Chodí k nám opilý

Anonymní
16.3.16 19:37

Chodí k nám opilý

Ahoj maminy, jdu si pro nějakou radu. Každá bude dobrá.
Jde o to, že před časem se zpátky k nám do města přistěhovali manželovi rodiče. Předtím byli v kontaktu jen přes mobil, takže logicky si jich manžel chce co nejvíc užít. Problém je však v tom, že třeba je k nám pozveme třeba na třináctou hodinu odpoledne a jak příjdou tchán už je pod parou. Tchyni to nijak nepříjde je na to za těch více jak 30 let zvyklá. Jenomže já jsem abstinent a opilé lidi nemohu ani cítit. Manžel ten si dá maximálně pivo po práci jinak též nepije. Tchán jak příjde pod parou tak je hlučný, všechno zná, všude byl…Navíc má mobil nějakou ještě starou kraksnu, která nehorázně řve a jak sedíme a bavíme se tak on si na tom pustí na plné koule nějaké staré odrhovačky. Na upozornění ať to vypne nereaguje, prostě on to tak chce, ale že mi se musíme přeřvávat, abychom se vůbec slyšeli když spolu mluvíme nereaguje a to, že v tom kraválu je i naše dvouletá dcera mu je jedno. Navíc když má popité neustále mluví, jen on má pravdu, jeho názory jsou ty správné. Minule se tu do mě pustil, že jsem odmítla dát dceři klasickou svíčkovou, protože byla dochucená kořením a já jí prostě ještě jídla nedochucuji. Myslím si, že na sůl a koření má času dost. Jakmile odejde já jsem totálně vyřízená, neschopna si pomalu ani zalít kafe, protože to je laicky řečeno totální energetický upír. A když nepříjde pod parou sem a příjde normální, je to v pohodě, dá si kafe pokecá. Ale když už si před příchodem sem dal třeba pivo tak chytne slinu a donese si další sebou k nám, dokonce mi vypil i láhev, kterou jsem dostala k narozeninám a jelikož nepiju byla netknutá…Ještě tam je asi na tři panáky, ale já to prostě vyliju. Naposledy jak tu byl dodal, že si k nám donese svojí slivovičku. Pak se ještě nezapomene pochlubit, že jedno pivo si dal po práci jak čekal na autobus, druhé v autobuse, třetí po cestě z autobusu domů a pak ještě jedno na spaní, pak po probuzení, další pocestě k nám.. Minule jak přišel chlubil se, že měl už 8 piv a to bylo kolem oběda. Manžel ten mu nic neřekne, protože to je prostě odjakživa tatínkův chlapeček a je rád, že má oba rodiče zpátky blízko. Styk s nimi bohužel přerušit nemůžu, manžel je k nám zve, oni se někdy pozvou sami. Už ale prostě dělám to, že během jejich návštěvy odcházím do obchodu, na poštu, ke kamarádce na cigáro a prostě už si i občas dost nehezky přímo rýpnu… A ještě teď přišla tchyně s tím, že by si dceru chtěla brát k nim na noc ať si odpočinu. Prostě jsem jí řekla, že ne. Nebudu k nim dávat své dítě, aby se dívalo na dědka jak se před ní ožírá nebo již ožralý je…Prosím o nějak radu jak mu to jeho chození k nám pod parou pěkně znepříjemnit, protože po dobrém to prostě nepůjde. Jinak jak je střízlivý je docela fajn a v pohodě a je s ním i legrace. Dík holky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26556
16.3.16 19:43

Tohle by měl vyřídit manžel, jemu to nevadí, v jakém stavu k Vám chodí?
Nebo si s dědkem promluvit, až bude střízlivý?
A když přijde opilý, tak vzít dítě a jít ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
641
16.3.16 19:45

Neporadim, ale tohle je zlo… Taky nemám vůbec ráda opilé lidi, a ještě když jde o rodinu v bytě, je to hrozne křehké téma podle me… Asi bych dala rec s manželem jak to vidí on, ze mi to je nepříjemné když je opilí, bud je zvát méně, nebo ráno aby se nestihl tak vypít nebo naopak něco společně podniknout, výlet, procházku… Aby ten hluk nebyl v uzavřeném prostoru a třeba je to po par procházkách přejde ty návštěvy :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
16.3.16 19:46

Promluv si s manželem, ať to vyřeší on. Je to přeci jenom jeho část rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
16.3.16 19:46

Já bych to řešila s manželem. S tím, že chápeš, že chce rodiče vídat častěji a nevadí ti to, ale ať chodí střízliví. Případně že máš o jeho otce strach, že tolik pije, aby se mu něco nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.16 19:54
@jenny.fields píše:
Tohle by měl vyřídit manžel, jemu to nevadí, v jakém stavu k Vám chodí?
Nebo si s dědkem promluvit, až bude střízlivý?
A když přijde opilý, tak vzít dítě a jít ven.

manžel ten mu nic neřekne. Je to tatínkův chlapeček a navíc on už ho takového zná od narození, takže ho to vlastně nijak neudivuje když v tom vyrostl. Jenomže taky by měl brát ohled na to, že já na to opravdu zvyklá nejsem a zvykat si nebudu a že mi to je vážně nepříjemné. Kdybych vzala dítě a odešla ven tak to by vedlo zase jenom k hádce s manželem, že jak se to chovám když přišli za vnučkou. Prozatím prostě odcházím z bytu jen já za výmluvou obchodu, kde byla šílená fronta, na poště taky…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.16 19:57

@M-A manžel to neřeší, je na to od něj zvyklý. No to by byla procházka…To by nebyla procházka, ale zastávka v každé hospě po cestě. Však už plánoval, že si v létě vezmou společně dovolenou a budeme denně spolu chodit ven a na výlety a tchán místo cíle procházky či toho výletu výjmenoval putiky kde mají dobré pivo a pálenku atd a že se do každé musíme zastavit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.16 19:59

@Liliana08 to víš, že jsem ho něho už několikrát hučela, ale jako bych házela hrách na stěnu. A navíc on tak chlastá už přes 30 let, takže buďto to jeho tělo je už odolné nebo tak prochlastané, že na to nereaguje

• Nahlásit
  • Citovat
M-A
641
16.3.16 20:06
@Anonymní píše:
@M-A manžel to neřeší, je na to od něj zvyklý. No to by byla procházka…To by nebyla procházka, ale zastávka v každé hospě po cestě. Však už plánoval, že si v létě vezmou společně dovolenou a budeme denně spolu chodit ven a na výlety a tchán místo cíle procházky či toho výletu výjmenoval putiky kde mají dobré pivo a pálenku atd a že se do každé musíme zastavit

Tak se asi odstěhovat někam daleko… Ne samozřejmě vtip, nedokazu teda poradit nic co by asi zafungovalo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
16.3.16 20:07

Ať to vyřeší manžel.. k nám by takový člověk nemohl :think: já bych ho prostě přes práh nepustila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
16.3.16 20:09

Tak to je těžké. Tak risknout hádku s manželem a promluvit si s tchánem (když bude střízlivý) nebo s tchýní, pokud s nimi máš dobré vztahy? Ale bojím se, že tchán si neuvědomuje, že je alkoholik a nebude to chtít řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.16 20:18
@martina.se píše:
Ať to vyřeší manžel.. k nám by takový člověk nemohl :think: já bych ho prostě přes práh nepustila :nevim:

kdyby přišel jak by manžel nebyl doma také bych ho nepustila. Zrovna bych totiž byla na odchodu i klidně v domácích teplákách

• Nahlásit
  • Citovat
82
16.3.16 20:24

Ono je těžké radit na jednu stranu tě to štve a na druhou si nechceš dělat nepříjemnosti… :think: Já bych na tom trvala aby to manžel nějak vyřešil! Nebo mu říct ať je nezve, ale chodí on k nim, když mu to nevadí, že tam nebydlí sám a tobě ty tchánovy výlevy vadí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.16 20:25
@Liliana08 píše:
Tak to je těžké. Tak risknout hádku s manželem a promluvit si s tchánem (když bude střízlivý) nebo s tchýní, pokud s nimi máš dobré vztahy? Ale bojím se, že tchán si neuvědomuje, že je alkoholik a nebude to chtít řešit.

pro tchyni je to normální, žije s ním už přes 30 let a kolikrát mu to pivo i sama koupí…no to víš, že si to neuvědomuje podle něj je to dokonce zdravé. Pivo je přece dobré na ledviny a na trávení :zed: dobře brala bych to u jednoho denně, ale u 8 a více… :nevim: :nevim: samozřejmě pokud možno ještě lepší je to proložit slivovičkou či něčím jiným tvrdým a hlavně to ani nezapít, aby se to v břiše tím nealkem nezkazilo. Ano tak mi to řekl když jsem si mu dovolila po tom co mi začal sám chlastat tu flašku co jsem dostala (dle jeho slov přeci se to tu nenechá zkazit) nalít minerálku na zapití, jelikož to byl více jak čtyřiceti procentní alkohol. A do jedné nožičky, do druhé nožičky, mezi nožičky…on si takto ty panáky ještě komentoval a když se k tomu přičetli ty piva tak hádej jak hezky asi vypadal…A oni si k nim ještě chtějí vzít naší dceru na noc. Ne a ne a zase stopadesátkrát ne a takto jsem to řekla i manželovi. Prostě neexistuje a basta. Až bude dědek střízlivý můžeme se o tom možná předběžně pobavit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.16 20:37

Bohuzel presne takovy je muj tata. A bydlime kousek od sebe. Nastesti k nam moc nechodi, spis ja k nim a to jen kdyz je strizlivy. Ja v tom teda taky vyrostla, ale nikdy jsem si nezvykla. Jsem rada, ze uz tohle doma nemam. Byt tebou tak proste pritlacim na manzela. Jinak se to nevyresi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama