Reklama

Chce naprosté zúžením společného jmění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.18 17:48
Chce naproste zuzeni sjm

Prosim anonymne, jinak smazat. Navrhla jsem priteli svatbu a souhlasil. Byla jsem nadsena, on takovy bez emoci. Ptam se, jestli nema radost. On rekl, ze svatbu nepovazuje za nic duleziteho, ale ze kdyz chci, tak si me vezme. Tak jsme to zacali probirat a rekl, ze chce uplne zuzeni sjm. Pry kdyby jeden z nas udelal dluhy nebo tak. A trva na tom. Ze pry bez toho svatba nemuze byt. To me docela mrzi. Jednak to pro nej nic neznamena a jeste si chce udelat zadni vratka. Sly byste vy do takove svatby? Premyslim tu o tom a ani v tom zmatku nevim, co si myslet.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Reakce:

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 26.07.18 17:50

Ne nešla bych do toho.

chaela
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 26.07.18 17:55

No já tedy ne. My jsme se na svatbě taky dohodli, žádné romantické zadání o ruku.. Ale brali jsme se až když jsme v tom oba viděli smysl. Napřed jsem chtěla já a jemu to bylo tak nějak jedno, potom zase obráceně a nakonec jsme chtěli oba, tak jsme se hned vzali. DOM se nijak neřešil, vše je naše, jak by ne, když stejně celý život budeme spolu. Takový věci se řeší až u rozvodů nebo když už předem se bojíš rozchodu (tudíž nemá cenu svatbu dělat) a nebo ještě když jeden má dluhy, jeden je z výrazně majetnejsi rodiny,… víc důvodu mě nenapadá. U nás neplatí žádný, takže bych může s takovým návrhem poslala kamsi.

Malike
Extra třída :D 11585 příspěvků 26.07.18 17:55

Nevidím nic na tom špatného..pro mě svatba taky nic neznamená a dost partnerů konci exekuci vlivem druhého.
Partner tě rád má..ale věří v životní jistotu.

Příspěvek upraven 26.07.18 v 17:57

divine woman
Echt Kelišová 8112 příspěvků 26.07.18 17:55

Nešla bych do toho. Kde není důvěra… :nevim:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 26.07.18 18:00
@Malike píše:
Nevidím nic na tom špatného..pro mě svatba taky nic neznamená a dost partnerů konci exekuci vlivem druhého.
Partner tě rád má..ale věří v životní jistotu.Příspěvek upraven 26.07.18 v 17:57

Taky me na tom nepripada nic spatneho, jistis se i ty…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62487 příspěvků 3 inzeráty 26.07.18 18:00

Taky bych do toho nešla, proč se brát, když si nevěříte :think: to mě dost degraduje význam manželství.

Malike
Extra třída :D 11585 příspěvků 26.07.18 18:03
@lilith1 píše:
Taky me na tom nepripada nic spatneho, jistis se i ty…

Právě…ja na slepou víru moc nevěřím.A na spolu až na věky taky ne..na to je moc rozvodů,okrádání a zklamaných lidí z chování a ( náhlého) obratu partnera.

chaela
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 26.07.18 18:06

Já bych pochopila nějaké částečně zúžení. Třeba pokud si spoustu let šetří na bydlení, tak aby to, co koupí po svatbě že svých těžce nasetrenych peněz bylo jen jeho. Nebo naopak pokud podniká a nechce aby případně dluhy a exekuce šly i na ženu. Ale úplně zúžení ve smyslu každej sám za sebe opravdu nechápu.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5381 příspěvků 9 inzerátů 26.07.18 18:06

V manželství by se mělo vše sdílet společně a nerozdílně. Pokud bych měla potřebu se vůči druhému právně vymezovat, nebudu s ním sdílet život natož manželství. K čemu je vztah bez důvěry?

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 7971 příspěvků 26.07.18 18:06
@Jj.Mm píše:
Ne nešla bych do toho.

Proč ? Přece svatba je hlavně o tom krásném slibu, spolu a navždy. Takže, když se svatbou není spojen podíl na chlapove majetku (který vydělá), tak ten krásný akt nemá cenu ? To je šokující.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.18 18:06

S takovým člověkem bych nebyla. A pokud by Vám udělal dítě, jak tu už někdo někdy psal, vyúčtovala bych mu pronájem dělohy a 3 roky mateřské s úroky za zpoždění mého kariérního růstu. Btw. můj manžel na mě napsal ještě před svatbou naši firmu, která teď vydělává půl milionu měsíčně, resp. máme každý 50% podíl. Já pomáham v práci od začátku s přestávkou na porod a od 2 mesicu syna, ale ten na kom to stojí a kdo vydělává je on.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16304 příspěvků 26.07.18 18:07
@Anonymní píše:
Prosim anonymne, jinak smazat. Navrhla jsem priteli svatbu a souhlasil. Byla jsem nadsena, on takovy bez emoci. Ptam se, jestli nema radost. On rekl, ze svatbu nepovazuje za nic duleziteho, ale ze kdyz chci, tak si me vezme. Tak jsme to zacali probirat a rekl, ze chce uplne zuzeni sjm. Pry kdyby jeden z nas udelal dluhy nebo tak. A trva na tom. Ze pry bez toho svatba nemuze byt. To me docela mrzi. Jednak to pro nej nic neznamena a jeste si chce udelat zadni vratka. Sly byste vy do takove svatby? Premyslim tu o tom a ani v tom zmatku nevim, co si myslet.

Moc se v tom nevyznám, ale vy oba už nějaký majetek máte a nebo jen někdo z vás? Nebo se jedná o budoucí majetek? Možná bys to měla s někým nezávislým probrat ze všech stran. Dneska se může stát všechno a třeba to bude pro tvé dobro. :nevim: :think:

Knihomyš
Extra třída :D 10535 příspěvků 26.07.18 18:08

Nevím, jestli bych do toho šla, ale stoprocentně bych to konzultovala s právníkem. Nedovedu si totiž představit, jak by to v reálu fungovalo, kdyby jeden například platil provozní náklady (jídlo, energie) a druhý si tak „uškudlil“ třeba na auto.
Nebo dohadování, co kdo nabude, když se to reálně používá společně - pračka, lednička atd. Laicky mi takový režim přijde smysluplný u manželů, kteří skutečně hospodaří odděleně a bydlí třeba každý jinde. Nebo když má jeden z manželů fakt „marnotratný způsob života“ a seká dluhy, kde se podívá. Pro normální soužití ne.

g.sandova
Závislačka 3638 příspěvků 26.07.18 18:10

Mně by to osobně vůbec nevadilo. Je to rozumné. Ale já už jsem rozvedená, nezacinam s nikým od nuly. Takže pro mě v pořádku, bez toho bych se nevdala.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama