Chodící panenka Sofinka "nechodí"

82
25.12.20 15:14

Chodící panenka Sofinka "nechodí"

Ahoj, koupili jsme dceři k Vánocům chodící panenku Sofinku s pejskem, která po vložení vodítka do ručičky má chodit, ale bohužel nechce se rozejít :nevim:. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5312
25.12.20 16:12

Eh. Fakt potřebuješ diskuzi? Prostě reklamuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
25.12.20 16:27

Upozornění: panenka obsahuje z výroby tzv. DEMO-baterie, které mají krátkou životnost a v momentu prodeje již nemusí být v takové kondici, aby panenka plnohodnotně fungovala. Pokud tedy panenka po rozbalení vydává nestandardní zvuky nebo nereaguje, tak je nutné zakoupit nové baterie. Pro tento typ hračky a její delší výdrž doporučujeme zakoupit kvalitní alkalické baterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30358
25.12.20 16:31
@Dorisska píše:
Ahoj, koupili jsme dceři k Vánocům chodící panenku Sofinku s pejskem, která po vložení vodítka do ručičky má chodit, ale bohužel nechce se rozejít :nevim:. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji :mavam:

A dali jste tam nové baterky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
844
25.12.20 16:59

Jako fakt, jo? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
25.12.20 17:16

Tak tady ti ji asi nikdo nerozchodí :roll:
Doporučuji se obrátit na prodejce/výrobce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3033
25.12.20 17:27

Tak asi je dcerka trochu zklamaná a s výrobcem to asi dneska nevyřeší, tak zkouší co by to mohlo být.
@jamik1416 @rozand

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
25.12.20 17:27

@jamik1416 to jsem už udělala, ale teď přes vánoce mi asi neodpoví. Já jsem se jen chtěla zeptat, zda má s tím někdo zkušenost. Zda má někdo tuto panenku… Ale tady, tak jako všude jinde, jsou sami chytrolini… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
25.12.20 17:30
@jita22 píše:
Tak asi je dcerka trochu zklamaná a s výrobcem to asi dneska nevyřeší, tak zkouší co by to mohlo být.
@jamik1416 @rozand

Aspoň jedna rozumná odpověď :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26109
25.12.20 17:32
@Dorisska píše:
Aspoň jedna rozumná odpověď :hug:

Jak to, vždyt ti radí, že tam dávají slabé baterky a máš je zkusit vyměnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
25.12.20 17:35

@vokishka to je snad první věc kterou jsem udělala. Na toto radu opravdu nepotřebuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
25.12.20 17:36

Děkuji všem za odpovědi. Počkám si na vyjádření prodejce. Hezký zbytek dne přeji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
25.12.20 18:32

Ze zvědavosti jsem se díval na internetu, předpokládám, že vodítko obsahuje magnet a v ruce panenky je umístěn jazýčkový magnetický kontakt. Vložením vodítka do dlaně by měl kontakt sepnout.
Pokud chcete vyzkoušet, zda je či není chyba v magnetickém kontaktu, poslouží ke zjištění závady malý magnet, vložený do dlaně panenky. Sepnutí magnetického kontaktu závisí na poloze a otočení magnetu.
Magnet ve vodítku může být z výroby posunutý, jiná poloha vodítka v dlani by mohla magnetický kontakt sepnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
25.12.20 19:19

@spetrs :hug: děkuji. Ve vodítku jde vidět magnet, je na svém místě. Ale v rucicce bohužel neni :nevim: přiložili jsme do dlaně magnet a nic. Moc děkuji za perfektní vysvětlení. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
25.12.20 19:40

Dobrá, pokud chcete učinit ještě jeden pokus před reklamací:
Panenka má pravděpodobně ruce z pružného materiálu. Velmi opatrně vyjměte stlačením v oblasti ramene ruku z trupu, necukat, netrhat, uvnitř bude tenký dvojžilový drát, na jehož konci (v dlani panenky)je zmíněný magnetický kontakt-pozor, nejedná se o magnet, ale o spínač, který reaguje na přiblížení magnetu slabým, sotva slyšitelným cvaknutím. Pokud zjistíte, že drát nemá dostatečnou délku a mohlo by dojít k napnutí a utržení drátu, vraťte paži zpět.
Doufám, že výrobce nezaměnil umístění drátu a magnetického kontaktu do druhé ruky, dalo by se to zjistit prosvícením rukou silným světlem, podobně, jako se prosvěcují vejce… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat