Chování miminka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malinkam110
Povídálka 15 příspěvků 24.07.19 10:47
Chování miminka

Dobrý den,
Omluvte mé dotazy ale jsem prvorodicka a vůbec nevím co je normální a co ne. Byli jsme už asi 5× sbaleni že pojedeme k doktorce ale vždycky to přešlo tak nechci dělat plany poplach. Máme 5ti týdenní holčičku. Je kojena. Máme vždycky pár dnů dobrých kdy pěkně jí, spí. Ale většinou je taková neklidná, kroutí se, pláče, při krmení mě doslova bije a nechce jíst. Je to vždycky jeden den dobrý, pak zase třeba 3 dny špatné. Svadime to na prdíky, kapeme probiotika, espumisan. Prdi normálně, stolici má občas oranžovou, žádný hlen jsem neobjevila. Už jsem bezradna a přemýšlím jestli to třeba není alergie. Teď se jí ještě udělali pupínky na obličeji. To jsem zase dočetla že to můžou být potnicky. Vím že mě budete radit vzít dítě a jít k doktorce. Jen mě zajímá jestli to má někdo podobně, nebo máte klidné spokojené miminka. Poradí mi prosím někdo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
haamillka
Povídálka 11 příspěvků 24.07.19 11:04

Me u prvního espumisan teda vubec nezabiral.. ted u druheho (2tydny) davam Sab simplex, 3× denne 6kapek a prdiky jdou krasne. Muze mit take rustovy spurt, my ho měli v 10ti dnech, trval asi 3dny a peklo :grin: Pokud se ti to nezda, k ty Dr zajdi. Jistota je jistota

zuzkaholl
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 24.07.19 11:05

K doktorce není proč chodit :blush: jsou to potničky, což v těhle vedrech je normální. Vydržte, první tři měsíce jsou krušné, ale zpraví se to. Dokud malá kaká, a má počůrané plínky, tak není potřeba k lékaři. Kdyby měla ve stolici hlen, nebo byla napěněná, zelená, tak pak teprve vyrazit :blush: vaše reakce je normální, ale nemusíte plašit @Malinkam110

haamillka
Povídálka 11 příspěvků 24.07.19 11:06

A zkus ji sáhnout za krk, zda ji neni moc teplo. Potnicky se vetsinou delaji, pokud je detem velke teplo, aspoň tak mi to rekli v porodnici

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 24.07.19 11:06

Můžu potvrdit nám také dost pomohl Sab simplex a bylo hned po pláči a kroucení bříška :mavam:

zuzkaholl
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 24.07.19 11:07

Jinak u nás espumisan taky peklo, dávali jsme babycalm a občas odvar z kmínu a paráda @Malinkam110

Adietp
Stálice 53 příspěvků 7 inzerátů 24.07.19 11:09

@Malinkam110 Ahoj, prosli jsme tim stejnym. Pri kojeni casto sermoval rukama, boxoval me, kroutil se. Doktorka mi poradila stridat prsa a davat casteji krkat, i behem celeho kojeni. To nam dost pomohlo. A stejne jako ty mame probiotika, jak ja, tak prcek a pred kojenim davam Espumisan. Ted je malemu 10 tydnu a situace je o dost lepsi.

Co se tyce vyrazky, myslim, ze to budou potnicky. I kdyz jsou prtousove v tomhle horku svleceni v pline, stejne se poti. A jak maji blbou termoregulaci, tak jim to proste vyskace. Vcera jsme byli na ockovani, tak jsem ho oblikla do body bez rukavu a vecer mu to vyskakalo na ksichtiku. :) Tak jsem dnes volala dr., zda to nemuze byt z ockovani a prave mi rekla, ze to je z toho vedra. Taky jsem ji posilala foto. ;)

terzera
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 24.07.19 11:32

Také nemyslím, že je důvod vyrazit k lékaři, první tři měsíce jsou prostě takové víc náročné i co se týče kojení a ubrečeného miminka. Máš nosítko? Nebo šátek? Třeba se v něm prcek zklidní. Na obličeji má pravděpodobně jen potničky, to moje malá měla v tomdle věku taky. :kytka:

Lnm
Kecalka 476 příspěvků 24.07.19 11:38

@Adietp jaka probiotika pouzivate?

Lnm
Kecalka 476 příspěvků 24.07.19 11:40

@Malinkam110 jak pisou holky jsou to potnicky. Taky je syn ma. A to krouceni a neklid jsou podle meho prdiky. Nam pomohl Baby Calm, ale taky ma hodinku, kdy si poplace. Pomaha utesit v nositku 8)

Adietp
Stálice 53 příspěvků 7 inzerátů 24.07.19 11:58

@Lnm Do minuleho tydne jsem mu davala Biopron, ale zadne mega zlepseni nenastalo, tak mi dr. doporucila BioGaia. Dlabe tyden a uz je to znat, trapi ho bricho jen k veceru.

Lnm
Kecalka 476 příspěvků 24.07.19 12:04

@Adietp dekuji. Biopron mame taky a neprislo mi, ze by se neco zlepsilo.

Malinkam110
Povídálka 15 příspěvků 24.07.19 12:21

Používáme tak 4 týdny bio gaiu. Zkusím vyměnit ten espumisan. Děkuji moc vám všem, uklidnili jste mě. :hug:

MichaelkaT
Kecalka 154 příspěvků 24.07.19 14:12

Vykasli se na kapky a necpi do ni chemii, pokud normalne prdi tak ji prdy asi netrapi tak moc. Nebo popijej fenyklovy caj jako prevenci :) na vyprdeni taky pomaha nechat ji nahatou na zadech, at se poradne prokope nozkama, bude prdet jak starej namornik pak 8) jinak to krouceni u kojeni by mohlo byt tim, ze neni uplne dokonale prisata a rozciluje ji pomaly tok / nebo naopak mliko tece vic nez by chtela. Nemuze tohle byt ten pripad? Krouti se tak spis ze zacatku, ke konci nebo po celou dobu? Na prdy se svadi kdeco mi prijde :lol: me se prcek taky obcas u kojeni kroutil a vztekal, vetsinou to bylo nedokonalym prisatim nebo byl unavenej a teklo to jinak nez by si predstavoval. Kolem 3m by se to melo srovnat, bude si tahat mlika presne tolik kolik potrebuje :)

Malinkam110
Povídálka 15 příspěvků 25.07.19 20:08

@MichaelkaT ona se vždycky večer u kojeni vzteka tak že se prisat nemůže, když se jí to podaří tak začne ječet ještě víc. Už jsem si říkala že mám asi málo mléka. Pořád střídam prsa aby se aspoň trochu najedla. Dřív pila každé 2-3 hodiny, teď se budí i po hodině.. Ale už s tím bojujeme tak 14 dnů :thinking: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama