Ulomený mléčný zub - nemohl ho spolknout?

76
13.1.21 19:16

Ulomeny Mléčný zub1

Dobrý den maminky, chtěla bych se zeptat…
Vsimla jsem si, že malemu chybi kua predniho mléčného zubu. Nejakou zahadou si ho ulomil a ja si nejsem vubec vedoma kde. Vcera odpoldne mel zuby ještě cele :/ jsem celá z toho nervózní. Chtela jsem se zeptat ve fn na zubní pohotovosti a ty si me tam prepojuji… Bojim se aby ho maly nezpolknul a neudělal mu nejakou neplechu v brisku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
141
13.1.21 19:22

Taky máme ulomený mléčný zub a nevíme kam se poděl. Druhý den po zjištění jsme navštívily naší zubařku ta se podívala a řekla že je vše v pořádku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25438
13.1.21 19:33

Jestli ten zub není nějak ostrý nebo není ulomený do půlky, tak to ničemu nevadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26823
13.1.21 19:35

Syn má ulomené 3 zuby. Jeden mu nastavovali. U dalších to byla jen sklovina a zubařka to nechala. Spolknuteho zubu bych se nebála. Já spolkla obě mléčné jedničky, syn spolkl mléčnou dvojku. Nikdo to neřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.21 20:09

Naše malá taky spolkla mléčný zub - jedničku ve spánku. Tak dlouho jsme čekali s vyviklanim az bylo pozdě. Byla bych úplně v klidu. Mléčný zub není tak veliký, aby to způsobilo problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
13.1.21 20:34
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.21 20:42
@Terka2912 píše:
@pikola

Takovej kousek bych neřešila vůbec. Max kdyby ho to nějak skrabalo do jazyku, tak nechat zabrousit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
14.1.21 00:58

Já jsem prvnímu synovi cca v roce sundavala v koupelně tričko a jak jsem mu ho přetahovala přes hlavu, vyklouzl a uhodil se předními zuby do kraje vany, kde byly obklady. Ulomily se mu asi 2mm z obou jedniček. Zubař nám to v ten den trosku zbrousil (syn si nechal v puse vrtat tak 5 vteřin). Bála jsem se, ze když má zuby narušené, budou ho při jídle bolet nebo se objeví kaz, ale nic takového nebylo, časem se mu ta nerovnost i zahladila, ze nebylo nic poznat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat