Uplatním se v ekologii/environmentalistice?

3
21.3.21 13:48

Uplatním se v ekologii/environmentalistice?

Ahoj. Psala jsem tu už včera ohledně oboru aplikovaná ekologie pro veřejný sektor. Zjistila jsem, že je opravdu hodně ekologických oborů a bojím se, že po vystudování (kdybych to vystudovala), neseženu práci v oboru. Nechci takto skončit. Třeba na tu aplikovanou ekologii pro veřejný sektor přijímají jen 15 lidí, ale na ekologii a ochranu životního prostředí přijímají 100 lidí :O. 100 lidí!!! To je strašně moc. Ano, je spousta firem a dnes se řeší víc ekologie a environmentalistika, ale i tak. A například na ministerstvo bude těžší se dostat si myslím. Hlavně je to každý rok, dohromady každý rok tyhle obory vyplivnou kolem 200-250 lidí. Fakt nevím. Vím, že mě to zajímá, ale myslím zkrátka na budoucnost. Díky za odpovědi. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23309
21.3.21 13:51

Pro me je to obor neobor. Nasla bych neco s vetsi specializaci a lepsi vyhlidkou uplatneni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
21.3.21 13:55

Myslím, že perspektivnější je chemie se zaměřením na enviroment, dává ti to víc možností. Každopádně balalář (kam jich berou 100) stejně oproti ing. zrovna na ministerstvu moc šancí mít nebude, takže pokud neplánuješ studium dotáhnout do vyššího stupně, nešla bych do toho.
Likvidace ekologické zátěže je zrovna u nás docela téma, je tu spousta fabrik, co jeli už za socíků, jsou v tom velké peníze z dotací. Ale člověk nesmí být bakalář bez praxe a znalosti aj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2777
21.3.21 14:03

Neznam nikoho, kdo by se s vystudovanou ekologii uplatnil v oboru, dokonce mely holky fakt fusku sehnat jakoukoliv praci, takze nakonec rady vzaly praci uplne mimo obor za cca 20 hrubyho a cely slavny Ing titul jim byl uplne k hounu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5222
21.3.21 14:13

Nevím, proč zakládáš další diskusi, stačilo napsat do té původní. Ale je super, že nad tím přemýšlíš.

Pokud chceš mít solidní vzdělání, vykašli se na tyhle obory, kde se učí všechno a nic (v právu nebudeš moct konkurovat právníkům, v chemii chemikům, ve specializovaných přírodovědných oborech přírodovědcům a tak dále). Na tvém místě bych se na něco zaměřila (co tě zajímá?) a pak to šla studovat - na přírodovědeckou fakultu, chemickou školu, zemědělku. Možností je dost. Až budeš něco umět pořádně, můžeš si klidně nějaký takový letem světem obor vystudovat pro radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5222
21.3.21 14:15
@Ernais píše:
Neznam nikoho, kdo by se s vystudovanou ekologii uplatnil v oboru, dokonce mely holky fakt fusku sehnat jakoukoliv praci, takze nakonec rady vzaly praci uplne mimo obor za cca 20 hrubyho a cely slavny Ing titul jim byl uplne k hounu.

Tak já znám pár lidí v neziskovkách. Ale je to takové koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Jestli je to práce snů… pro mě by nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
21.3.21 14:18

Přijdeš mi jak posedlá… Máš minimálně rok času než si budeš muset dát přihlášku na VŠ. Včera jsi odpověď, o kterou stojíš nedostala, tak zakládáš novou diskuzi. Co si myslíš, že se za těch 24 hodin změnilo? Nehledě na to, že některé obory vůbec nemusí otevřít anebo naopak otevřou jiné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
21.3.21 15:05
@Sopink píše:
Ahoj. Psala jsem tu už včera ohledně oboru aplikovaná ekologie pro veřejný sektor. Zjistila jsem, že je opravdu hodně ekologických oborů a bojím se, že po vystudování (kdybych to vystudovala), neseženu práci v oboru. Nechci takto skončit. Třeba na tu aplikovanou ekologii pro veřejný sektor přijímají jen 15 lidí, ale na ekologii a ochranu životního prostředí přijímají 100 lidí :O. 100 lidí!!! To je strašně moc. Ano, je spousta firem a dnes se řeší víc ekologie a environmentalistika, ale i tak. A například na ministerstvo bude těžší se dostat si myslím. Hlavně je to každý rok, dohromady každý rok tyhle obory vyplivnou kolem 200-250 lidí. Fakt nevím. Vím, že mě to zajímá, ale myslím zkrátka na budoucnost. Díky za odpovědi. :(

Já pracuju v logistické firmě. A kolegyně má vystudovanou historii umění.
Můžeš si vystudovat co chceš. A najit si práci v úplně jiným oboru. Třeba u fizlů berou každého vysokoškoláka a je jim úplné jedno co vystudovali. Hlavně, že maji VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
21.3.21 15:35

Mam vystudovanou ing. Technologii ochrany zivotniho prostredi na celkem kvalitni skole a uplatneni v oboru jsem tenkrat po skole nesehnala, ale bylo to v te minule krizi(10% nezamestnanost). Takze ono zalezi na hodne faktorech. Jedna spoluzacka byla fakt hodne sikovna, cerveny diplom, 3 jazyky a uplatneni sehnala. Na 1 misto treba 100 zajemcu. Masakr. Hodne spoluzaku to vyresilo doktoranskym studiem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2777
21.3.21 15:42
@Oriseka píše:
Mam vystudovanou ing. Technologii ochrany zivotniho prostredi na celkem kvalitni skole a uplatneni v oboru jsem tenkrat po skole nesehnala, ale bylo to v te minule krizi(10% nezamestnanost). Takze ono zalezi na hodne faktorech. Jedna spoluzacka byla fakt hodne sikovna, cerveny diplom, 3 jazyky a uplatneni sehnala. Na 1 misto treba 100 zajemcu. Masakr. Hodne spoluzaku to vyresilo doktoranskym studiem.

Moje kamaradky shanely misto cca pred 3-4 lety, kdy uz byl zamestnancu celkem nedostatek a nebyl problem se nekam dostat, a misto nesehnaly a tento problem melo hodne jejich spoluzaku. Za me je to bohuzel obor celkem k nicemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
21.3.21 16:09

Možná je nakonec lepší studovat nějaký „konkrétní“ obor, kde se naučíš něco specifického - chemii, biologii nebo třeba i právo atd. 8) než tyhle průřezové, jakoby praktické obory typu „environmentalistika“. Ono se to z toho stejně víceméně skládá, ale pak člověk vlastně neumí nic z toho pořádně.
Nebo - pokud tě budou bavit přírodovědné obory - můžeš jít studovat učitelství ;) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
21.3.21 16:15
@Ernais píše:
Moje kamaradky shanely misto cca pred 3-4 lety, kdy uz byl zamestnancu celkem nedostatek a nebyl problem se nekam dostat, a misto nesehnaly a tento problem melo hodne jejich spoluzaku. Za me je to bohuzel obor celkem k nicemu

Tak zalezi taky na tom, kde. Co se lidi uplatnili, tak vzdy mimo Prahu. Tenkrat nam tvrdili, ze to bude do budoucna super obor, jak se to rozjizdi a pak krize. Ja si myslim, ze skutecne sikovni a flexibilni lidi si praci najdou. U nas k tomu byla i chemie, takze slo by delat i to, ale to jsem nechtela. Jina kamoska ted dela neco, co by tenkrat byla pro me ta prace snu a zase si stezuje na financni ohodnoceni. Vsude neco. Hodne lidi dela v jinem oboru, nez maji vystudovano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
21.3.21 16:42

@Oriseka to je na školách dost časté, že slibují, jaké bude skvělé uplatnění a v praxi zjistíš, že to není tak úplně pravda. Asi aby si udrželi studenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
21.3.21 16:51
@Sinningia píše:
@Oriseka to je na školách dost časté, že slibují, jaké bude skvělé uplatnění a v praxi zjistíš, že to není tak úplně pravda. Asi aby si udrželi studenty.

Nevim. Studentu meli milion a sito obrovske. Dostudovalo jen tak 15% lidi. Tak ona krize/nekrize je velky rozdil. Me pak pri nedostatku zamestnancu dokonce dosla nabidka prace v oboru, ale to uz jsem byla jinde. Tenkrat pred 11 lety byl kazdy desaty bez prace a zase nas to ted kvuli Korone ceka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat