Chci dát výpověď před těhotenstvím

Anonymní
23.5.16 15:25

Dobry den, uz nejaky cas se snazime s muzem o dite… Mam velky stres z prace a myslim si, ze je to pricina proc se nedari. Nejradej bych z prace odesla, ale nevim, jake mam pak naroky na materskou kdyz bych byla na pracovnim urade? Nechci si hledat novou praci jen na chvilicku… Nevite nekdo jak je to v teto situaci?

Edit admin - navrácení původního znění příspěvku

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24361
23.5.16 15:31

Já myslím, že neměla, byla jsem kdysi v podobné situaci i když jsem výpověď musela dát kvůli stěhování. Ale na 100% to nevim, je to už pár let a možná se něco změnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
23.5.16 15:31

Aby byl nárok na ppm, tak po skončení pracovního poměru musíš nastoupit do 180 dní na ppm, tzn. aby nárok vznikl, tak by jsi měla práci opouštět už jako těhotná :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 15:34

Nechci byt nezamestnana, ale tato prace je pro me silena. Premyslela jsem uz i o neschopence.. Ale doufat ze behem nimprijdu do jineho stavu je hodne risk…

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
23.5.16 15:34

Neměla bys nárok. Co si vzít neplacený volno? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
50394
23.5.16 15:35

Chápu to dobře, že se vám nedaří a počítáte s tím, že až podáš výpověď, půjde to hned? Pokud už tě ta práce fakt štve, tak odejdi a hledej si novou, ono být na pracáku a vědět, že musíš otěhotnět co nejdřív, protože za pár měsíců už nebude podpora, a nárok na mateřskou nebude vůbec, asi taky není zrovna stav pro ideální duševní pohodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24361
23.5.16 15:38

Tak si hledej jinou práci :nevim: můžeš být těhotná za měsíc, nebo za dva roky. Nebo buď doma, pokud si to můžeš dovolit. Já potřebovala otěhotnět, když se rozpouštědla firma a nakonec to trvalo dva roky a neuděláš nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 15:39

Pracuju v soukrome firme, a nahrada za me neni tudis neplacene volno by mi neproslo…

• Nahlásit
  • Citovat
18413
23.5.16 15:39

Presne jak pise @ugluk, to bys na sebe vytvorila nevidany tlak. Pokud se ti v praci nelibi, hledej novou, u toho zkousej otehotnet a uvidis, jak to vsechno dopadne. Pokud bys otehotnela ve zkusebni dobe a oni s tebou pracovni pomer ukoncili, nemela bys narok na ppm, ale alespon bys mela nemocneskou do konce sestinedeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 15:41

Jo, taky stojim pred podobnym rozhodnutim.
Dala jsem si odpocet do pulky pristiho roku. Pokud do te doby neotehotnim, tak davam vypoved. Do te doby chci nasetrit abych mela pripadne rezervu.

V praci sice nemam nijak stres, ale nepotrebuju mit praci jen pro praci, kdyz nemuzu mit deti. Chci delat neco smysluplneho, nebo aspon nejaky cas cestovat.
Kdybych nahodou pak otehotnela, tak sice by to bylo po financni strance horsi, ale zaroven by to bylo to nejlepsi co by se mi mohlo stat.

Ja vim, ze to nechces slyset, ale stres nemusi byt jedina pricina…i kdyz to podle doporuceni vsech muze tak znit, tak stres neni vsemohouci. Ono se taky muze stat, ze nakonec budes doma bez prace s jedinou touhou po diteti a to nebude prichazet. Samozrejme Ti to nepreju, jen se snazim poskytnout i trochu jiny pohled, protoze clovek nikdy nevi…
Zkus se poohlednout po nejake jine praci, klidnejsi praci, byt by to bylo jen na chvilku a mezitim dal pokracujte ve snaze o miminko atreba zkuste i nejaka vysetreni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 15:52

Snad se vse casem vyresi, diky vsem za nazory

• Nahlásit
  • Citovat
6533
23.5.16 16:03

Ne, ochranná lhůta na mateřskou je právě pro případy kdy žena otěhotní a je propuštěna dřív než to vůbec sama ví. Ale musí být těhotná ještě v práci. A co místo výpovědi hledat práci jinde? Však to asi nebude jediná podobná pozice v ČR ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
23.5.16 16:21

Ve stresu nezůstávej, najdi si jinou práci. Rozhodně nespoléhej na to, že to bude na chvíli, může, ale nemusí. Pokud se vám nedaří déle než rok, tak se nechce vyšetřit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 16:51

Tak to mě tehdy v práci došla trpělivost, podala jsem výpověď, hodila jim klíče na stůl a ještě do konce dvouměsíční výpověďní lhůty jsem stihla odejít na PN jako těhotná. Sice jen tak tak a o fous, ale stihla ;).

Prosím zachovat anonym, nechci tuhle situaci spojovat se svým nickem.

• Nahlásit
  • Citovat
970
23.5.16 17:54

:roll: to kravina co plánuješ!!! Navštiv psychiatričku, řekni ji o svých problémech ze stresu a najdete řešení. Chtělo by to odpočinek, tak 2-3 měsíce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama