Chce začít brečet, ale přestane dýchat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
23.6.22 20:39

Chce začít brečet, ale přestane dýchat

Zdravím syn má nyní 17mesocu a cca od 4 měsíce když chce začít plakat, tak se nadechne a nic. Čím je starší tím je to horší začne se celý prohýbat a modrat. Dr nás poslala na neurologii tam to bylo vše ok tak nás poslala na kardiologii tam to bylo též vše v pořádku. Včera jsme byli opět na neurologii po půl roce a tam se také nic nezměnilo.. jenomže já už jsem vysílená.. ty jeho záchvaty jsou na denním pořádku a je opravdu vzteklé dítko takže ho vyvede z míri každá blbost.. kdo máte přímo s tímhle zkušenosti jaké vyšetření se dá ještě absolvovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
91
23.6.22 20:51

Takto to měla známá se synem. Při záchvatu breku se nenadechl a omdlival. Vždy ho chytli za nohy a hlavou dolů… kolem 3 let to odeznelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
23.6.22 20:54
@Valejka píše:
Takto to měla známá se synem. Při záchvatu breku se nenadechl a omdlival. Vždy ho chytli za nohy a hlavou dolů… kolem 3 let to odeznelo.

Jmenuje se to respirační afekt. Měla jsem to jako malá a dcera to má po mně. Je to dědičné, ale přestane dýchat až po prvním výkřiku. Tím, že omdlí se nadechne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
23.6.22 21:26

Dcera to má od 8m. Dnes je jí skoro 5 let a vidím jen malinké zlepšení. Stane se to vždy po prvním výkřiku, přesně jak píše @Markéta188. Omdlela jednou. V ostatních případech „jen“ zmodrala, měla oči vsloup a byla jako hadrová panenka. Doktorka mi řekla, že z toho musí vyrůst. Už aby to bylo. Byly „vyškolené“ i paní učitelky ve školce. Většinou stačí fouknout lehce do obličeje. A když je to „menší“ záchvat, tak teď, jak už je starší, jí stačí stále opakovat, že je moc důležité, aby se nadechla, ale to se jí povede, když už má minimálně modré rty :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12445
23.6.22 21:31

Moje ségra tohle měla zhruba do 4 let, než skončilo období vzdoru. Dost proti tomu pomáhá leknutí, u miminek třeba fouknutí do obličeje, u starších třeba štípnutí nebo studený obklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
23.6.22 21:47

Ano zapomela jsem do textu napsat že fouknout musím pokaždé ale už to moc nezabírá takže většinou spíš studenou vodu do obličeje a tím že je to spíš horší mě to děsí. Taky mi doktorka říká že z toho vyroste ale já mám strach aby nebyl původ někde jinde třeba. Proto se ptám hlavně na to vyšetření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
23.6.22 21:51
@Karolina0311 píše:
Dcera to má od 8m. Dnes je jí skoro 5 let a vidím jen malinké zlepšení. Stane se to vždy po prvním výkřiku, přesně jak píše @Markéta188. Omdlela jednou. V ostatních případech „jen“ zmodrala, měla oči vsloup a byla jako hadrová panenka. Doktorka mi řekla, že z toho musí vyrůst. Už aby to bylo. Byly „vyškolené“ i paní učitelky ve školce. Většinou stačí fouknout lehce do obličeje. A když je to „menší“ záchvat, tak teď, jak už je starší, jí stačí stále opakovat, že je moc důležité, aby se nadechla, ale to se jí povede, když už má minimálně modré rty :zed:

Jooo, je to dost strašidelné. Modlila jsem se, aby to dcera po mně neměla. Ale bohužel.
Každopádně já to měla do cca 6ti let. Ono to fakt jednou přejde :oops:
Ještě do dnes si pamatuju, jak jsem se budila pod kohoutkem s vodou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
23.6.22 21:55
@AragenQa píše:
Ano zapomela jsem do textu napsat že fouknout musím pokaždé ale už to moc nezabírá takže většinou spíš studenou vodu do obličeje a tím že je to spíš horší mě to děsí. Taky mi doktorka říká že z toho vyroste ale já mám strach aby nebyl původ někde jinde třeba. Proto se ptám hlavně na to vyšetření

A on přestane dýchat ještě před výkřikem? Já totiž znám jen, že opravdu u toho afektu je to až po prvním výkřiku. Takže to nemusí být ani ono, ale může. Pokud to ono je, tak se neboj. Je to hrozný. Nenávidím to. Každý den se snažím, aby dcera nezačala plakat. Mám u toho strach, aby se dcera fakt nadechla, ale pediatr mě ujistil, že když dlouho nedýchají, tak právě omdlí a v ten moment se uvolní svaly a nadechnou se, tak se nemám bát. Pokud ani neomdlí, tak se nadechne ještě včas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2508
23.6.22 22:09

Mela dcera, foukla jsem do obliceje a prestala. Byly to afektivni zachvaty, preslo to samo. Take jsme byli vysetreni. Natoc jim to na mobil. Ale pravdepodobne mas doma proste vzteklouna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
23.6.22 23:13

Ptala jsem se na to i na kurzu první pomoci a pan záchranář mi řekl, že už několikrát vyjížděl k takovému případu, ale že kdyz přijeli tak dítě dýchalo a bylo úplně v pořádku a maminka zralá tu sanitku. Že dítě s touhle atakou nikdy křísit nemusel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat