem ho kdysi zbavila dudlíku, prostě jsem ho jednou z ničeho nic vyhodila z okna. Dvě noci byly krušné, pak už si na něj ani nevzpoměl. Holt někdy je u nás prostě potřeba nečekané razantní řešení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
3.1.19 01:37

@Valerie83 tím jsem neuspěla. Je mu to jedno. Naopak. Nechce to mejt. Říká mi, že ještě nekakal a chodí s hovnem, dokud ho prostě nevemu a nesundam mu to.. někdy s řevem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
938
3.1.19 06:16

Mame uplne ten samy problem… Dceri je 4,5, curat chodi uz 2 roky na zachod bez nehod, ale kakat jen do pliny vecer… Nechce slyset o zachodu. Jednou, kdyz mela behavku jsem ji nasilim strcila na nocnik a povedlo se. Obe jsme to oslavovaly.. Myslela jsem, ze mame vyhrano a ono prd, zase chtela plinu :zed: trpi na zacpy, takze dokaze zadrzet, jak dlouho chce. Cpu ji lactulozou, ale efekt nic moc. Zadna motivace na ni nefunguje, je ji to jedno… Porad cekam na to, az bude svolna to zmenit. Dala jsem ji tam i tablet a nechtela tam byt dyl… Normalne se vycura, zvedne oblece a pak za mnou, at ji dam plinu na bobek :( tak taky uz nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
3.1.19 06:31

@pooopelka - mela jsem to se synem podobne. Vzdy musel do plenky, zalezl nekam treba pod stul, za sedacku, proste se schoval a tam udelal potrebu. Taky mu to vubec nevadilo ze ma plnou plenku. Zkousela jsem to s nim po dobrem i po zlem. Podle mne to nema smysl hrotit, jeste z toho bude mit zacpu nebo neco horsiho… Tem klukum to musi sepnout v hlave a pak to jde hned. Muzes skusit se s nim domluvit, ze mu plinu das pokazde jak si rekne ale pujde si s plenkou sednout na nocnik/ na wc, aby ziskal to spojeni s wc. Muzes mu zkusit navodit i nejaky rezim, tzn po ranu sklenka vody, dat plenku, aby to mel za sebou a nemusel zadrzovat cely den. Hlavne se prestan nervovat, neurychlis co tam jeste neuzralo. :andel: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
3.1.19 09:16

Můj syn měl stejný problém,zakládala jsem tu také kdysi diskuzi. Měl plenku na kadění tuším do 4 let. Byl a je úplně v pořádku. Měl prostě strach ze záchodu. Také už jsem uvažovala,že s ním někam zajdu a pak ze dne na den prostě začal chodit na záchod. Dnes je mu skoro 11 a je to premiant třídy. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
3.1.19 09:25

U nás to bylo s dcerou to samé, ale po zkušenostech okolí (kdy dítě po výhrůžkách dostalo blok a nekakalo vůbec - třeba tři dny, pak museli dát projímadlo apod.), jsem se rozhodla to neřešit a počkat až na to přijde sama. Neupozorňovala jsem, nekárala, prostě jsem akceptovala její postoj, na čůrání jsem jí dávala na záchod a na kakání plínu a pak se to ze den zlomilo a začala chodit sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
938
3.1.19 10:47
@Bella13 píše:
U nás to bylo s dcerou to samé, ale po zkušenostech okolí (kdy dítě po výhrůžkách dostalo blok a nekakalo vůbec - třeba tři dny, pak museli dát projímadlo apod.), jsem se rozhodla to neřešit a počkat až na to přijde sama. Neupozorňovala jsem, nekárala, prostě jsem akceptovala její postoj, na čůrání jsem jí dávala na záchod a na kakání plínu a pak se to ze den zlomilo a začala chodit sama.

A muzu se zeptat, kdy se to zlomilo?? Uz jsem z toho zoufala… Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
938
3.1.19 10:49
@carola píše:
Můj syn měl stejný problém,zakládala jsem tu také kdysi diskuzi. Měl plenku na kadění tuším do 4 let. Byl a je úplně v pořádku. Měl prostě strach ze záchodu. Také už jsem uvažovala,že s ním někam zajdu a pak ze dne na den prostě začal chodit na záchod. Dnes je mu skoro 11 a je to premiant třídy. :)

Tak to je krasa :palec: to mi vnasi nadeji do duse :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
3.1.19 11:02
@Kassor píše:
Tak to je krasa :palec: to mi vnasi nadeji do duse :kytka:

Neboj,to bude dobrý. Já jsem se o to kdysi hodně zajímala,ptž mě to také trápilo,hlavně okolí se o to stále zajímalo a bylo nepříjemné neustále odpovídat na ty dotazy. Ale s tím kakáním mívá problém hodně dětí,jednou si na to ani nevzpomenete,anebo zase budete uklidňovat jinou maminku. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama