Reklama

Chováte někdo morčata? Prosím radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.03.18 13:37
Chováte někdo morčata? Prosím radu.

Ahojky. Máme tříměsíční samičku, doma jí máme něco přes měsíc. Za tu dobu se stále nenechá vzít, pohladit jinde než na hlavě. Když jí sáhneme třeba na záda odhodí nás a utíká. Jenže teď začala dělat to, že když jí hladím tedy aspoň na té hlavičce tak se po mě ožene. Sice už mě párkrát štípla, ale zatím nikdy ne do krve. Zdá se mi, že se pořád bojí a nevěří mi. Snažím se jí co nejvíce věnovat, ale nevím co s tím. Za pár dní jí přibude kamarádka. Jinak je ze zverimexu. Někde jsem četla vzít jí domek, ale ona je tam prakticky pořád schovaná. Prosím o radu co dělám špatně nebo co mám dělat, aby mi konečně začala věřit a přestala se ohánět a snažit kousnout. Děkuji. I když už se mi jí povede vzít na ruce snaží se utéct a to jí beru pod bříškem a druhou ruku dám pod zadeček a dávám si jí k hrudi.

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 10.03.18 13:43

Sebrat domeček a každý den mazlit, třeba jen hladit v kleci ať si zvykne na ruku. Ve zverimexu na ní nikdo nesahal, tak na to není zvyklá, příště bych morčátko koupila od chovatele

Mmmanka
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 10.03.18 13:48

Chovam. :palec: Parazity jste vyloucili? Podle reakce by to mohly byt vsenky, kdyz rozhrnete kozisek, idealne u zadku, bude mit na srsti takove tecky, muzou se i hybat. Pokud by to tak bylo, osetrit sprejem Arpalit, pokud by tam byly treba i stroupky v srsti, mohl by to byt svrab, to uz je na veterinare. Pokud se vam neco nezda, tak veterinar tak jako tak. Pokud ji mate kratce, muze byt placha, pak pomuze mazleni a zvykani na ruku - krmit z ruky, hodne brat. Ale kazde morce je trochu jine, muze byt plassi povahou, ale ohanet a koustat by morce nemelo. Pokud chcete vymazlene morce, pak ji nedavejte domecek, jinak tam bude porad zalezle. Drzim pesti. :palec: ;)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1542 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 13:56

Já bych tedy domeček nebrala. Je to její jediný úkryt, kde se může schovat, spí tam, odpočívá. Já ty první dny morčátko vždycky nechávala běhat po bytě, lehla jsem si na břicho a čekala, až dojde za mnou samo. A dala mu vždy nějakou mňamku, moje milovali salát. Měla jsem postupně 5 morčat a jen jedno z nich se mi nepovedlo vůbec ochočit, přitom jsem se k nim chovala stejně. Chovat a hladit se nechalo, ale byla to taková potvůrka, která vždy z ničeho nic kousla. Ale i tak jsem ho pořád tahala, hladila a měla ji ráda :) Nejsi nervózní, když si ji bereš? I to zvířata cítí a mohla by být vystrašená z toho. Mluv na ní, ať si zvykne na tvůj hlas. Buď se uklidní a zvykne si nebo budeš mít doma divošku jako byla moje Kačena :lol:

Mmmanka
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 10.03.18 14:01

My meli ubikaci tak, ze to bylo neco jako plastova krabice a tretina az pulka ji byla zakryta deklem. Morcata mela soukromi, ale zvykala se i na ruch kolem. :palec: Ted mame jiny typ ubikace. ;)

Petruna21
Echt Kelišová 9849 příspěvků 10.03.18 14:41

Sebrat ji ten domeček a co nejvíce se s ní mazlit :) a dávat ji třeba pamlsek pro morčátka :)

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.03.18 16:53

Pamlsky nechce vůbec nebo aspoň jsem ještě nenatrefila na žádný, který by jenom byť vzala do pusy. Z ruky jí dávám aspoň ovoce a zeleninu. Parazity nemá, zapomněla jsem napsat, že je bezsrstá. Teď si se mnou kupodivu chvilku hrála. Vytáhla jsem jí ten domeček a přehrabávala jsem se jí v senu tak mi tak hopkala kolem ruky a když zavolám její jméno tak začne pískat, takže na můj hlas už maličko reaguje. Příští týden až budu mít cestu do nákupního centra tak jí koupím nějaké hračky. Občas mi olizuje ruku nebo sedí a kouká na mě jak na ní mluvím, takže sice se bojí, ale zas extra panický strach že mě myslím nemá. Akorát se jí bojím ještě pustit po bytě, aby mi někam neutekla.

měsíční svit
Kecalka 319 příspěvků 22.03.18 08:54

@glitterball Ahoj. Jak se daří morčátku ted, už je to lepší? My máme morčátka dvě, také samičky. Máme je asi 3 měsíce (ted jsou jim 4 měsíce) a chytit je, je pořád docela problém, hlavně, když je chci vrátit do klece. Jinak nemám pocit, že by se mě bály, furt mi lezou kolem ruky, když jim nesu jídlo, tak mi strkají hlavičky do rukou, kolikrát ani nemůžu to tam dát. :lol: Stejně tak, když vyndavám bobky. Hladíme je hlavně pod krkem a pak pomalinku na čele a občas se podaří, že se přesuneme i na zádíčka. Když bysme šli rovnou na záda, tak by zdrhly. Když už je mám v ruce, tak se hladit nechají v pohodě. Taky by mě zajímalo, jestli se to zlepší, nebo mají prostě takové povahy.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama