Chci miminko, ale co práce?

Anonymní
23.10.19 15:41

Chci miminko, ale co práce?

Ahoj, v práci jsme pouze dvě a kolegyně je cca půl roku na mateřské dovolené. Ona počítá s tím, že miminko ještě nechci a budu ho mít až se za 2 roky vrátí naplno do práce. Jenže situace se u mě změnila. Máme krásné bydleni, svatbu jsme měly taky dávno a chtěli bychom už miminko. Jenže co mám dělat? Práce nebo miminko? Jsem z toho trochu nešťastná nevím co mám dělat. Jak bych ji vysvětlila, že jsem těhotná když se mnou počítají?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52840
23.10.19 15:44

Kolegyně třeba za 2 roky bude mít druhé a Ty budeš zase čekat? Bere to tak že každý je nahraditelný ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
23.10.19 15:44
@Anonymní píše:
Ahoj, v práci jsme pouze dvě a kolegyně je cca půl roku na mateřské dovolené. Ona počítá s tím, že miminko ještě nechci a budu ho mít až se za 2 roky vrátí naplno do práce. Jenže situace se u mě změnila. Máme krásné bydleni, svatbu jsme měly taky dávno a chtěli bychom už miminko. Jenže co mám dělat? Práce nebo miminko? Jsem z toho trochu nešťastná nevím co mám dělat. Jak bych ji vysvětlila, že jsem těhotná když se mnou počítají?

Co bys chtěla vysvětlovat? Prostě až otěhotníš, oznámíš to v práci adekvátně dopředu, aby se podle toho mohli zařídit /najít za tebe náhradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
23.10.19 15:46

Já bych byla sobec a o miminko se začala snažit. Jednak nevíš, že se to hned povede. A v práci nemůžou počítat s tím, že budeš čekat až se kolegyně v práci vrátí. My jsme v práci 3 na stejné pozici, když jsem po mateřské nastupovala, tvrdila jsem, že druhé dítě nechci. Kolegyně je o pár let starší a děti ještě nemá. Vždycky mi říkala, že teď je na řadě s mateřskou ona. No rok se s rokem sešel a my začali chtít druhé miminko. Taky jsem nečekala na kolegyni. Teď jsem ve 4 měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2303
23.10.19 15:52

Ja bych se zacala snazit, co ty vis, co se muze stat, pokazit, treba ani za ty dva roky nebudes tehu :zed: pokud manzel souhlasi tak bych na kolegyni ohled nebrala, za dva roky muze mit zase dalsi dite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
23.10.19 15:54

Můžete být sebevíc super kolegyně/kamarádky, ale Váš život je Váš život. Nečekejte, až se kolegyně vrátí z rodičovské, taky se vrátit vůbec nemusí a jít rovnou na další s druhým dítětem (a co když pak se třetím?). Začněte se snažit co nejdřív, ono to taky nemusí vyjít několik měsíců. Neohlížejte se na ostatní. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 15:59

Děkuji vám moc :srdce: :srdce: už dva měsíce neberu antikoncepci :think: a máte pravdu na co čekat? Myslím, že je správný čas začít se snažit :hug: doma o tom často mluvíme a manžel by miminko taky chtěl. Jsem už prostě taková stále beru ohledy na ostatní :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
37
23.10.19 16:00

Kdyby jsi byla dlouhodobě nemocná tak to taky neovlivníš a taky by se to bez tebe muselo v práci zvládnout. Ono často člověk ani to otěhotnění neovlivní… A když jim těhotenství oznámíš dostatečně brzy, tak budou mít čas zařídit se :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2303
23.10.19 16:01
@Anonymní píše:
Děkuji vám moc :srdce: :srdce: už dva měsíce neberu antikoncepci :think: a máte pravdu na co čekat? Myslím, že je správný čas začít se snažit :hug: doma o tom často mluvíme a manžel by miminko taky chtěl. Jsem už prostě taková stále beru ohledy na ostatní :nevim:

nekdy je potreba byt trosku sobec a uprednostnit sama sebe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
23.10.19 16:18
@Anonymní píše:
Děkuji vám moc :srdce: :srdce: už dva měsíce neberu antikoncepci :think: a máte pravdu na co čekat? Myslím, že je správný čas začít se snažit :hug: doma o tom často mluvíme a manžel by miminko taky chtěl. Jsem už prostě taková stále beru ohledy na ostatní :nevim:

Jak já tě chápu :kytka:
Proč bys ale jednou nemohla upřednostnit sebe a své touhy před ostatními? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
23.10.19 16:19

Znala jsem dva takové lidi, co své osobní štěstí podřídili práci, ať už s odkládáním mateřství, že by to nebylo fér, nebo sedřením sebe sama - práce doma mimo pracovní dobu kterou nikdo nezaplatil a neohodnotil… Jakmile se situace obrátí a potřebuješ něco ty od té firmy, tak zjistíš velmi rychle, že každý je nahraditelný a neudělá pro tebe nikdo nic.
Jednomu kolegovi jsem od doby co se známe říkala větu: Není to tvoje firma. Dodnes mi říká, že je mi za to vděčný, že si to uvědomil a přestal se chovat jako vůl.
Hele, nikdo neříká, že se vám dítě podaří hned na první pokus. Ale taky nikdo neříká, že si kolegyně třeba neudělá mezitím druhé. Prostě tomu nech volný průběh a až to přijde, řekni, že šlo o nehodu. :srdce: Když to oznámíš po prvním trimestru, bude pořád dost času najít a zaučit náhradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24256
23.10.19 16:33

Tak to je starost tvého zaměstnavatele, aby se staral o personální obsazení, aby firma jela. Ne tvoje. Nebuď pitomá. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
23.10.19 17:07

Ahoj já bych nekoukala na ostatní. Já jsem v tomhle trochu sobec. Pokud chceš otěhotnět, tak jen do toho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5361
23.10.19 18:19

A ty jsi tam za tu kolegyni na zástup za mateřskou? Pokud ne a sama máš smlouvu na neurčito, tak bych nečekala. Spíš bych měla strach, že kolegyně hned půjde na druhou mateřskou. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 18:56

@truelly nene mám na dobu neurčitou ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie