Chov koček s PP - CHS

22.4.24 01:31

Chov koček s PP - CHS

Zdravím,
mám kočku s PP, nekastrovanou, postupně si pročítám informace na internetu, nechci nutně zakládat CHS a uchovnit ji, ale dělám si všeobecný přehled ať vím, pokud bych se pro chov rozhodla.

Vím, že musím být členem spolku chovatelů, že musím založit CHS, zúčastnit se výstavy a získat pro kočku uchovnění pro danou kočku a ten proces zatím, to vše je na netu napsáno poměrně přehledně.

V čem se ale ztrácím, je samotná možnost kočku chovat. V PP je kolonka, něco jako chovnost, myslím, že je to uvedené anglicky - znamená to, že si CHS, z které kočka pochází nepřeje, aby byla kočka chovná? Nebo to znamená, že je již jasné, že nesplňuje nějaké strandardy pro to, aby byla uchovněna?

Na internetu jsem našla článek, kde bylo uvedeno, že ne každá kočka je vhodná do chovu a že jsou často prodávány koťata na chov případně na mazlíka a dle toho se pohybuje cena - tomu rozumím. Pouze nevím, jestli jde o pouhou formalitu typu "tato kočka je nadstandardní.

Anketa

Hlasovalo:

Loreipsum doloret

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24867
22.4.24 06:30

A ty sis tu kočku koupila jako chovnou? Co máš ve smlouvě?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21783
22.4.24 06:49

Ne všechna koťata s PP jsou vhodná do chovu. A u koťat na mazlíčka je povinnost kastrace, my to měli ve smlouvě a certifikát původu jsme dostali až po potvrzení o kastraci od veterináře.
U naší kočky máme v PP razítko „bez oprávnění k chovu“. Pokud máš něco podobného, tak se to s takovou kočkou ani nepovede provést uchovnění.
Ale jak bylo napsáno výše, důležité je i to, co máš napsané v kupní smlouvě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
659
22.4.24 06:53

V chovu kocek se nevyznam, takze v tomto neporadim. Nicmene dobre zvaz, jestli zvladnes mit doma treba tri (nebo i jen jednu) nekastrovane mrouskajici kocky.

My mame dve kocky, obe si prosly mrouskanim jednou (pak jsme je nechali vykastrovat) a musim rict, ze jednou bylo vic nez dost. Samozrejme kazda kocka to muze snaset trochu jinak, ale obecne je to utrpeni pro kocku i pro majitele. Vim, ze chovatele davaji kockam hormonalni pripravky, aby jim zamezili mrouskat, dokud je nechteji pripustit, ale netusim, jak je to narocne financne ci co to udela s organismem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21918
22.4.24 07:25

Ve smlouve musis mit, zda sis kocku kupovala jako chovnou nebo na mazlika. Kocka k chovu, by stala i o nekolik desitek tisic vic.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze