Manžel prudič a cholerik

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 08:07
Manzel prudic a cholerik

Ahoj holky,

s manzelem jsme pet let, z toho rok manzele a mame spolu skoro rok a pul stare dite. Kdyz jsme se s manzelem poznali, prisel mi jako hrozne hodny clovek, ktery je nekonfliktni a umi se k zenam hezky chovat. Jak ja se bohuzel spletla :,( Doma neustale hadky, krik a ja premyslim, zda mi tech par dnu, ktere jsou v pohode, za to stoji. Manzel je hrozny cholerik a pro sproste slovo nejde daleko, klidne i pred prckem. Neumim si predstavit, ze takhle ziju do konce sveho zivota (to uz jsem mu nekolikrat i rekla, pak byl chvili klid). Mame ale spolecnou hypoteku, male dite a ja na sebe jeste jako bonus uver na bydleni. Materskou mam 7tis. a nemam kam jit :-( Uvedomuju si i jeho kladne stranky a co vsechno pro nas udelal, ale ty negativni bohuzel ted prevladaji. Vcera me vytocil, kdyz mi vycital, jak nic nedelam, ze vsechno musi delat on (to, ze ma kazdy den navareno, je relativne uklizeno, pradlo ciste s dodavkou az do skrine, to ocividne nepovazuje za praci, na materske si zensky podle nej valej sunky). Uz jsem to nedala a v posteli se rozbrecela, nacez mi rekl, ze jsem trapna a at se nad svym chovanim zamyslim, ze uz je to prehnane. Tak jsem mu rekla, ze tedy prodame barak a rozvedem se a bude mit klid. To jste mely videt ten sajgon. Trochu jsem se ho i bala :?

Zajima me, u tech, co jsou rozvedene, co bylo duvodem rozvodu? Konkretne co byla takova ta posledni kapka, kdy jste si rekli, ze takto uz ne a zacali jste konat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinellida
Kecalka 400 příspěvků 11.04.19 08:16

Kricet pred detmi a bat se sveho manzela? to myslim ze uz ta posledni kapka davno dokapala… at je lepe :kytka:

lenka197917
Kecalka 150 příspěvků 11.04.19 08:19

Jo od takového chlapa raději pryč, musíš myslet na dítě, to si nezaslouží takový život

terien
Extra třída :D 11277 příspěvků 11.04.19 08:29

Tak na co sis ho brala, když se s ním nedá žít? Tady se dozvíš, jak se máš okamžitě sbalit a jít, rychle pryč a podobná moudra, ale pravda je, že za problémy stojí vždycky vina obou partnerů. Jestli se nedokážete domluvit, tak zkuste poradnu, kouče, prostě někoho, kdo vám poradí. Ale pokud chceš změnu, tak začni u sebe, snaž se, uvidíš, že na to manžel zareaguje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 08:30

A co za „sajgon“ předváděl po návrhu rozvodu? Bát se svého manžela rozhodně není v pořádku. Já bych se asi pěkně naštvala a přestala mu dělat servis. Aby viděl, co všechno děláš. Oni si to někteří chlapi neuvědomujou, jak je ženská v zápřahu i na md, praní, žehlení, úklid a vaření berou jako něco samozřejmého, co ženské trvá pár minut denně :nevim: Já se takhle jednou taky vytočila po jedné hádce o tom, co kdo pro rodinu dělá, přestala jsem mu žehlit (vyprala jsem, to jo-aby to tam nesmrdělo- a prádlo mu pak kupila na pracovní stůl), večeře jen pro mě a děti, jeho bordel jsem házela do jeho pracovny. Za týden proběhlo „zůčtování“ a bylo to teda dost zajímavé :mrgreen: Anonym nebo smazat. Dík.

Alizee.F
Povídálka 20 příspěvků 11.04.19 08:36

Jeho chování se bude časem zhoršovat cholerikovi je úplňe jedno kolik toho uděláš vždy si najde aspoň něco co ho vytočí tvůj manžel má hlavně problém sám ze sebou. Vycítil tvůj strach proto si bude dovolovat víc a víc.

hopsalka
Kecalka 436 příspěvků 11.04.19 08:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

s manzelem jsme pet let, z toho rok manzele a mame spolu skoro rok a pul stare dite. Kdyz jsme se s manzelem poznali, prisel mi jako hrozne hodny clovek, ktery je nekonfliktni a umi se k zenam hezky chovat. Jak ja se bohuzel spletla :,( Doma neustale hadky, krik a ja premyslim, zda mi tech par dnu, ktere jsou v pohode, za to stoji. Manzel je hrozny cholerik a pro sproste slovo nejde daleko, klidne i pred prckem. Neumim si predstavit, ze takhle ziju do konce sveho zivota (to uz jsem mu nekolikrat i rekla, pak byl chvili klid). Mame ale spolecnou hypoteku, male dite a ja na sebe jeste jako bonus uver na bydleni. Materskou mam 7tis. a nemam kam jit :-( Uvedomuju si i jeho kladne stranky a co vsechno pro nas udelal, ale ty negativni bohuzel ted prevladaji. Vcera me vytocil, kdyz mi vycital, jak nic nedelam, ze vsechno musi delat on (to, ze ma kazdy den navareno, je relativne uklizeno, pradlo ciste s dodavkou az do skrine, to ocividne nepovazuje za praci, na materske si zensky podle nej valej sunky). Uz jsem to nedala a v posteli se rozbrecela, nacez mi rekl, ze jsem trapna a at se nad svym chovanim zamyslim, ze uz je to prehnane. Tak jsem mu rekla, ze tedy prodame barak a rozvedem se a bude mit klid. To jste mely videt ten sajgon. Trochu jsem se ho i bala :?

Zajima me, u tech, co jsou rozvedene, co bylo duvodem rozvodu? Konkretne co byla takova ta posledni kapka, kdy jste si rekli, ze takto uz ne a zacali jste konat?

manžela pruďase nemám, máme doma relativně klid, ale jsem empatická a naprosto si dovedu představit tu úzkost při běžné komunikaci (abych neřekla něco co ho vytočí), takovou tu stísněnou atmosféru (bude v pohodě, nebude v pohodě … ) a pokud by nastal i byť malý okamžik, kdy bych měla pocit strachu, tak už bych pomalu začala připravovat odchod (nejenže je to stresující prostředí i pro dítě, ale hlavně a to by byl pro mě ten největší důvod, dítě vidí v chování svého otce vzor a to je prostě průšvih). Hodně štěstí :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 08:42

@terien nikde nepisu, ze jsem bez chyby…vim, ze i ja mam na sobe urcite co zlepsovat. Bohuzel ale neverim, ze u nej, kdyz probehne nejaka zmena k lepsimu, bude trvala :-( uz nekolikrat to vypadalo, ze pujdem od sebe, on se diky tomu hodil do klidu, bohuzel vzdy jen na chvili :? Ja uz bohuzel nevim, co pro nas udelat vic. Poradnu mi hodi na hlavu, dle neho je chyba pouze na me strane.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 08:46

@hopsalka toho se prave take bojim, aby syn jednou nepovazoval toto chovani za normalni a nechoval se k zenam v budoucnu stejne :-(

@Anonymni rval tu jak blazen, se vsim mlatil, triskal. Kdyz jsem mu rekla, at nerve, ze vzbudi prcka, tak mi na to rekl no a co, stejne si k nemu pujdes lehnout. Jeste mi vycetl, ze vstavam k synovi a nenecham ho „vyrvat“, ze se stejne musi naucit spat sam :roll:

hopsalka
Kecalka 436 příspěvků 11.04.19 08:50
@Anonymní píše:
@hopsalka toho se prave take bojim, aby syn jednou nepovazoval toto chovani za normalni a nechoval se k zenam v budoucnu stejne :-(

tak jako…je to dost časté, co si budeme povídat a dětství tvaruje osobnost. Já bych se toho teda bála, navíc zjistí, že chovat se výbušně a arogantně je vlastně normální :nevim:

cecetka
Echt Kelišová 8222 příspěvků 11.04.19 08:51
@Anonymní píše:
@hopsalka toho se prave take bojim, aby syn jednou nepovazoval toto chovani za normalni a nechoval se k zenam v budoucnu stejne :-(@Anonymni rval tu jak blazen, se vsim mlatil, triskal. Kdyz jsem mu rekla, at nerve, ze vzbudi prcka, tak mi na to rekl no a co, stejne si k nemu pujdes lehnout. Jeste mi vycetl, ze vstavam k synovi a nenecham ho „vyrvat“, ze se stejne musi naucit spat sam :roll:

A nemuzes alespon na cas se synem odjet treba k rodicum, abys mohla v klidu o vsem premyslet. Ted jsi pod tlakem, potrebujes se nejprve zklidnit, aby ses mohla rozhodnout, co dal :nevim:

Heivka
Závislačka 3944 příspěvků 11.04.19 08:52

Myslím že poslední kapka je bát se vlastního manžela. Myslím že je normální chvíli otálet s nepříjemným tématem pro partnera a přemýšlet o tom jak mu to podat, ale nesmí to být ze strachu. Já mám cholerického tátu a i když ho mám hodně ráda, tak žít se s ním moc dobře nedá, celé dětství jsme se sestrou prožily ve stresu kdy zase začne řvát (a to on ten vztek nikdy neobrátil proti nám nebo mamce, nejčastěji to odnášejí tužky a pravítka) kvůli úplné pitomosti (nemůže najít důležitý papír, který leží na vrchu hromady ale v návalu vzteku ho nevidí a podobné spouštěče) a po pár minutách se uklidní jako by se nic nestalo. Já bohužel tuhle povahu podědila a je hrozně těžké to ovládat protože v jednu chvíli se objeví tisící maličkost a vidím rudě, ale nechci aby moje děti žíly ve strachu tak na rovinu řeknu že se zlobím a potřebují být chvilku sama a jdu do ložnice „naklepat“ polštář za minutku se vrátím a můžu řešit problém (který když se uklidním už zas takovým problémem není) jako člověk Ane vzteklá obluda, ale je to o hodně velké sebekázni a odříkání si (vím že třeba některá jídla tohle chování zhrošují hlavně nedostatek bílkovin a přebytek cukru). Pokud se sebou manžel nechce pracovat tak budete trpět vy i dítě a za ten strach to nestojí.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4473 příspěvků 11.04.19 09:25

On byl tolik let v pohodě a najednou začal dělat tohle po narození dítěte? Každopádně bych s ním nebyla. S mou povahou by na mě zařval a strhla by se bitka :lol:

Russet
Neúnavná pisatelka 15905 příspěvků 11.04.19 09:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Zajima me, u tech, co jsou rozvedene, co bylo duvodem rozvodu? Konkretne co byla takova ta posledni kapka, kdy jste si rekli, ze takto uz ne a zacali jste konat?

Tak bych si ty šunky válet začala. Nevařila a neuklízela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 09:45

@Russet to jsem mu vcera rekla, ze kdyz si mysli, ze tu nic nedelam, tak ze zacnu nic nedelat. Na to mi odpovedel, ze klidne, at tu treba shnijem. Proste jak kdyz se bavim s malym, uminenym deckem.

@Lalelale ne, tohle se z nej nestalo po narozeni ditete, tohle proste graduje cim dele spolu jsme :roll: na zacatku vztahu se umel za svoje chovani alespon omluvit a sekal nejakou dobu dobrotu. Ted jsou ty hadky a vycitky bohuzel moc caste :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama