Chlap jako všeobecná sestra

29
21.3.21 21:47

Chlap jako všeobecná sestra

Zdravím,
chci se zeptat, jestli by mi tady někdo mohl říct, jak náročné je studium všeobecné sestry na VOŠ. Ještě bych rád zmínil, že nemám zdravotnickou střední, takže v této oblasti celkem kulhám, ale ne zas úplně, protože jsem chodil na gympl, kde do mě hustili několik let biologii, takže představu o základních pojmech jako imunita, leukocyty, krevní oběh atd. mám. S tou praxí však zkušenosti na nule. :oops:

Studoval jsem na výšce, ale to mě nenadchlo, protože úplně nejsem na biflování X knih. Vždy jsem se učil nějak “praxí” - např. mám ruskou známou a povídáním v ruštině (místo čtením) jsem se zlepšil tak, že bych snad mohl být ruský agent :lol: Sestra na ambulanci mi doporučila tento obor, že je krásný. K tomu i jiná sestra nějakou knihu, hned jsem si ji koupil a už asi měsíc v ní listuju a jsem nadšený, nicméně mám strach, že budu hodně zaostávat za lidma ze zdravky. Je tu někdo, kdo má zkušenosti? Jinak krve, jehel se nebojím, psychicky si připadám odolný. :lol: Asi budu znít jak pošuk, ale byl jsem na venepunkci a strašně nadšeně jsem se na to koukal, abych toho co nejvíc pochytil a doma si zkouším obvazy na bráchovi :mrgreen:

Na jednom fóru mi někdo řekl, že chlapi v tomto moc nejsou mezi sestrami oblíbení?! Nevím co je na tom pravdy. Kdyžtak díky za rady, budu rád za cokoliv. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1897
21.3.21 21:51

Proč ne, já jsem jednoho znala, byl to spolubydlící. A taky dobrej pošuk, byl tím dost liznutej, když jsem byla dlouho na wc, tak se vždycky ptal, jestli nechci nějak pomoci 8o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mavam:

Jiste i pro pacienty to bude příjemná změna a do ženského kolektivu rovněž blahodárné osvěžení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
21.3.21 21:55

Jo, myslím, že super. ;) Ještě bych na tvém místě možná zvážila zdravotnického záchranáře. Pro chlapa možná ještě o něco lepší věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
21.3.21 21:55

Aby člověk byl dobrý v tom co dělá, musí ho to bavit! Pokud jsi do toho tak zapálený jak píšeš, určitě se toho neboj, budeš skvělý zdravotní bratr :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
21.3.21 21:58

@holkazprahy1 To jsem přemýšlel taky, ale bohužel to je strašně daleko jako obor na VOŠ. Ta mě zaujala víc, jak výška, protože všechny sestry říkaly, že je tam hodně praxe. Navíc moc nechci řešit nějaké bydlení v této době, kdy se zavírají brigády a školy. :,( Ale jako tip dobrý!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10452
21.3.21 21:59

Můj manžel je původně elektrikář, ale po vojně začal pracovat jako pečovatel a dodělal si vzdělání, dnes je zdravotní bratr. Jeden z nejlepších zdravotníků, co znám a to jsme ve zdravotnictví a sociální péči už 13 let. A neříkám to proto, že je to můj manžel, ale proto, že vím, že jsou u něj lidé v dobrých rukách. Pracujeme spolu, takže to dokážu posoudit. A jedna z mých nejlepších kamarádek vystudovala gympl a pak šla na vošku a je to skvělá zdravotní sestra. Praxi v pohodě dohnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
21.3.21 22:00

Se studiem neporadím, ale zdravotní bratr je podle mě normálka, nijak by mě to z míry nevyvedlo a kdybych měla za manžela doktora, byla bych nadšená, že pracuje s bratrem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
21.3.21 22:00

Znam holku co chodila na gympl a pak a vos a dela setru v nemocnici. Nerikala ze mela nejaly problem ze by ji neco chybelo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
21.3.21 22:03

Holky, vy jste super. :D Jste mě tak nadchly, že ani nevím, jestli nadšením usnu. :mrgreen: Díky všem. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
21.3.21 22:04

Sama sem šla na zdravotnickou VOŠ z gymplu. Byla sem vykulena jen první půl rok z praxe, ale chodili jsme vždy v pátek celá třída i s učitelkou. Vždy mě dala s někým do dvojice, ať to nejdřív okouknu a pak se i sama zapojím, že začátku s lehčíma pacientama. Co se učiva týče, tak se jelo všechno od znova. Ale chemii, fyziku a biologii máš z gymplu. Taktéž jazyk. Takže na to maximálně nabalis něco nového. Ošetřovatelské postupy a podobně věci se fakt jedou úplně od základů.

Jinak z mého pohledu je chlap v ženském kolektivu velmi vítán. S námi nastupovali kluci dva, po prvním roce jeden přešel na záchranáře a toho druhého jsme si ve třídě předcházely. I v práci je to skvělé spestreni. Paradoxně nejuvolnenejsi atmosféra, jakou jsem v práci zažila, byla, když vedoucím oddělení byl chlap. Samozřejmě, že jsme měli i skvělý tým, ale s ním tam bylo živo a prostě rozstrelil ten „slepicinec“ :mrgreen:

Pokud by tě ještě něco zajímalo, klidně napiš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
630
21.3.21 22:07
@Nora4 píše:
Se studiem neporadím, ale zdravotní bratr je podle mě normálka, nijak by mě to z míry nevyvedlo a kdybych měla za manžela doktora, byla bych nadšená, že pracuje s bratrem :D

Já jako pacient bych problém měl. Ale na druhou stranu, než se dívat na ošklivou sestru, tak to raději bratra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
21.3.21 22:07

@Stancija14 Klidně do toho jdi, chlapi už dnes v tomhle povolání nejsou taková rarita. A holky na škole si tě budou opečovávat :) Jenom se připrav, že toho biflování bude docela dost, hodně odborných předmětů. Jenom praxí se tohle povolání nenaučíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
21.3.21 22:08

@Ughg Díky moc za to! Tyhle věci mě vždy povzbudí. :D Jen bych se chtěl zeptat, jak moc těžká je ta chemie? Na gymplu jsem z ní byl dvojkař, trojkař. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
21.3.21 22:15

@Stancija14 ruku do ohně za to nedám, ale myslím, že chemie tam je jen první půl rok. Projelo se jen nějaké základní názvosloví, výpočty ala směšovací rovnice (abys uměl namíchat desinfekci ve správném poměru) atp. Nenaučila sem se tam nic nového, co bych už neznala z gymplu. Holky na střední mají chemii jen jedno pololetí, takže ty se 2 - 4 lety chemie z gymplu umíš určitě víc věcí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
21.3.21 22:18

@Ughg Popravdě s chemií jsem moc kamarád nebyl, co se výpočtů týče. :D Vždy mě zachránila teorie, ale tak tam to asi nějak plus minus znovu vysvětlí, ne? Soudím podle toho, že se tam může přihlásit i někdo, kdo má maturitu z gastronomie, kde se chemie nebere. A kdyby ne, tak alespoň budu mít záminku napsat spolužačkám z gymplu, které šly studovat chemii na vejšku :mrgreen: :dance: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat