Chození

847
5.7.04 21:54

Chození

Ahojky,

mám 15 měsíční holčičku a zatím nechodí. Chodí bez problémů za ručičku, dokonce i pěkně běhá, ale pustit se nechce. Někdy jí pustím a jde sama jako by nic a pak si to uvědomí a hned si klekne. Když si myslí, že ji nevidím, tak si sama dojde kam potřebuje, ale jen na kratší vzdálenosti. Většinou ale klečí s ručičkama napřaženýma ke mě a na očích je vidět, že volá „mámo, rychle vstávat a chodit“, a tak celý den musíme chodit a chodit. Už jsem uchozená, bolí mě záda a už mě to moc nebaví :) Chodit umí, ale prostě nechce sama, nevíte někdo nějakou FINTU ?? Pomooooct !!!

Uchozená Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
6.7.04 10:29

Bubinko, nebuď taková měkkota, jenom ji nech ať se občas sama zvedne na vlastní nožky! :) Chodit umí, spíš bych řekla, že zkouší tvou trpělivost a z vlastní zkušenosti říkám, bude hůř. Prostě podle mého názoru by sis měla ty, jako rodič pro:,–(it svou a nepovolit když tak prosebně vztahuje ručičky. Nejlepší by asi bylo „nutit“ ji do samostatného pochodování nějak nenápadně, třeba tak, že se oblíknete na procházku, postavíš ji někam na chodbu, ty se postavíš kus od ní a budeš ji lákat aby k tobě přišla, že se jde ven. Odvedeš tím pozornost a ona určitě ráda přijde. Nebo když zavěsíš nějakou hračku tak vysoko, aby na ni nedosáhla z kleku, ale musela se postavit. Uvidíš, že brzo zapomene na to že se chtěla nechat celý život vodit na ručičku. No, možná už za pár týdnů,až ti začne utíkat z pískoviště, bys ocenila, kdyby chtěla chodit jenom za ruku :D
Tak vám přeji hodně úspěchů, uběhané léto je (snad) teprve před náma.

• Nahlásit
  • Citovat
336
6.7.04 21:23

Bubinko,

mám pro tebe kuriozitku:
Můj táta se naučil sám chodit tak, že mu babička dávala do ruky takouvou dřevěnou špůlku od nití, co byly dřív a vodila ho pár dní s ní a za pár dní už chodil sám, ale se špůlkou v ruce. :D
Za dalších pár dní špůlku pustil a mašíroval sám. :lol:

Jinak asi platí to co už tu balo napsáno, postavit a lákat k sobě!

Ahoj Nikol, Jareček 4r. a Vendulka 1r.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
6.7.04 21:42

Bubinko,

musím se přiklonit k Radině a poradit Ti, abys ji nechala. Za chvíli budeš otrokem své dcerky, co řekne, to uděláš.
Můj syn je totiž to samý, skáču jak on píská. Dnes vím, že jsem měla mít víc trpělivosti.

Držím palečky, a hlavně měj v klidu nervy, bude se jistě dost vztekat (vlastní zkušenost).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
7.7.04 10:11

já měla zase opačný problém malá nelezla ani se neplazila , prostě si v devíti měsících usmyslela, že se ve stoje pustí a najednou chodila, a lézt se naučila až ve dvou letech/u mě a sestry to bylo úplně to samé/.Já si myslím, že se děti učí chodit individuálně tak nevěš hlavu.Mělo to pak své úskalí, že kam ji člověk postavil tam ji nenašel a byla samý šrám , protože schody nebrala po kolenou ale jako my dospěláci,dnes jsem ráda, že máme tohle období za sebou.Tak hodně trpělivosti.Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
7.7.04 13:22

Ahoj Bubino,
jsme na tom úplně stejně s naší 14ti měsíční Lucinkou. Za ručičku chodí venku bezvadně, ale jak jí pustíme, kecne na zadek. Z obchodu chodí pěšky ( máme to asi 500m ). Buď tlačí golfky, na kterých si hoví taška s nákupem nebo cape za ruku. Doma sama přejde přes pokoj, ale většinou leze po kolenou. Jednou si to šinula po svých a v ruce nesla svoji starou vaničku. :lol: Myslím, že je to tím, že je hodně opatrná. Když začínala chodit, tak párkrát upadla až měla modřiny. Asi si to pamatuje, tak se tomu snaží vyhnout a hledá jistotu. Ona je vůbec ve všem celkem rozvážná. Asi po tátovi. Naštěstí. :lol: :lol: :lol: :lol:
A finta která na ní funguje? Když jí vyndám z kočárku, nechám jí kšírky a chvíli jí za ně zezadu držím. Pak jí pustím a ona v domnění, že jí stále držím, jde jakoby nic.
Je sice pravda, že se nemůžu chlubit , jako moje kamarádka z porodnice :roll: , že moje dcera chodí od 9ti měsíců, ale co na tom? :) Vždyť to lezení je pro ně mnohem zdravější a chodit začnou prostě jen trochu později. :lol: :lol:
Pa Ariana :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
7.7.04 21:08

Ahoj holky,

všem vam děkuji za rady a porady. Většinu jsem už vyzkoušela - lákání, občas ji pustím a nechám jít sama, chvíli jí to jde, ale pak začne brečet a nakonec si sedne, zkoušeli jsme i dát jí něco do ruky, ale je dost mazaná a hned na to přišla, kšíry jsme už taky zkoušeli, ale neúspěšně. Taky jsem jí nechala i brečet, když mě „nutila“ chodit, ale má celkem výdrž. Ale dnes jsem již měla pocit, že se začíná osmělovat - asi je prostě opatrná a jednou to přijde Každý je prostě jiný.

Takže díky a přeji čiperné dětičky

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama