Co říct šéfové?

30
20.3.21 20:17

Co říct šéfové?

Zdravím dámy, jsem tu nová a také čerstvě těhotná. Chystám se na první těhu kontrolu (respektive na potvrzení těhotenství). Ale už teď mě straší v hlavě, co budu říkat pořád šéfové, když budu teď chodit k lékaři častěji. Jen abych to přiblížila, jsme v práci velmi malý kolektiv. V podstatě se u nás nemarodí a k doktorům se taky nechodí nějak extra často. Šéfová žije jen prací a tohle a všeobecně osobní život ji moc nebere. :roll: Má to všechno tak nějak jinak. Ani oznámení těhotenství v práci nebude nic příjemného si myslím a mám takový dojem, že bude očekávat, že se do práce vrátím po roce od narození dítěte, což nechci.. Budu ráda, když to se mnou proberete a řeknete, třeba své zkušenosti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
291
20.3.21 20:21

@Ester2902 Jaké časté kontroly? Zpočátku se chodí 1× měsíčně. Navíc se snad můžeš objednat na odpolední termín, ne?
Rozhodně bych o těhotenství neříkala dříve než ve 12tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
20.3.21 20:27

@nikive no pravěže i jednou za měsíc je na mé dosavadní poměry často😅 Bude jí to podezřelé.. A právě proto to řeším nechci to říkat dřív než po prvním velkém screeningu. A vím že kdybych řekla jen, že jdu k doktorovi, bude se vyptávat. No a moje paní doktorka bohužel odpoledne neordinuje. Jinak bych toho využila hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
20.3.21 20:33

Budeš nosit propustky a tam uvidí, že chodíš na gynekologii. Řekla bych asi, že mám nějaké ženské problémy, například nějaký zánět, když už by se vyptávala. Ale až pak přijdeš s těhotenstvím, tak jo dojde, že jsi lhala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
20.3.21 20:35

@Nicole 1234 u nás se ani na propustky nehraje. Šéfová je nevyžaduje. Je to tam o domluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4785

Nevidím problém, TT jsem si dělala v 6 týdnu, na gyndu jsem se objednala v 8 týdnu (takže první chybění v práci) a pak až ve 12tt na screening. Jde si domluvit návštěvu v odpoledních hodinách, vymluvit se na zubaře, preventivní prohlídku na gyndě. A pak po té 2 návštěvě už to jde oznámit šéfové, stějně by to kolem 16tt kdy je další kontrola u dr. už mohlo začít být vidět. Místo je ti povinna držet a do 3 let dítěte (máš-li poměr na neurčito) a umožnit ti čerpat RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4889

Tak zezačátku ty kontroly nejsou tak časté a jestli to chceš utajit, tak si vem ten den dovolenou. Vymluv se na nějaké řemeslníky doma, že vezeš příbuznou k lékaři nebo něco podobného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
20.3.21 20:41

Ono také záleží na tom, jaký vztah k sobě máte. Pokud to není Milka, tak tě podpoří, pokud to je Milka, tak bych zvažoval jestli v takovém kolektivu chci vůbec být. S mimčem se ti změní pohled na svět a ten kolektiv ti možná přijde divnější a divnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
20.3.21 20:41

@HankaHK jo na to jsem také spoléhala, ale na preventivce na gynelogii, stejně tak u zubaře jsem byla nedávno. Nějak jsem to nedomyslela😅 navíc teď v úterý jdu na rovnátka a o týden později na utv prsu. Takže se to jaksi naskládalo. Smlouvu mám na neurčito, tak se nebudu ohlížet a vyberu si na co mám nárok. A holt, že se to nebude líbit nebo budou nějaké jizlive poznámky asi prdět na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15997
20.3.21 20:44

Caste kontroly? Ko nevim, tak často tam nejsem. Ale pokud to chceš utajit, treba ten první trimestr, tak si vem dovolenou ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
20.3.21 21:01

@bigl ono to ani s těma dovolenýma není úplně jednoduché. Když si jdu říct o dovolenou, tak se to v podstatě nikdy nehodí. A momentálně máme dost velkou provozní i personální krizi, že vzít si dovolenou by znamenalo zastavit provoz. Je to na prd noo, co vám budu vykládat. Ale než tahle krize nastala do práce jsem chodila ráda a bavila mě 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
20.3.21 21:06

Já tomuhle nerozumím. Proboha jsi dospělá a šéfové se nijak zodpovídat nemusíš. Pokud nechceš, aby věděla, že jdeš k lékaři, tak se nech objednat na odpoledne a nebo si ten den vezmi dovolenou. Ja to v práci oznámila po screenenigu v 1. semestru (nejdřív šéfovi a pak kolegyním). Nikdo nic do té doby nevěděl - byla jsem ok, nebylo mi blbě, na kontroly jsem chodila odpoledne. Akorát na cukrovku jsem musela rano. A bud v klidu, zezacatku ty kontroly zas tak caste nejsou ;)
Stejne tak kdy pak nastoupis do prace - ocekavano muze mi sefova jakakoliv, ale zalezi to jen na tobe, kor kdyz mas smlouvu na dobu neurcitou. Treba si nakonec rada pujdes do prace na den/dva v tydnu „odpocnout“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6641
20.3.21 21:06
@Ester2902 píše:
@HankaHK jo na to jsem také spoléhala, ale na preventivce na gynelogii, stejně tak u zubaře jsem byla nedávno. Nějak jsem to nedomyslela😅 navíc teď v úterý jdu na rovnátka a o týden později na utv prsu. Takže se to jaksi naskládalo. Smlouvu mám na neurčito, tak se nebudu ohlížet a vyberu si na co mám nárok. A holt, že se to nebude líbit nebo budou nějaké jizlive poznámky asi prdět na to.
:roll: nezlob se na mě. Ale co je za problém si zajít k doktorovi? To tam jsi vzdy půl dne? Objednej se hned ráno treba od 7 a přijdeš do práce na 8 a nikdo ani nemusí poznat, že jsi u Dr byla. Klidně si to i naoracuj, což samozřejmě není nutné. Tyhle kolektivy, kde se nemarodi a nechodí k Dr fakt nechápu. :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
20.3.21 21:08

@Aquarius79 jojojo to je pravda. Šéfová je jako počasí - někdy supr ženská, se kterou ráda pokecám, jindy urypana potvora, že se nestíhám divit co vypustí z pusy. Já doufám, že se mi změní ten pohled a nějaká práce mi bude někde. Jsem typ člověka, který chce vždy všem vyhovět a moc nemysli na sebe. Teď už to ale není jen o mně 💗 jinak práce mě baví, vyhovuje mi jsem spokojená, respektive byla jsem, než nastala krize. A penízky se budou hodit noo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6641
20.3.21 21:09
@Ester2902 píše:
@bigl ono to ani s těma dovolenýma není úplně jednoduché. Když si jdu říct o dovolenou, tak se to v podstatě nikdy nehodí. A momentálně máme dost velkou provozní i personální krizi, že vzít si dovolenou by znamenalo zastavit provoz. Je to na prd noo, co vám budu vykládat. Ale než tahle krize nastala do práce jsem chodila ráda a bavila mě 🙄

Aha, takže vedení je neschopné organizovat práci a vy jim to bastite a nechodite pomalu ani na preventivní prohlídky. To je normálně novodobé otrokářství. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat