Chci studovat práva

1
7.6.21 20:34

Chci studovat práva

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jsem ve 3. ročníku na osmiletém gymnáziu. Tudíž jakoby v 8 na základní škole. Chtěla bych studovat práva, ale gympl mi úplně nesedl. Moje průměrné známky jsou 2, ale ptám se na jakou bych měla jít střední? Díky za odpovědi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
9296
7.6.21 20:39
@Kavokou píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jsem ve 3. ročníku na osmiletém gymnáziu. Tudíž jakoby v 8 na základní škole. Chtěla bych studovat práva, ale gympl mi úplně nesedl. Moje průměrné známky jsou 2, ale ptám se na jakou bych měla jít střední? Díky za odpovědi :hug:

Na práva gympl.

Pokud ti nesedl kolektiv, můžeš zkusit z kvarty přijímačky na jiný gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
7.6.21 20:39

Zůstaň kde jsi. Nic lepšího asi nenajdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.6.21 20:40

Nepíšeš, proč ti gympl nesedl. Pokud ti nesedl, protože je toho učiva na tebe hodně, tak s tím musíš něco udělat, protože na práva se prostě bez biflování nedostaneš a určitě bys je ani nedokončila.
Pokud ti nesedí zrovna ten gympl, na kterém jsi, z jiného důvodu, tak zkus přesvědčit rodiče, že přestoupíš na nějaký jiný. Ale jinou střední školu než gymnázium ti určitě nedoporučuju, protože se tam musíš naučit efektivně se učit, hlavně trénovat paměť a porozumění psanému textu. Čti hodně knih, cokoliv tě bude bavit. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
7.6.21 20:53

Tak když ti gympl nesedí, je asi celkem blbost chtít jít studovat zrovna práva? Ale to není nic ve zlým, já to znám, rodiče ten gympl třeba pro mě hodně prosazovali a já jsem doslova nevěděla, ze existují i jiné střední školy. A pak jsem po druhem ročníku nastupovala úplně od začátku na SOŠ a udělala se maturitu tam :nevim:

A na obě univerzity, kam jsem si pak dala přihlášku, mě stejně vzali, tak jsem ještě měla dilema :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1539
7.6.21 21:08

Klidně zůstaň na gymplu. Taky jsem byla věčnej dvojkař na víceletém gymplu. Vynikala jsem akorát v matematice. S dvojkama jsem vystudovala pak i ta práva :-) Větší problémy na vysoký měli spíš ti spolužáci z gymplu, kteří se na gymplu nikdy nemuseli učit, protože si vše pamatovali z hodiny. Na rozdíl ode mě nebyli už ze střední zvyklí se učit a vysoká pro ně byl dost šok :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2896
7.6.21 21:17

Na práva cokoliv, je to fuk… Záleží jen na tom jak se připravíš na přijímačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24773
7.6.21 21:19

Tak dvojky na víceletém gymplu jsou velmi slušné známky. Dost záleží i na narocnidti gymplu jako takoveho.
U nás i trojkari vystudovali v pohodě veřejné VS, a to měli někteří z neprofilovych předmětů i za čtyři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16872
7.6.21 22:29

Jestli chceš studovat práva, tak z jakékoliv jiné školy, než z gymnázia to budeš mít mnohem těžší.

Známky na střední nejsou relevantní, potřebuješ se především naučit se učit, trénovat pamět a analytické myšlení. A na to je prostě gympl nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5013
8.6.21 09:32
@Kavokou píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jsem ve 3. ročníku na osmiletém gymnáziu. Tudíž jakoby v 8 na základní škole. Chtěla bych studovat práva, ale gympl mi úplně nesedl. Moje průměrné známky jsou 2, ale ptám se na jakou bych měla jít střední? Díky za odpovědi :hug:

Na práva gympl, všechny právníky co znám, spolužáky, všichni šli z gymplu..Pravda je, že za mě se na gympl dostal maxim s pár dvojkama, byvala to prestižní škola, ted jsou různé střední alternativy, ale gympl je gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat