Naučení na nočník - jak jí pomoct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dzeisi
Nováček 6 příspěvků 04.12.18 16:18
naučení na nočník

Ahojky maminky. Mám 20 měsíční dcerku, kterou už bych chtěla pomaličku učit na nočníček. Ví že se do něj čůrá, dokáže se na něj i posadit. Akorád to zvládá s plínečkou a tepláčkama. Jakmile řekne číííí a posadím jí na nočník nahou začne se vztekat. Vím, že za tím má na to relativně čas. Do ničeho ji nenutím. Začala říkat čííí a posazovat se na nočník sama. Jen jsem se chtěla zeptat na rady jak dál.

Reakce:
dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 04.12.18 16:41

Žádnou radu nemám, moje dcera zase zezacatku vlezla na nočník jenom nahá :lol: Teď už tam chodí celkem obstojně a většinou si nechá aspoň tričko, ale tepláky musí dolů vždy :)

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 04.12.18 16:58

Syn dělá to samé, nechávám to být, jednou to pochopí.

Fima
Nadpozemská drbna 29325 příspěvků 14 inzerátů 04.12.18 17:03

Jak dál? Mně se vyplatilo vyčkat. Pokud je dítě zralé /pro odplenkování je třeba, aby si dítě prošlo několika fázemi/, je to ze dne na den. Ani jedno dítě jsem na nočník neposazovala a ve 2 letech byly bez plen. Zcela sami, nenásilně, bez vysazování, ptaní, bez nějakých X pročůraných kalhot… u obou jsem v 18 měsících vytáhla nočník, seznámila s fakty a tím to haslo. V létě potom běhaly hodně často nahulatí. U třetího nejmladšího to plánuji zcela stejně. Ve 20 měsících má ještě spoustu času a naopak nějaké lámání přes koleno, tlak a tanečky kolem toho vedou k naprostému opaku. Chce to klid, trpělivost, obrnit se před dotazy typu „a co nočník?“. K matuře s plenou nepůjde. ;)

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 04.12.18 17:27

Takhle to u nás taky začalo, pak se začala i svlikat a sedat, pak konečně i čůrat a největší horor byl kakani, to trvalo dlouho :lol: no bude jí teď 2,5roku a už vše zvládá s přehledem… Prostě počkej, každý dítě k tomu dozraje.

Keshi
Závislačka 2863 příspěvků 04.12.18 22:02

Nám se malej odplenkoval až když jsme to přestali řešit. ;)

kitia
Stálice 84 příspěvků 20.12.18 01:05
Je možné že získal odpor k nočníku?

Zdravím maminky,chtěla bych se zeptat na váš názor co se týká učení na nočník.
Syn necelých 23měsíců (moje první dítko) ví co je nočník,na co se používá,už na něm několikrát seděl i bez pleny,ale zatím do něj nikdy nic neudělal. Zkoušela jsem i WC s redukcí,ale marně (seděl tam hezky,ale pak jednou už chtěl naléhavě dolů a tak jsem ho sundala.Vzápětí když jsem mu pak dávala zpět plenu,během cca půl minuty,tak z něj vypadl bobek) a tak jsem si říkala,že časem to snad přijde samo…
On sice řekne že bude čůrat nebo kakat,i letí na záchod nebo k nočníku,ale jakmile se má svlékat nebo si tam sednout,tak nechce a buď ječí a nebo říká ne,tak ho nenutím. A to je schopný udělat třeba 3× do čtvrt hodiny :cert:
Jednou jsem mu řekla, že až bude chtít čůrat,že si má donést nočník,sednout na něj a vyčůrat se tam. Nočník si po chvíli sice přinesl,ale udělal dva kroky od něj a pustil to na zem. Zkoušela jsem ho dát na nočník i během doby co čůrá,ale zadrží to,takže to taky není řešení. Zkoušíme už několik měsíců a stále bez efektu. Občas má tendence si s ním hrát dávat na něj medvídka apod. Navíc máme období NE,SÁM a do toho neví co chce,takže když nočník odmítne a já ho vrátím na místo kde byl,tak to se mu taky nelíbí a zas chce že čůrat bude(je schopný „scénu
budu/nebudu“ několikrát zopakovat).
Od doby,co se do učení na nočník zapojil manžel,který se ho opakovaně zeptá,pak se ho snaží přesvědčit, a opakovaně mu říká ať si sedne na nočník,malý mu víc jak pětkrát řekne že ne a on ho přesvědčuje tak dlouho,dokud si na něj nesedne,tak už na něm sedět nechce. Teď dvakrát naposled si na něj sedl,když to po něm chtěl manžel,ale to už začínal trochu i brečet. Já když jsem se malého pak jen zeptala,jestli bude čůrat,tak se rozbrečel a připlácl se mi na nohu,podruhé začal brečet už jen když viděl nočník. Opakovaně jsem mu říkala,ať malého nepřesvědčuje (podle mě je to nuceni),ale bohužel marně,protože dle něj ho prý nenutí a jak je prý možné,že jiné děti už v roce čůrají do nočníku :zed: . A já naopak jsem ta špatná,že ho nedávám častěji na na nočník,WC,nebo že se ho málo ptám jestli nepotřebuje čůrat apod.
Je možné,že díky přesvědčování od manžela získal k nočníku odpor?
Nebo mě ještě napadá,jestli to na mě malý nezkouší přes city,protože u manžela skoro vůbec nebrečí ani neprotestuje ,co mu manžel řekne,tak většinou bez velkých protestů udělá,třeba i co se týká svlékání. Já když po malém něco chci a on zrovna nechce,tak mi dokáže udělat pěknou scénu,protože si neprosadil svou . U manžela si to nedovolí. Tak si občas říkám,jestli nedělám nebo špatně,když u jednoho si dovolí a u druhého ne :(
Omlouvám se za dlouhé psaní,jen by mě zajímaly názory,který postup je vhodnější.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >