Reklama

Chovatelská stanice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Makaronka1
Povídálka 18 příspěvků 05.01.17 16:11
Chovatelská stanice

Zdravím :mavam:, jak oslovit chovatelskou stanici? :think: Jejich fena je březí a štěňata by se narodit příští měsíc. :* Vůbec nevím, co paní chovatelce napsat. :nevim: Co jste psali chovatelům, odkud jste si brali zvířátko? :hug: Předem děkuji a přeji hezký den :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tate
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 05.01.17 16:14

Nepsala bych. Zvedla bych telefon a zavolala. Zajimalo by me, jake fenky/pejsky maji jeste volne, chtela bych si s pani chovatelkou smluvit navstevu, abych si stenata mohla prohlednout osobne a abych se podivala na matku.
Pokud nemaji stranky a nevedela bych o rodicich nic moc, poptala bych se - zdravotni vysetreni, uspechy atd.

Makaronka1
Povídálka 18 příspěvků 05.01.17 16:18

@Tate štěňata se ještě nenarodila. Chovatelská stanice má webové stránky a stránky na facebooku. Tak uvidíme, skusím mamku překecat, ať tam zavolá. :D

scentini
Závislačka 3396 příspěvků 05.01.17 16:33

Zavolat a zamluvit si stene. Co asi jineho :nevim: :mrgreen:

sakota
Kelišová 5458 příspěvků 05.01.17 16:42

Já jsem psala mail. Představila jsem se, vysvětlila, proč mám zájem o tohle plemeno a kde bude pse bydlet se mnou, proč tahle chovka (i kdyby to mělo být,,líbí se mi vaše stránky/fotky psů/mám vás poblíž) a zeptala jsem se, zda má volné štěně nezamluvené ještě, zda mohu přijet na návštěvu. Z každé chovky - a psala jsem do několika - mi odepsali a byli rádi za zájem a informace o mně (protože jim záleželo, kam mimina půjdou.) Co jste vybrali za plemeno? :)

Makaronka1
Povídálka 18 příspěvků 05.01.17 16:45

@sakota Děkuji za rady. TeĎ nevím, jestli napsat zprávu nebo jí zavolat, no uvidíme. Vybrali jsme plemeno Jorkšírský terier pod FCI klubem, od IBC klubu bych si štěně nikdy nekoupila. Samotná ředitelka tohoto klubu řekla, že IBC rodokmen nic neznamená a uznává i křížence jorkšíra a šitzu. :(

sakota
Kelišová 5458 příspěvků 05.01.17 16:48

@Makaronka1 Tak šťastnou ruku při výběru. Hlavně se nebojte ptát, určitě navštěvujte, pokud to půjde, uvidíte, kde a jak pejsani žijou a na co jsou zvyklí, jakou má povahu matka a tak. Děláte dobře, že jdete do psa s PP, palec hore. ;) A fakt klidně napište, pokud mají email uvedený. Já to mám radši, mohu si to pak přečíst vícekrát, opřít se o to třeba při další komunikaci a tak. A určitě jsou na to zvyklí. ;)

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 05.01.17 17:07

Souhlas, také raději píšu. Do telefonu bych polovinu věcí zapomněla říct a to, co bych slyšela, bych zapomněla taky. :mrgreen: Já psala co mě zaujalo na jejich chs, na samotném spojení (že mám ponětí, co to bude za štěňata a proč chci zrovna jedno z nich), že a jaké mám zkušnosti se psy a na co psa chci (mazel/výstavy/spor­t/…). Hlavně slušně a nebát se ptát a projevit tak zájem. Chovatelé (ti dobří) chtějí pro svoje štěňátka hlavně hodné a zajímající se lidi.

Markéta80
Hvězda diskuse 39249 příspěvků 05.01.17 17:17

@Makaronka1 my napsali mail, pochválili její psy a napsali co nás zajímá, o jakého pejska máme zájem, včetně dotazu na cenu aby jsme věděli a taky něco o nás. paní reagovala během pár hodin a jsme vlastně spolu ve spojení přes maily pořád ;). Napsala bych co mě zajímá, ale i o sobě jaké podmínky mám pro psa…při telefonátu bych půl věcí neřekla, navíc chovatel nemusí zrovna v tu chvíli mít čas :?

Markéta80
Hvězda diskuse 39249 příspěvků 05.01.17 17:19

@Makaronka1 koukám že jde o jorka, jaká chs? Paní od které máme naší má ted 2 odchovy, ještě že štěně máme jinak bych asi paní volala :oops: :mrgreen:

Dana V
Kecalka 448 příspěvků 8 inzerátů 05.01.17 17:19

Já jsem rovnou volala. Chtěla jsem totiž psa, který u nás zatím není tolik rozšířeny a často byla štěňátka zamluvena už před narozením. Takže nevahej a volej :)

Heivka
Závislačka 2954 příspěvků 05.01.17 17:30

Když jsme měli štěňata, tak nám lidé psali. Napište co nejvíc o sobě, proč jste si vybrali dané plemeno a co by jste rádi s pejskem dělali. Pokud nemají spoustu rezervací na pejsky, tak dobrý chovatel se snaží aby se pes co nejvíc hodil do rodiny. Fotka rodiny a adresa kde bydlíte je vždycky plus. Neuškodí napsat e-mail a pokud mají uvedený i telefon, tak i zavolat (my třeba telefon nezveřejňovali, protože na dvě štěňata jsme měli ke dvěma stům zájemců - to bychom se utelefonovali).
Jinak my se při výběru zájemců o štěnda řídili tím, jak byl e-mail napsaný, nejvíc zaujaly maily psané od srdce, než ty poctivě sestavené k zalíbení.

PetraJ
Kelišová 6684 příspěvků 05.01.17 17:38
@Heivka píše:
protože na dvě štěňata jsme měli ke dvěma stům zájemců -í.

Ty jo, co to máte za plemeno?

Almondea
Echt Kelišová 8655 příspěvků 05.01.17 17:44

Napište e-mail, kde se trošku rozepište o sobě a podmínkách, kde by štěně vyrůstalo a pak třeba na konci se můžete zeptat, jestli můžete i zatelefonovat a kdy by se jim to hodilo, aby je to neobtěžovalo a po telefonu můžete probrat všechno, co vás i chovatele bude zajímat. ;)

ropucha 02
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 05.01.17 17:45

Já tedy vždy kvůli štěňátku telefonovala, sloh neumí každý, ale podle hlasu, a způsobu řeči poznám hodně. Pak už jsme většinou komunikovali po emailech, a vždy jsem tak jednou týdně telefonovala, jak se naše štěňulko má.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama