Chování psycholožky

Anonymní
18.10.19 13:31

chování psycholožky

Ahoj, včera jsem se po dlouhé době trápení odhodlala jít k psychoterapeutce. Jsem z krajského města. Předtím jsem chodila na kinezoterapii, a ta mi vyhovovala.
Jen přemýšlím nad několika věcmi ohledně mého včerejšího sezení. Je pravda, že mi to pomohlo, asi jsem to potřebovala na někoho navalit, od začátku jsem brečela, ale:

1. jaká je klasická cena? Terapeutka si řekla o 800Kč za 50 min. Všude okolo je průměrná cena 500.
2. PO celou dobu paní extrémně hlídala kolik je a furt se mě ptala, když jsme začali. Já chápu, že asi z praktického hlediska, ale mně to třeba obtěžovalo…
3. Myslíte, že je fajn si zajít ještě příště k jiné terapeutce a zjistit, zda mi někdo bude sedět více?
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15079
18.10.19 13:47

Ceny za psychoterapii se mohou lišit. O tom, jakou cenu si účtuje terapeutka, kterou sis zvolila, jsi jistě byla informována předem.

Pokud Tě něco v průběhu terapie rušilo nebo obtěžovalo, měla jsi to terapeutce říct. Těžko může někdo posoudit, zda se skutečně chovala nevhodně - pokud měla po Tobě objednané další klienty, čas si hlídat musela… a jelikož jsi nebyla v tu chvíli zrovna psychicky nejvyrovnanější, mohla jsi to vnímat přecitlivěle.

Zda chceš pokračovat s touto terapeutkou nebo si zajít k jiné, to musíš vědět sama - snad víš, jaký máš pocit z ní i z Vaší společné práce. Podle toho, co píšeš, Ti pravděpodobně příliš nesedla, takže je otázka, jestli by Vaše spolupráce vůbec vedla k výsledkům, které potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56203
18.10.19 13:51
@Anonymní píše:
Ahoj, včera jsem se po dlouhé době trápení odhodlala jít k psychoterapeutce. Jsem z krajského města. Předtím jsem chodila na kinezoterapii, a ta mi vyhovovala.
Jen přemýšlím nad několika věcmi ohledně mého včerejšího sezení. Je pravda, že mi to pomohlo, asi jsem to potřebovala na někoho navalit, od začátku jsem brečela, ale:1. jaká je klasická cena? Terapeutka si řekla o 800Kč za 50 min. Všude okolo je průměrná cena 500.
2. PO celou dobu paní extrémně hlídala kolik je a furt se mě ptala, když jsme začali. Já chápu, že asi z praktického hlediska, ale mně to třeba obtěžovalo…
3. Myslíte, že je fajn si zajít ještě příště k jiné terapeutce a zjistit, zda mi někdo bude sedět více?
Díky

V. Čem je problém? Cena mi přijde ok a většinou je cena deklarované předem, stačí si vybrat. A že se ptá, to je v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
18.10.19 14:11

Pokud se ti nezdála, můžeš jít za jinou klidně na pojišťovnu. Asi tam bude ale delší čekací doba. čas si hlídají všichni, přece jen má určitě objednané další návštěvy. Ceny mají obvykle vyvěšené, pokud jsi s ní nesouhlasila měla jsi se ozvat hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 14:18

1. Ceník má určitě na svých webových stránkách nebo jste musela být s cenou seznámena předem. 800 Kč mi přijde akorát, viděla jsem i terapeuty za 1000 Kč/h. Dá se sehnat i terapeut, kterého platí pojišťovna.
2. To chápu, že není příjemné, když se někdo neustále dívá na hodiny - asi by bylo fajn se jí příště zeptat, proč to dělá a že vám to vadí.
3. Pokud vám nesedla, najděte si jiného terapeuta. Tato sezení stojí a padají na tom, že si musíte sednout.

Přeji mnoho štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 14:22

Ahoj,
já chodila na terapii za 500 Kč a když moje terapeutka odešla na MD, tak jsem pak měla terapeuta za 700 Kč za 50 minut. 800 Kč je taky ještě běžná cena, někdo si bere i 1000 Kč, či 1200 Kč. Je pak na tobě, jestli si to můžeš finančně dovolit, ale dají se najít i terapeuti na pojišťovnu. Cenu měla určitě někde na svých stránkách, tak jsi s tím musela počítat a čas si nějak hlídat musí, ale jde o to, jakým to dělá způsobem. Jestli z ní ale nemáš úplně dobrý pocit, tak to buďto s ní příště prober, nebo si hledej někoho jiného. Já terapeutů vystřídala několik, když jsem v roce 2008 s terapií začínala, tak jsem terapeutovi nedokázala říct, že mi nevyhovuje, teď jsem to jednomu řekla i se všemi důvody (které sám uznal) a terapeuta jsem taky měnila. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
19.10.19 09:15

Chodím taky k psychoterapeutovi, já mám tedy na pojišťovnu. Nicméně on má nastavenou minutku (takovou, jako máš třeba do kuchyně) a ta mu zazvoní, jakmile uběhne těch 45 minut, na které mám nárok při jednom sezení. Takže mě celou dobu poslouchá a nekouká vůbec na hodinky..
Nicméně pokud Ti nesedla, máš právo jít jinam.

S cenami neumím poradit, chodím přes pojišťovnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22244
19.10.19 10:27

@Kacatko1986 ale to musí být trošku nepohodlné s tou minutkou. Protože ty se třeba uvolnis, rozpovídas, dostaneš se k jadru problémů a do toho crrrr a nashle. To je zase lepší, když ten terapeut trochu čas hlídá a koriguje tě, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 14:31

@inkakřivák hele, mne to neva.. Zas to neni jako ze zazvoni a ja musim prestat ihned mluvit.. Necha me dorict myslenku, nejak kratce na ni zareaguje tak, aby to nezustalo uplne nedoreseno, ale zaroven aby to slo finalne doresit zas na dalsim sezeni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama