Chce spát jen v náručí

Anonymní
14.1.21 16:22

Chce spát jen v náručí

Krásný den, potřebovala bych poradit jak na malého. Narodil se 11.12 s plánovaným vyvoláním. V porodnici spinkal krásné, asi kvůli žloutence. Každým dnem spí hůř a hůř. Nechce spát v postýlce jak mile ho položím v tu ránu je probuzený a řve. Trpí i na prdíky, plně kojim. Takže můj den vypadá tak, že mám malého pořád v náručí, nebo mi spí na břichu. V noci to samé. Přítel tvrdí, že malý je rozmazlený. Nechápe že ho bolí bříško. Zkoušela jsem malého nechat v postýlce jenže začne plakat a buď dostane škytavku nebo si ublinkne. Máte někdo nějaký fígl jak malého naučit na postýlku? Přeji pěkný večer :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
104
14.1.21 16:31

Předesílám, že zatím nemám dítě, ale zkusím trošku teoretizovat, co mě k tomu napadlo. :lol:

Plynatost - konzultovala jsi s lékařem, dáváš nějakou medikaci, čaje, apod.? Musí ho to opravdu bolet, na tohle bych se zaměřila jako první.

Měsíční dítě je rozmazlené - Tvůj přítel no comment.

Spaní v postýlce - jestli od narození v té postýlce pláče a je mu aktuálně měsíc, tak není možno, aby to byl jen návyk. Pravděpodobně to souvisí i s tou bolestí bříška. Přes den bych si ho uvázala na sebe do vhodného šátku (četla jsem, že existují šátky i pro tak malé děti) a v noci bych si ho vzala do postele (ačkoliv za normálních okolností nejsem tohoto zastánce). Ale teď nejsou normální okolnosti - bolí ho břicho. Kdyby se vyřešila ta plynatost, pravděpodobně by se zklidnil a pak by se vidělo, co dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8529
14.1.21 16:34

Fígl nemám, jen bych chtěla říct, že je to prostě v něm. Můj nejstarší byl taky jen v náručí, mladší dcery byly uplně jiné. Prostě to potřebuje a neodpírala bych mu to, zvlášť, když je takový maličký. Rychle to uteče, drž se a příteli bych vysvětlila, že takové mimino to rozhodně nedělá schválně!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25436
14.1.21 16:42

To je na začátku běžné, jestli chce být s tebou zkus šátek. Časem to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
14.1.21 16:44

Tak k tvému příteli se ani vyjadřovat nebudu. Měsíční dítě prostě na postýlku nenaučíš pokud v ní nechce být tak s tím nic nenaděláš. Evidentně máš kontaktní miminko co potřebuje aby jsi mu byla nablízku. Sice nejsem velký zastánce šátků apod, ale třeba by ti to ulehčilo tak se potom zkus podívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 17:07

Na prdíky mi doktorka neřekla nic. Dávala jsem espumizan, ale postupem času jsem si všimla že je to horší. Pila jsem čaj, ale je to horší. Probiotika po nich mi zvrací.
Také si myslím že na tom není nic špatného, když chce být semnou, jen kdyby v noci mě nechal vyspat :D

• Citovat
  • Nahlásit
19314
14.1.21 17:21

Zkus perovou zavinovacku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3052
14.1.21 17:32

Ani jsem to nečetla. První dva měsíce spal prakticky jen me na hrudníku, občas večer chvilku v postýlce nebo v kočárku. Nějak okolo což měsíců se to zlomilo a začal spát normálně v postýlce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61704
14.1.21 18:00
@Anonymní píše:
Krásný den, potřebovala bych poradit jak na malého. Narodil se 11.12 s plánovaným vyvoláním. V porodnici spinkal krásné, asi kvůli žloutence. Každým dnem spí hůř a hůř. Nechce spát v postýlce jak mile ho položím v tu ránu je probuzený a řve. Trpí i na prdíky, plně kojim. Takže můj den vypadá tak, že mám malého pořád v náručí, nebo mi spí na břichu. V noci to samé. Přítel tvrdí, že malý je rozmazlený. Nechápe že ho bolí bříško. Zkoušela jsem malého nechat v postýlce jenže začne plakat a buď dostane škytavku nebo si ublinkne. Máte někdo nějaký fígl jak malého naučit na postýlku? Přeji pěkný večer :)
Šátek, auto, houpačka atd.. Hele, 9 měsíců se nosil v břiše, je na to zvyklý. To není o rozmazleni. Já buď uhoupu, nebo u nás funguje uhladit, jednu ruku na jednu tvář, druhou hladim na druhé straně buď po hlavě nebo po tváři. Za minutu je tuhý, pokud je v pohodě. Když bolelo bříško, tak smůla prostě. Mě přes den spí v postylce 19, max 30 minut, v kočáru venku když jezdím, tak i 3 hodiny, v autě při jízdě 5 h.. Je o měsíc starší. Doma při krizi šátek, jak usne, tak odkládám a jdu se tulit, to dá i hodinu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61704
14.1.21 18:02
@Anonymní píše:
Na prdíky mi doktorka neřekla nic. Dávala jsem espumizan, ale postupem času jsem si všimla že je to horší. Pila jsem čaj, ale je to horší. Probiotika po nich mi zvrací.
Také si myslím že na tom není nic špatného, když chce být semnou, jen kdyby v noci mě nechal vyspat :D

Tvůj chlap je hlupák,
Sorry.. Malé mimčo má být s mámou, klidně nošené.. Jeho to uklidňuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
14.1.21 18:08

Šup s ním do nositka nebo šátku. Je úplně normální, že měsíční mimino chce být s mámou. Je nesmysl mu to odpirat. Já jsem naše třetí dite měla na sobě nalepeny prakticky non stop prvních 7 měsíců. Lepí se na mě i teď v roce a půl, akorát teda tu postel už má svoji. Je to prostě tuleň. Stejně tak nejstarší, ale ten jak byl první, tak nositko nebylo potřeba. Mohla jsem se hodiny sedět na gauči se spicim dítětem na kline nebo hrudníku. Je, to byly časy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11322
14.1.21 18:12

Prvorozena takto spala snad 10 mesicu… Takze figl nemam, ale prezila jsem to :hug: :hug: :hug:. Je trochu neurotictejsi doted (8.5r), ale jinak vse v poradku. Ale byla proste hodne narocne miminko. Satek mi hodne pomahal s peci o vsechny deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
14.1.21 18:15

Přítel se chce asi tulit místo miminka, že? Bych mu dala jednu mezi oči a už by nikdy nic tak debilního z pusy nevypustil.
Logicky, 9 měsíců jsi miminko nosila v bříšku, bylo v teple, cítilo tvůj hlas, teplo, dech, tep, najednou je venku, ve velkém neznámém světě plném vzruchů, navíc po něm chceš, ať leží na rovnéh studené matraci v postýlce a přitom ho bolí bříško. Jak by bylo asi tobě? Miminko ti pláčem dává najevo, že se mu to nelíbí, jasně ti ukázalo, že ho uklidňuje tvá přítomnost. Tak prostě nos! Nos dokud ti neupadnou ruce. Ono tě potřebuje, kup si šátek, kup mu peřovou zavinovačku, ať se cítí v bezpečí, dělej mu hnízdečka. Ale rozhodně ho nenechávej samotné.
K tomu pláči, nemůže mít alegii na tvou stravu? Co takhle mléko? Častý alergen, který způsobuje bolení bříška miminek. Začala bych vylučovací metodou a omezila mléčné výrobky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1531
15.1.21 09:21

Cože??? Měsíční dítě že by mělo být ROZMAZLENÉ? Vždyť je to MIMINKO. Ono není rozmazlené, ono tě POTŘEBUJE. Potřebuje cítit tvou vůni, slyšet tě, cítí se u tebe v tom největším bezpečí. Je to přirozené (chápej jako od slova příroda - mláďata a tak). Takže nosit, kojit. A ohledně bříška bych zkusila vynechat mléčné výrobky aspoň na 14 dní, zda se to nezlepší. Probiotika jsou také dobrá věc, my jsme dávali Biogaia, ale nemusí to vyhovovat, takže jedině vyzkoušet.
Jestli tvůj přítel o měsíčním miminku říká, že je rozmazlenec, tak co bude říkat, až bude miminko v noci plakat např. kvůli růstu zubů? Nebo až bude mít období separační úzkosti a nevydrží bez tebe ani půl minuty? Dítě má svůj vývoj a svoje potřeby. Někdo má dítě pohodové, které pěkně spinká a neřve. Někdo má dítě náročné, uplakané, které pořád potřebuje nosit. Chtěli jste dítě a máte dítě náročné, tak se smiřte s tím, že se pár let pořádně nevyspíte. Tak to s dětmi je. Třeba se bude v noci budit každou chvíli po očkování, třeba se bude budit každou chvíli, až se naučí lézt a potom až se naučí chodit, později protože bude chtít pití, protože se v noci počůrá, protože se mu bude něco ošklivého zdát, protože bude přetažené a bude spát neklidně atd. atd. atd. To je realita toho mít dítě.
Doufám, že přítelův názor je jen nějaký přešlap. Jinak tady budeš za rok zakládat diskuze, že dítě se vzteká a přítel je na něj přísný a dítě za to trestá, ale tobě to nepřijde v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1531
15.1.21 09:23

V úvodním příspěvku se ptáš, jak malého naučit na postýlku. Rozhodně bych s tím nespěchala, když je tak malý. A doporučila bych knížku Klidné spaní a ukládání, kde autorka dává konkrétní tipy na to, jak děti naučit lépe spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat