Cholerický manžel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.19 21:15
Cholerický manžel

Ahoj, jde o problém mojí maminky. Náš táťka je cholerik. Jednou ho něco naštve, tak hodně nadává - znáte to. Pro sprosté slovo nejde daleko.
Poradila jsem ať si zkouší promluvit. Ale prý by to nemělo smysl. Taťku mám ráda, jen mě bolí, jak to snáší mamka. Vše nechává na ni. Občas se jen tak naštve a vůbec nemluví. Doma moc nepomáhá.
Chtěla bych jen nějaké rady, jak z toho ven. Děkuji

Reakce:
Stevia
Závislačka 3784 příspěvků 09.09.19 21:30
@Anonymní píše:
Ahoj, jde o problém mojí maminky. Náš táťka je cholerik. Jednou ho něco naštve, tak hodně nadává - znáte to. Pro sprosté slovo nejde daleko.
Poradila jsem ať si zkouší promluvit. Ale prý by to nemělo smysl. Taťku mám ráda, jen mě bolí, jak to snáší mamka. Vše nechává na ni. Občas se jen tak naštve a vůbec nemluví. Doma moc nepomáhá.
Chtěla bych jen nějaké rady, jak z toho ven. Děkuji

Byl takový vždycky?

Uživatel je onlinejita22
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 09.09.19 21:31

Rozhodne to nemas resit ty, ale maminka. Pokud to ona neresi, ty to za ni nedelej, mohla by ti to nakonec jeste vycist.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.19 21:34

@jita22 děkuji za radu, už mi i vyčetla. Ale mamča si pořád stěžuje, ale nic “nedělá”. A mě to pak mrzí, protože v tom taky žiju

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.19 21:35

@Stevia ano byl

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 09.09.19 22:14

Můj táta je taky cholerik a někdy je to hrůza, na dětství nemám moc dobré vzpomínky, defakto si pamatuju jen řev nebo když mě řezal. Ale někdo je kliďas, jiného zas hned všechno vytočí… Vyřešit si to musí sama mamka.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 09.09.19 22:22

No co - jen co to půjde, tak jdi na školu do cizího města, případně na stáž do zahraničí a posléze do nějakého spolubydlení.

Tvoje máma z mnoha různých důvodů chce zůstávat s tvým tátou a ty s tím nic moc nenaděláš.

Jedinné co je potřeba se učit je nenechat si problematickým vztahem tvých rodičů a složitější tátovou povahou ubližovat. A stejně tak si nenech ubližovat matčinou pasivní agresivitou, která tebe používá jako emoční podložku.

Zkus se mrknout na tuhle knížku https://www.grada.cz/…duvere-6594/

a začni se smiřovat s tím, že za svou spokojenost je odpovědný každý sám, ty nejsi zodpvoědná za to, jak mezi sebou fungují či nefungují tvoji rodiče.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 09.09.19 22:23
@Kristynka22 píše:
Můj táta je taky cholerik a někdy je to hrůza, na dětství nemám moc dobré vzpomínky, defakto si pamatuju jen řev nebo když mě řezal. Ale někdo je kliďas, jiného zas hned všechno vytočí… Vyřešit si to musí sama mamka.

To není cholerik, ale tyran.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.19 22:25

@Ou děkuji za radu :kytka:

Čičorečka
Závislačka 2808 příspěvků 09.09.19 22:33

Ty s tím nenaděláš vůbec nic. Jen si z toho vem příklad a nezačni vztah s někým podobným. To je pro tebe jediná cesta ven. Ostatní si musí vyřídit tvoji rodiče.

truelly
Závislačka 3515 příspěvků 10.09.19 06:08

Pokud je mamka ta klidnější, ta která nevyvolává konflikty, tak i ona je oběť. Asi byste to nezvládly finančně, kdyby se měla rozvést. Ona problém nemá, problém má otec a když tento nebude chtít řešit, ona neudělá nic. On by měl jít k psychologovi, jenže si nejspíš vůbec neuvědomuje, že má problém a považuje své chování za normální a schvaluje ho. Neuvědomuje si, jak svým chováním ubližuje ostatním, nebo je mu to jedno, což je ještě horší varianta. Mě se takto rozvedla až po letech kolegyně, dříve by to finančně nezvládla a neměla pomoc od rodiny. Teď už neživí děti na školách, nepotřebuje i část jeho platu, tak si mohla dovolit rozvod, aniž by to odnesly děti. Mamku prosím nesuď :,(

Váš příspěvek
Reklama