Chci 3. dítě a všichni jsou proti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Linda89
Povídálka 41 příspěvků 11.04.19 09:51
Chci 3 dítě a všichni jsou proti

Ahoj, tak já bych si přála 3. dítě mám 2 kluky a chci ještě jedno dítko. Je mi úplně jedno zda to bude kluk nebo holčička, ale prostě velkou rodinu jsem vždy chtěla. Finančně jsme zajištění, nic nám neschází. Máme veliký dům se zahradou, skoro splacenou hypotéku (zbývá 1 rok). Každý měsíc ušetříme cca 15000,– Kč. Já mám slušný příjem i na mateřské, podnikám. A nemám v plánu jít do práce, sedět někde 8 hodin. Problém je v tom, že manžel 3. dítě nechce a i celá rodina je proti. Všichni chtějí abych šla do práce, mě je takhle ale dobře. Prostě všichni mají zajetý model 2 děti ideál. Ale já to tak nechci. Přemýšlím, že se otěhotním bez manželova souhlasu a pak mu řeknu: „Ups nehoda, to si jako nemůžeš dávat pozor???“. I když on si dává velký pozor. Tak teď prostě nevim.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Lexter
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 11.04.19 09:52
@Linda89 píše: Přemýšlím, že se otěhotním bez manželova souhlasu a pak mu řeknu: „Ups nehoda, to si jako nemůžeš dávat pozor???“. I když on si dává velký pozor. Tak teď prostě nevim.

Dobrý plán, čekám tě tu za pár měsíců s brekem. Co chce širší rodina je celkem jedno, co chce manžel je ale poměrně zásadní.

Kriss Tina
Extra třída :D 10107 příspěvků 11.04.19 09:53

Jako na rodinu bych kašlala, to je vaše věc, ale obejít manžela to bych nedělala. Proč nechce třetí?

iiiv
Extra třída :D 11411 příspěvků 11.04.19 09:55

Tak se zeptej manžela proč to 3 dítě nechce.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15305 příspěvků 11.04.19 09:56

@Linda89 ta nehoda vám ale může rozvrátit i manželství. Všichni vědí, že to třetí dítě chceš a pak se stane nehoda? Já tě chápu, měla jsem to takto s druhým dítětem, kdy najednou mi přeskočilo a šla bych snad přes mrtvoly. U nás ale byla dřív dohoda, že děti budou dvě (já chtěla tři, muž jedno :lol: ) a já to brala jako hrozný podraz, že si to najednou rozmyslel. Druhé dítě máme, ale s jeho vědomím. Nevím, co bych mohla poradit. Snad jen opravdu to, že to nemáš dělat za jeho zády.

Králičice
Extra třída :D 13386 příspěvků 11.04.19 09:57

Teď bych si dala spíš o to větší pozor, aby k těhotenství nedošlo..protože pokud by se to ted neumyslně stalo, budeš vypadat jak mrcha a můžeš zůstat sama..a nikdo ti neuvěří. Co antikoncepce?

Elenloth
Závislačka 4233 příspěvků 6 inzerátů 11.04.19 10:04

@Linda89 Fuj, doufám, že tohle je jen zase nějaká provokace od nováčka. :cert:
A jestli ne, tak se koukni do zrcadla a dívej se do něj tak dlouho, než ti to dojde. :zed:

Bábrdl
Generální žvanilka 23607 příspěvků 11.04.19 10:07
@Linda89 píše:
Ahoj, tak já bych si přála 3. dítě mám 2 kluky a chci ještě jedno dítko. Je mi úplně jedno zda to bude kluk nebo holčička, ale prostě velkou rodinu jsem vždy chtěla. Finančně jsme zajištění, nic nám neschází. Máme veliký dům se zahradou, skoro splacenou hypotéku (zbývá 1 rok). Každý měsíc ušetříme cca 15000,– Kč. Já mám slušný příjem i na mateřské, podnikám. A nemám v plánu jít do práce, sedět někde 8 hodin. Problém je v tom, že manžel 3. dítě nechce a i celá rodina je proti. Všichni chtějí abych šla do práce, mě je takhle ale dobře. Prostě všichni mají zajetý model 2 děti ideál. Ale já to tak nechci. Přemýšlím, že se otěhotním bez manželova souhlasu a pak mu řeknu: „Ups nehoda, to si jako nemůžeš dávat pozor???“. I když on si dává velký pozor. Tak teď prostě nevim.

Co chce rodina není tak důležité, ale co si myslí manžel, je velmi podstatné.

Tarjei
Závislačka 4785 příspěvků 11.04.19 10:08

@Linda89 kočko, mluv s manželem, musí to mít nějakej důvod. Kolik mu je, není to věkem, že už se na to necejtí? Necejtí se přehlíženej, že máš děti na prvním místě?
Hele já mám tři a když se narodil třetí, vylezla u prostředního syna těžká forma autismu a retardace a nejmladší taky není úplně ok. Někdy člověk získá co chce a osud ho doběhne jinak. Btw nemám vůbec nic z toho, co máš Ty…žijeme v pronájmu. Moje babička vždycky říkala, že člověk nemůže mít všechno. Je to tak. Asi užitečnější než lámat věci který zlomit nejdou, je vážit si toho, co jde. Není možný, že manžela někdo z rodiny ovlivňuje?

PaníBovaryová
Závislačka 4487 příspěvků 11.04.19 10:10

Nějak nechápu, co je široké rodině po tom, jestli ty půjdeš do práce nebo budeš podnikat na mateřské :roll: Domlouvala bych se výhradně s manželem na dalším dítěti a zkusila pochopit, proč on nechce.

123straka321
Kecalka 175 příspěvků 11.04.19 10:11

@Linda89 Ahoj, trochu váhám, jestli je ten příspěvek pravý. Jestli ano, tak vážně bys uvažovala nad takovým podrazem? A jak bys s tím mohla ptom žít?… Já jsem ve stejné situaci ohledně dětí. Máme 2 chlapečky, strašně si přeju 3. a to už od doby, co se narodil 2. syn. Nepustilo mě to. A vůbec mi nejde o holčičku, dokonce bych si i přála do třetice kluka, když už jsem zvyklá na ty bagry, hasiče, apod… Ale nemáme tedy takové podmínky jako vy. Máme menší byt, který rekonstrujeme, abychom se tam pohodlně vešli takhle ve 4. A s penězi je to tak akurát teď, ale nic navíc nemáme. Z těchto důvodů manžel 3. nechce. Tedy jsou v tom i další věci, 2 děti mu přijde ideální a dostačující stav a navíc takhle mám ještě možnost jít do práce a běžně dál fungovat. Kdybychom měli zase miminko, tak jsme na dalších pár let takoví omezení v tom, co se dá dělat, kam se dá jet…i když jak se to vezme. No každopádně nikdy bych neudělala takovýhle podraz na muže. Není to fér ni vůči němu ani vůči tomu dítěti, které by se takhle mělo narodit. Beru to tak, že tedy budeme takhe ve 4 a chceme si koupit aspoň pejska a vůbec ono toho i se 2 je dost. Chceme jim umožniť i jezdit na hory, k moři a je pravda, že se 3. by to už byl problém. No stále někde uvnitř doufám, že to třeba jednou ještě manžel přehodnotí, případně to přehodnotím já a nebudu to už chtít…asi to není moc povzbudivá zpráva, když přiznávám, že mě to sem tam trápí. Ale člověk nemůže mí všechno, co chce, tak není dobré se tak na to upínat. Tohle je jedn z největších rozhodnutí a prostě musí to chtít oba rodiče, jinak je to vždy problém. A taky bys mohla přijít o víc,…tak neblbni a nekaž si to, co už máš. Někdo nemá žádné děti a musí s tím nějak žít

Uživatel je onlinececetka
Echt Kelišová 8201 příspěvků 11.04.19 10:20

@Linda89 Takhle se ale vyspela zena nechova :cert: :cert: :cert:

Uživatel je onlinepaandatko
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 11.04.19 10:23

@Linda89 Mám dvě děti, kluka a holku. Mladší má rok. Taky si přejí třetí. Vždycky jsem říkala, že chci 2-3 podle toho, jak to budu zvládat a cítit se na to, manžel dvě. Když se narodila mladsi, věděla jsem, že ještě jedno miminko bych chtěla. Manžel, že ne, máme dvě. Nechce. Občas jsem to téma nakousla, že nám nic nebrání. Máme dům, který dodelavame, teď jsme ještě v našem bytě. Nemáme hypo, něco našetřeno. Nedávno jsem se zase zeptala a vylezlo z něj, že by mu další nevadilo, ale boji se o mě. První porod jsem málem vykrvácela, neodlucujici se placenta. Druhý porod už se vědělo a vše bylo připraveno. Situace se opakovala, ale už jsem nebyla v ohrožení, jak se s tím počítalo. Takže ten důvod byl tento. Mluvili jsme o tom a dohodli se, že tomu necháme volný průběh a uvidí se.
Zkus si s manželem promluvit, netlačit na nej, ale otěhotnět bez jeho vědomí je podraz.

Russet
Neúnavná pisatelka 15806 příspěvků 11.04.19 10:24
@Linda89 píše:
Ahoj, tak já bych si přála 3. dítě mám 2 kluky a chci ještě jedno dítko. Je mi úplně jedno zda to bude kluk nebo holčička, ale prostě velkou rodinu jsem vždy chtěla. Finančně jsme zajištění, nic nám neschází. Máme veliký dům se zahradou, skoro splacenou hypotéku (zbývá 1 rok). Každý měsíc ušetříme cca 15000,– Kč. Já mám slušný příjem i na mateřské, podnikám. A nemám v plánu jít do práce, sedět někde 8 hodin. Problém je v tom, že manžel 3. dítě nechce a i celá rodina je proti. Všichni chtějí abych šla do práce, mě je takhle ale dobře. Prostě všichni mají zajetý model 2 děti ideál. Ale já to tak nechci. Přemýšlím, že se otěhotním bez manželova souhlasu a pak mu řeknu: „Ups nehoda, to si jako nemůžeš dávat pozor???“. I když on si dává velký pozor. Tak teď prostě nevim.

Jestli má kondom, tak bych uuups podvody nedělala. Jestli přerušuje a děti nechce, je trochu hazardér. Můj otec tak dávavěpozor vyrobil dvojčata.
Rodina vám hlídat děti nemusí, ale názor manžela by pro mě byl určující.

hanula23
Kecalka 468 příspěvků 11.04.19 10:28

@Linda89

já tě na jednu stranu chápu, ona ta touha po dítěti někdy dokáže s " rozumem" zamávat… :kytka: Každopádně co se týče finanční situace máte ideální podmínky mít více dětí a skutečně si i myslím, že právě takovýhle lidé by víc dětí i mít měli… na okolí bych se naprosto vykašlala :kytka: ALE MANŽEL MUSÍ SOUHLASIT! - to co popisuješ je podraz a mohlo by tě to manželství stát - řekla bych že lepší spokojená rodina se 2 dětmi, než rozvedená se 3… Netuším kolik vám je - ale dyť nemusí být hned vše ztraceno, lidi své názory mění, třeba až ty vaše děti ještě trochu povyrostou, třeba za 2, 3 roky manžel názor změní :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama